Közösségi kerekasztal

Helyszín céges kiránduláshoz

Van valami jó tippetek egy céges hétvégi program helyszínére?

A társaság egyik része kerékpárral fog jönni és egy max 30 km hosszú, lehetőleg sík terepes bringatúrára vágyik. Ha közben meg lehet állni egy fröccsre, az nem hátrány. A másik rész nem bringázik, de szívesen sétálnak mondjuk 5-10 km-t, lehetőleg szintén nem túl nagy szintkülönbséggel. Az érkezési pont azonos a kiindulóponttal, ahol a kocsikat hagyják a kirándulók. Egynapos program, nem 

Velencei tó és Tisza tó az elmúlt évek során már kitűnően vizsgáztak, nem tudjuk, hogy hova menjünk idén tavasszal.

Hálás köszönet a jó tippekért.

HWSW lámer ámokfutás folytatódik... halál a C nyelvre!

Ráerősít a Google a memóriabiztos nyelvekre

"Ahol lehetséges, ott a keresőcég elszakad a C-től és a C++-tól, de az átállás nem fog egyik napról a másikra történni."

Na most attól még, hogy a cikkíró Dömös Zsuzsanna már sokadik cikkben tesz hitbizonyságot arról, hogy nemcsak egyszerűen nem tudja mi a különbség C és C++ között, de kimondottan büszke is erre, nem kellene saját dilettáns gondolataival kiegészítenie a becitált forrásokat, amiket láthatóan nem ért. Átolvasva a linkelt Google anyagot sehol nem láttam utalást a C nyelvre és annak szükségszerű lecserélésére. Ha elkerülte volna figyelmemet akkor ezúton kérek elnézést. 

Ajánljatok Solr/Elastic Search tanfolyamot

Sziasztok!

 

Kollégáimat szeretném megismertetni a szabadszöveges keresés örömeivel. Tudtok ajánlani jó képzést a témában? Árban 300-500e +áfa sávba be kéne férjen. On-site tantermi preferált, de online is lehet viszont dedikált oktatóval mindenképpen. (Mostanában volt konzultációs tréning aminek az a lényege, hogy mindenki videózott de más-más témában és aztán lehetett kérdezni. Ez a visszajelzések alapján annyira nem volt eredményes.)

 

Köszi!

[Megvan, köszönöm!] Billentyűzet és egér felajánlásokat kérek

Iskolában sajnos sorban mennek tönkre az input eszközök. Használt egeret, billentyűzetet (magyar nyelvű!) szeretnénk kérni felajánlásban. Lehet usb, de simán jól jönnek a ps2-es eszközök is! SNI, fogyatékos gyerekeknek kellene.

Helyileg Egerben.

Köszönöm mindenkinek!

erős ügyfél-hitelesítés (PSD2/SCA) elmulasztása

(Annyi banki téma van mostanában, hogy lassan érdemes lenne egy külön fórumot létrehozni nekik... Ha már van, csak nem találtam meg, akkor bocsánat.)

A PSD2/SCA szerint a netes fizetésekhez többfaktoros hitelesítés kell (például, de nem feltétlenül, 3D Secure). Ezzel szemben a közelmúltban háromszor is tudtam sikeresen úgy fizetni a neten kártyával, hogy nem kellett a hard token-t használnom; elég volt a kártyaadatokat megadnom. (Mindhárom esetben magyarországi kereskedőről van szó.) Van valakinek ötlete, hogy ez miért szabályos? Más szóval: tudja valaki, hogy miért nem sérti a PSD2/SCA-t, hogy a bank elfogadta a kereskedőtől a terhelést, anélkül, hogy a kereskedő a szokásos 3D Secure folyamatot kezdeményezte volna? (Megkérdeztem a bankot is, de az írásbeli válaszadás ideje 30 nap, és kíváncsi vagyok mások tapasztalatára.)

Lefordított anyagok

Hala,

Van 40-50db munkám (esetenként 2-7 oldalnyi webes tartalom), melynek angol és német nyelvű fordítására igény mutatkozik. Az angollal (talán) még elbánnék, a német az már homály. Az angollal elbánás legnagyobb ellensége a szabadidőm, kisebb ellensége, ahogy tizenéve nem voltam rászorulva a használatára. A német legnagyobb ellensége a komoly szívesség kérése.

Adja magát a G translate, ami

- alkalmanként éktelen nagy baromságokat ferdít.
-mégis tökjó lenne, mert a kimenetének linkjét beszúrnám a weboldalak végére és voálá, nem kell nagyon belenyúlni a webes szerkezetbe a többnyelvűsítéshez

S elérkeztünk a kérdéshez ennyi rizsa után:

Lehetséges-e a G translatet úgy használni, hogy a kimenetébe belepiszkálok ahol kell, majd egy automatikusan generált link a mókolt fordításra mutasson? Nekem időt spórolna angolnál, szívességkérést enyhítene németnél, és webes melót spórolna egészében. 

Nem ragaszkodom a G-hez: ha bármi ötleted lenne, ne tartsd magadban kérlek. A lényeg, hogy gépi fordítást kapjak élőben-gyorsan, bele tudjak nyúlni, és a végső kimenetre legyen egy link ami mögött ott az eredeti oldal képekkel stb, de már a kért és megvariált nyelven. Uhh remélem érthetően fogalmaztam.

Nagyon köszönöm!

Hol vannak a szakkönyvek?

A kilencvenes évek végén, a kétezres évek elején a könyvesboltok tele voltak jobb-rosszabb szakkönyvekkel, Linux, C++, Delphi, C, Photoshop, Visual Basic és még megannyi mással. Az Amazonon látni, hogy ugyanugy léteznek, meg is lehet rendelni párhetes szállítással, de itthon kb kihalt mind a magyar mind az angol nyelvü. Ha van is cég aki foglalkozik vele, az is úgy rendeli meg. Eltekintve pl a Libri alsó polcától ahol árválkodik pár Zs kategoriás IT könyv, semmi sehol. Ennyire kicsi piac vagyunk, vagy ennyire rossz helyen keresem?