Régóta vesszőparipám, hogy a nagyvállalati vezetők minden erejükkel maguk felé akarják görbíteni a valóságot. Ha kell, megrendelnek olyan áltudományos baromságokkal teli tanulmányokat, statisztikákat, hogy a fal adja a másikat. Ezekre hivatkozva aztán mindenen és mindenkin keresztülviszik az akaratukat.
A Covid járvány kezdete óta számtalan ömlengést hallottunk arról, hogy milyen jól felgyorsult a nagyvállalati folyamatok digitalizációja, meg hogy a home office mennyivel hatékonyabb, ésatöbbi. Most viszont már arról fecsegnek, hogy szegény munkavállalók "digitálisan túlterheltek", és jajjjj szegényeknek, ha nem hozzuk vissza őket az irodaházakba.
A Microsoft természetesen most is hozza a szokásos formáját... Olyan Ms Teams statisztikákkal jönnek, amelyekről egy hatéves is látja, hogy semmi köze semmilyen túlterheléshez. Azért, mert napközben korábban vagy későbben is aktív vagyok a Teams-ben, az még nem jelenti azt, hogy többet is dolgozom. Bőven jelentheti, hogy szabadabban be tudom osztani a napomat, és marad időm másra is, mint karót nyelten ülni a gép előtt.
Valójában viszont nem történt más, mint hogy a nagyvállalatok egy halom pénzt elköltöttek az irodáik modernizálására, meg kitaláltak mindenféle "hibrid" munkavégzési filozófiákat, az irodaházak mégis ott állnak üresen, és csak zabálják a sok lóvét. Ilyenkor az okos manager nem azzal foglalkozik, hogy eladja az egészet a francba, hogy legyen belőle butikhotel vagy árvaház, hanem előjön a linkelt cikkben is szereplő ócska demagógiával, hogy majd milyen jó lesz a munkavállalóknak, ha megint be lehet járni kávézgatni Gizikével a büfében. Önmagában egy ilyen cikk nem borítaná fel a bioritmusomat, csak épp ma jött a körlevél, hogy hamarosan vége a home office-nak, és lehet megint reggelente tömörülni a villamoson.
Nektek mi a véleményetek? Titeket is fenyeget a "digitális túlterheltség"?