Elfogták azt a budapesti férfit, aki a gyanú szerint hosszú hónapokon át túlterheléses (DDoS) támadásokkal bénított le hazai és külföldi hírportálokat – közölte a rendőrség hétfőn a hivatalos honlapján.
[...]
A nyomozók a hozzáférési naplók és a hálózati forgalom elemzésével kiderítették, hogy az elkövető „bér-DDoS” szolgáltatásokat vett igénybe, és különféle online eszközökkel paraméterezte a támadásokat. A "Hano" álnév nemcsak a támadások során használt szolgáltatói platformokon jelent meg, hanem gyakran sértő, személyeskedő üzenetek is kísérték azt.
Nemcsak kisebb portálokat célzott: támadás alá kerültek olyan nagyobb magyar médiumok is, mint a HVG, a 444, a 24.hu, a Telex, illetve az Ellenszél.hu. Emellett külföldi célpontot is megtámadott, például a bécsi székhelyű International Press Institute (IPI.media) oldalát, ezért a magyar hatóságok az osztrák társszervekkel is felvették a kapcsolatot.
[...]
(via)
- 1768 megtekintés
Hozzászólások
Nahat, o se nyeri mar meg a Fiat500-ast :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mi a franc ez a Fiat 500?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Adok egy ezrest ha lepingeled"
- Ismeretlen szerző, IRC, 1996
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy tizeneves tini ez a "hirhedt hekker". Ezekszerint egy 8-10 eves asztali gep, es egy Tor browser eleg ahhoz barkinek, hogy az arra szakosodott darknetes portalokon DDoS tamadasokat rendeljen es ezaltal "hirhedt hekker" legyen.
Bravo.
PS: vajon magatol valasztott celpontokat vagy megbiztak vele?
I don't run often, but when I do, I run as administrator.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, lehet, hogy ezért is írták hekkernek, nem hacker-nek, mert az utóbbi komolyabb izé ...
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor en is nagy hekker vagyok, Romaiparton mindig eszek.
I don't run often, but when I do, I run as administrator.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>8-10 eves asztali gep, es egy Tor browser
Egy hekkernek tényleg tök mindegy, hogy milyen gépe van, mert a munka oroszlánrészét úgyis a botnetek végzik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az eredeti cikk szerint 23 éves.
Engem az is érdekelne, hogy mennyi pénzt nyomott bele (nagyságrendileg)?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
8-10 éves??? (Amit a lefoglalási videón pár telefon és tablett mellett egy pillanatra látni lehetett, az Dell Optiplex 745-755-ös SFF, gyártási év valamikor 2007-2008 lehetett! - Jó esetben akár Tails oprendszer futhatott rajta. (De úgy látszik, az sem segített az anonimizálásban.)
Csak nem az eredeti OEM MS Windows XP...? - Mert azt futtatni.., - az már önmagában, a DDoS-tól függetlenül is.., - manapság már kemény hackerkedés lenne..! És ha esetleg az lett volna, akkor azt mások használták DDoS-hoz, valamelyik botnethez kapcsolva. (A fiatal azidő alatt max, pornózhatott rajta.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hogy az elkövető „bér-DDoS” szolgáltatásokat vett igénybe
LOL hekker, mi?!
maximum 'script kiddie' :D
gondolom a 'bér-DDoS szolgáltatók' után is nagy erőkkel nyomoznak... ja, nem :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem is tudtam, hogy webshopban vásárláshoz újabban szkriptek kellenek :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ma már mindeni hekker, aki Linuxot használ, az is, aki terminált, az is. Sőt, lassan már az is elég lesz, ha valaki sötét témát használ, akárhol.
“Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A hacker egyáltalán nem pejoratív fogalom. Direkt ezért lett létrehozva a külön cracker szó. Csak ezt a fogalmatlan újságírók által felsötétített muglik nem értik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valószínűleg még "hekker"-el a címben is sovány kattintásokat produkál a cikk, még így a nyári uborkaszezonban is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erről jut eszembe, van valami életképes alternatívája a Redditnek, ahol nem ilyen Reddit moderátorok terelgetik a beszélgetéseket a kollektív hisztéria irányába?:)
Elég sokáig opensource volt a reddit cms, amit forkoltak volna ha nem egy fos a kódja, bár https://tildes.net valamennyire arra épül. A https://join-lemmy.org teljes újraírás sokkal jobb, decentralizált, vue.js alapú. Épített erre valaki egy aránylag látogatott Reddit alternatívát szabadabb szellemben?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni