hang digitalizálása

Fórumok

Sziasztok!

Kaptam két gépet, melyek egyikének digitalizálnia kellene a bejövő (LINE-IN) vagy éppen lejátszott hangot. Egyiken sem sikerült megoldani az alaplapi AC97 kompatibilis hangkártyával. A jelenség az, felvétel megy, de nem rögzít semmit sem, csak a nagy csöndet.
Mindkettő Debian Etch, naprakészre frissítve. A nevetséges az, hogy a saját gépem Debian Sarge, SB Audigy (2) hangkártyával szépen digitalizál. Erre felbuzdúlva az egyik gépbe betettem egy SB Live!-ot, bízva abban, majd arról menni fog a digitalizálás. Arról sem megy, szintén csak a nagy csöndet veszi fel. Ahonnan próbáltam felvenni: /dev/dsp, /dev/audio és hw:0,0 .
Hangerőket beállítottam aumix és alsamixer segítségével is. Se darkice, se arecord nem vett fel semmit. Ötlet, mit próbáljak vagy mit nézhetek el? Kernel lehet problémás (Etch: 2.6.18, Sarge: 2.6.21).?

Köszi mindent előre is!

Hozzászólások

Bocsánat, a hangerőbeállításnál a mute-zott dolgokat is csekkoltad? A tad-in és az aux is engedélyezett kell legyen.

Kihagytam, természetesen a mute is le lett véve mindenhonnan (csak az alsamixer-ben látszik, ugye vagy lehet az aumix-ben is állítani, külön?). Az AUX-ot hogy engedélyezem? A TAD-IN nem rémlik, lehet van csak nem emlékszem rá.
Valami aminek a felvételhez köze lehet, piros szinnel szerepel az alsamixer-ben és így hangerő nélkül. Hazamegyek, megnézem mi az... Valakinek ötlet, mi lehet és/vagy mit kell engedélyezni?