Fórumok
Sziasztok!
Valakinek sikerült már a LinkedIn profilján a "Verify your identity with Persona" ?
"Verified members get 60% more profile views on average" - igéri a feature.
- Ki lehet választani Hungary -t a listából.
- A Személy igazolványom, ami NFC -s, állítólag támogatott, nem csak az útlevél.
Ennek ellenére a kártya fényképezése után, nem ismeri fel.
Írják, hogy lehet gond a név megadásával, vagy a mobillal való fényképezésnél a kép minőséggel.
Hozzászólások
Elég sok AI kapcsolatkérés érkezik a LinkedIn-en, de a LinkedIn-nek szerintem semmi köze a személyi igazolványomhoz. Szerintem nyugodtan forduljanak a Microsofthoz, a Googlehoz, a Facebookhoz meg az Instagramhoz ha tudni akarják, hogy ki vagyok.
Azt ugye tudod h. a Linkedin az kb 2016 óta konkrétan 100% Microsoft tulajdonban van?
Nem tudtam. Így persze érthető, hogy kell nekik a személyi. Ujjlenyomat még nem kell?
Azt se árt elfelejteni, hogy annyi LeakedOut volt már náluk, hogy át is nevezhetnék magukat. :)
Nem _kell_, hanem bizonyos funkciókhoz/státuszhoz megadhatod.
Értem. Just to be sure. 😉
A valós identitást hogyan különböztetnéd meg a fake, vagy akár xyz valós személy nevével visszaélőtől? Nem ultimate megoldás, de a semminél több egy okmányt bekérni, és valamilyen alapszintű validációt csinálni.
Okos kérdés.
Kínában pl. nincsen olyan, hogy ingyenes WiFi. Pontosabban, olyan WiFi van, rengeteg, amiért nem kell fizetni, de ahhoz, hogy be tudj jelentkezni, először meg kell adni pl. az útleveled számát. Néhány nappal ezelőttig, ameddig vízum kellett a magyar útlevéllel beutazóknak, a vízum kérelmet azonosításra alkalmas fényképpel kellett igényelni és már a repülőre felszálláskor fényképeznek. Onnantól pl. Sanghajban vagy Sencsenben mindenhol kamera, gondolom a többi nagyvárosban is. A bankkártyádat nyugodtan eldobhatod, többnyire csak a helybéli telefonos fizetőrendszerrel vásárolhatsz, ami ugye a személyedhez rendelt telefonon a személyedhez rendelt internetes kapcsolaton keresztül működik. Az elektronikus pénz mindent követhetővé tesz, mikor, hol jártál, mit vásároltál, mennyit költöttél, honnan van a pénz, amit elköltöttél, ráadásul mivel a yüan elektronikus pénz, a pénzmennyiség is viszonylag egyszerűen, központilag szabályozható. A bankjegyhasználat persze nem kizárt, de amerre én jártam, mindenki a telefonjával fizetett mindenhol. Mellesleeg pedig minden azonosítható, mit néztél az interneten, Youtube, Google stb. felejtős, azt nem lehet elérni. Az is pontosan követhető, hogy mit olvasol és mit írsz, név szerint, pontosan. A megoldás szerintem tökéletes, nem sok lacafaca van vele.
Ez a kínai módi persze az államkapitalizmus orwelli megnyilvánulása, a fejlett nyugati demokráciában ilyesmiről szó sem lehet, ott magáncégek azonosítanak és követnek mindent rólad.
Ugye nem gondolod, hogy barmit is szamit a profilod sikeressegeben?
Szimpla adatgyujtes.
Azért a keresési eredmények rendezésében lehet egy jól irányzott paraméter a validity_pct értéke... Sőt akár olyan is lehet, hogy a keresésben explicit szerepel a validity_pct>60...
És melyik fejvadász akar elesni a vágyott melóstól, csak mert az nem aktiválta ezt az "essential" fícsört?
Usa-ban még lehet h. számít. Na de idehaza?
Fake/más nevében összetákolt fiókokat nem szeretne egy fejvadász sem nézegetni. Se itthon, se külföldön. És mivel nen a kis pirinyó országunk a fő célterülete az érintett portálnak, így nem az a lényeg, hogy itt mi nem számít... Pláne, hogy szerinted mi nem számít...