Több éve itt parkolok, sosem volt várakozni tilos tábla, ma reggelre lett, és büntetés is.
Kiegészítés: két hete parkoltam oda, azóta rossza motor, ma hazajöttem, busszal, mivel a kocsim nem működik. Szóval nem nem vettem észre a táblát, odanőtt, mialatt két hétig ott parkoltam.
Aki emlékszik a ppo-s esetre - abban is részem volt - hát enyhén hasonló a két helyzet.
Egyetemista vagyok, 5 éve ideiglenes lakcímként be van jelentve a fenti hely, most viszont úgy érzem, a város kiszúrt velem.
Ti mit tennétek, mi a véleményetek?
- kmARC blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 2387 megtekintés
Hozzászólások
Ha a tábla felől érkeztél, akkor látnod kellett. Ha szembe oldalon parkoltál, akkor duplán jár a cédula. Ha a tábla az alatt az idő alatt "nőtt oda", miközben az autód az út szélén, az ábrán lefelé orral várakozott, akkor ezzel lehet valamit keresni. Szerintem... De majd a kresz- gabona- és szekvenciális-váltóügyi főmegbízott (bocs psc :)) pontosabban ecseteli neked. Szerintem :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A harmadik eset a tényállás. A tábla odanőtt az este során, majd reggel minden ott parkoló kapta a büntetést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, igen, javítottam a blogon.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tanácsom a jelen helyzetben:
álljon arrébb, és fizesse be a bírságot.
:))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Parkolási területet bővítettek (II. ker), én a régi parkolási zónából hajtottam be az új parkolási zónába, áthaladva egy "Parkolási zóna vége" tábla hatókörén. Megbüntettek. Reklamáltam, hiába. A válaszuk ennyi volt: ez őket nem érdekli, találkozunk a bíróságon.
A XXI. század intézményesített útonállói. Ennyi. Fizesd ki, és haladj tovább. Ez Magyarország, ne várj túl sokat...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy este alatt nőtt a tábla, egy este alatt el is tünhet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Polgári engedetlenség?
Még a végén beviszi a rebisz garázdaságért, aztán Zsanett sorsára jut... nem javaslom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Eleg csak fekete festekkel lefujni...
Hogy ez nekem nem jutott eszembe :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem hiszem, hogy a legerőszakosabb megoldást kell választani. Első körben fellebbezést írnék az illetékeseknek. Leírnám benne a tényállást. Volt olyan kollégám, aki ugyanezt tette hasonló esetben és elengedték a büntetést.
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
eltuntetni egy tablat nem tul eroszakos dolog. nem embert tuntetnek el. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már felhívtam a közterület-felügyeletet, a megyeit, a városit, az önkormányzatot, kb. 6 telefonszámot. Amikor bármelyiktől azt kérdeztem, pontosan mikor tették ki az xy utcára a táblát, a következő három opcióból választottak:
1. Valamikor tegnap
2. Mindig is volt ott tábla
3. Nincs ott tábla
Természetesen pénteken 11:58 perckor már nem nagyon akartak foglalkozni az üggyel, szóval abban maradtunk, hogy hétfőn reggel fél nyolckor hívjam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A probléma az, hogy ha a végére is jársz a dolgoknak, és netán a Te részedre pozitív elbírálásban lesz részed, akkor is az a sok idő, utazás, bosszankodás, esetleg járulékos költségek összesége, kb. meg fogja közelíteni a büntetés díját, de a felét biztos. Természetesen én is harcolnék az igazamért, mert már volt részem hasonló szituációban. Ha úgy fogod fel, hogy harcolsz már csak azért is!, akkor hajrá. Legalább ebből is tanulsz...így vagy úgy.
--
r@g3
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az a baj, hogy mostanába senkise harcol, ezért tudnak ilyeneket megtenni.
Én pl 2. megyek a bíróságra ugyanígy parkolás miatt.
pch
--
http://www.buster.hu
--
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
én 1.5 éve autokár miatt :-( és képesek voltak 2 tárgyalás között, majdnem 1 évet meghatározni. Abba bele se menjünk, hogy milyen bizonyítékokkal, hogy itélkeztek. A korrupciót meg aztán, nagyon nem szeretem....
--
r@g3
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nos, én harcolok. Épp a héten nem akartak kiemelt ösztöndíjat adni, mert a törvény ezt meg ezt mondja. "El kell olvasni a törvény, én nem tudok magának segíteni, értse meg. Nekem nincs erre időm!" Mondta a hölgyemény fél órán keresztül, míg végül bejutottam a főigazgatóhoz, akivel leültünk, egy óra alatt végigolvastuk a törvényt, nem értett továbbra sem egyet velem, másnap viszont kaptam egy üzenetet, mely szerint "el van intézve minden, megkapják az ösztöndíjat"... Majd ha már a pénz a számlámon lesz, erről is írok egy blogbejegyzést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Még a tűzoltó kocsit is megbírságolják oltás közben...
Há' me' nincse' mérlegelési joga!
"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kérdés csak az, hogy egyirányú-e az utca? Mert ha a házatok irányából is be lehet hajtani, akkor mindkét végén táblázniuk kellett volna.
Mivel már 5 éve, bejelentve vagy az adott helyen, az önkormányzatnál igényelhettél volna parkolási engedélyt.
Hogy a tábla egyik napról a másikra kinő egy helyen ez teljesen normális. Paraszthajszálon múlott, hogy nem kaszáltak el egy olyan helyen, ahol egyik napról a másikra kinőtt egy behajtani tilos tábla. A mögöttem lévő kénytelen volt satuzni, az utcában lebzselő rendőrök meg lemaradtak egy büntetésről.
A város mindig ki fog szúrni veled, amíg fix, alanyi, előjognak veszed s közterület használatát, ugyanis a nevével ellentétben a köz terület nem azt jelenti, hogy a közösségé a terület, hanem azt, hogy a város által közösségnek használatra átengedett terület. Mint ilyennel a város szabadon rendelkezhet.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem egyirányú az utca.
Az egyik hölgy is arra hivatkozott, hogy az úttest elsősorban közlekedésre való, nem várakozásra, és mivel nem fértek el az autók, ezért tették ki valószínűleg a táblát. Namost akkor a szakasz mindkét oldalára kellett volna, mivel így a másik oldalon továbbra is lehet parkolni -> továbbra sem lehet elférni.
Szeretném veled is megértetni, hogy engem nem zavar, ha ott van a tábla. Tegyenek ki bárhová, ha az a szabály, hogy várakozni tilos, akkor az. A problémám az, hogy erről ilyen minőségben értesültem. Hogy ennyi emberség nem szorul beléjük, hogy mondjuk egy-két nappal előre figyelmeztessenek, stb.
Elvégre van olyan táblájuk, hogy "Forgalmi rend változás!", holott azt sem kéne kitenni, mert a KRESZ megmondja mi a szituációban a helyzet...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kétirányú utcánál, vagy mindkét irányból meg kell jelöni a megállni és várakozni tilos jelzéssel, vagy egyik irányból megállni és várakozni tilos jelzéssel és a másik irányból pedig egyik oldalra mutató parkolást megengedő táblával, vagy megállni és várakozni tilos és megfordulni tilos táblával vagy záróvonallal kell jelezni.
Mert, hacsak nincs tiltva, a KRESZ feljogosít arra, hogy a gépjárművel a közúton megfordulj és az út szélén megállj. Ez esetben, nem vagy köteles, gondolatolvasóként, ellátni a következő kereszteződésig és a tábla hátoldalán keresztül átlátva megállapítani, hogy tilos megállni és várakozni.
Az emberség és előre figyelmeztetés elvárása egy vicc.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Az emberség és előre figyelmeztetés elvárása egy vicc.
Természetesen ezt nem törvényre, meg jogra várnám el.
A többi így van a KRESZ-ben? Utána kellene már olvasnom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
KRESZ megfordulás:
33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza.
(2) Autópályán, autóúton, vasúti átjáróban, egyirányú forgalmú úton és körforgalmú úton megfordulni tilos.
Egyirányú forgalmú úton, körforgalmú úton, vasúti átjáróban, autópályán és autóúton - egyirányú forgalmú úton az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenetet kivéve - hátramenetet végezni tilos.
(3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.
KRESZ megállás:
40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.
(2) Egyirányú forgalmi úton az úttest bal szélén - ha közúti jelzésből más nem következik - akkor szabad megállni, ha a jármű mellett az úttest jobb széléig mérve legalább 5,5 méter szélességű hely marad.
(3) Kétkerekű motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral és kerékpárral egymás mellett két sorban vagy az úttest széléhez viszonyítva ferdén is meg szabad állni, ha a járművek az úttestből egy személygépkocsi szélességénél többet nem foglalnak el. Ahol a várakozóhelyet útburkolati jel [18. § (1) bek. j) pont] jelzi, egy gépkocsi részére szolgáló helyen két ilyen jármű is megállhat.
(4) Lakott területen kívül járművel - a lehetőséghez képest - az úttesten kívül kell megállni.
(5) Tilos megállni:
a) ahol a jármű fényjelző készülék vagy jelzőtábla jelzésének az észlelését akadályozza;
b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;
c) be nem látható útkanyarulatban, bukkanóban vagy más olyan helyen, ahol a járművet a többi jármű vezetője kellő távolságból nem észlelheti;
d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre - ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza - a tilalom nem vonatkozik;
e) kijelölt gyalogosátkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt
- személygépkocsival,
- motorkerékpárral,
- segédmotoros kerékpárral,
- kerékpárral és kézikocsival 5 méter,
- egyéb járművel 15 méter távolságon belül;
f) hídon, aluljáróban, alagútban, valamint ezek be- és kijáratánál;
g) vasúti átjáróban és attól számított 30 méter távolságon belül, valamint vasúti, illetőleg villamospályán és ezekhez olyan közel, hogy a jármű a vasúti jármű, illetőleg a villamos közlekedését akadályozza;
h) más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik;
i) autóbuszöbölben és autóbusz forgalmi sávban, kivéve a kijelölt megállóhelyen megálló autóbuszt (trolibuszt), villamost, a személytaxit, a betegszállító gépjárművet, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló járművet;
j) villamos megállóhelynél levő járdasziget és a hozzá közelebb eső járda közötti úttestrészen;
k) 1000 kilogrammnál nagyobb tengelyterhelésű járművel járdán;
l) kapaszkodósávon, gyorsító- és lassító sávon, valamint kerékpársávon;
m) különösen veszélyes helyen, az útburkolati jellel [18. § (3) bek.] jelzett területen.
(6) Az (1), (4) és (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra, valamint arra az esetre, ha e rendelkezések a jármű műszaki hibája miatt nem tarthatók meg.
(7) A jármű ajtaját a vezető csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.
(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.
(9) A járdán a mozgáskorlátozott személy (illetőleg az őt szállító jármű vezetője) járművével és a betegszállító gépjármű a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg.
KRESZ várakozás:
41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is. (lásd: megállás)
(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:
a) a három külön úttesttel rendelkező út középső úttestjén;
b) lakott területen kívül főútvonal úttestjén;
c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást akadályozhatja;
d) ahol a jármű szabályosan várakozó másik jármű megközelítését vagy elindulását akadályozhatja;
e) az úttesten ott, ahol a járdán a megállás megengedett.
(3) A mozgáskorlátozott személy (illetőleg az őt szállító jármű vezetője) járművével és a betegszállító gépjármű olyan helyen is várakozhat, ahol a várakozást jelzőtábla (61. ábra) tiltja.
Korlátozott várakozási övezetben és várakozási övezetben a mozgáskorlátozott személy vagy az őt szállító jármű vezetője a járművével és - az (5) bekezdésben foglaltak szerint, tárcsa használatával egy óra időtartamig - a betegszállító gépjármű a várakozást ellenőrző órával (parkométerrel) vagy jegykiadó automatával ellátott várakozóhelyen, ellenőrző óra vagy jegykiadó automata működtetése nélkül is várakozhat. A kijelölt rakodóhelyre vonatkozó rendelkezés [15. § (6) bekezdése] azonban e járművekre is irányadó.
(4) Várakozást ellenőrző óránál munkanapon 8 és 18 óra, szombaton 8 és 14 óra között - ha pedig jelzőtábla [17. § (1) bek. e) pont] ettől eltérő időszakot jelöl meg, ebben az időszakban - csak az óra működtetésével és legfeljebb az órával jelzett időtartamig szabad várakozni. Lejárt órát a jármű eltávozása nélkül ismételten működésbe hozni tilos.
(5) Ahol jelzőtábla meghatározott időtartamú várakozást enged [17. § (1) bek. e) pont], a várakozás megkezdésének időpontját a járművön - gépkocsi esetében a jármű szélvédő üvege mögött - elhelyezett tárcsán jelezni kell. A tárcsa jelzését a jármű eltávozása nélkül megváltoztatni tilos.
(6)
(7) A járművet őrizetlenül hagyni abban az esetben szabad, ha a vezető gondoskodott arról, hogy a jármű önmagától el ne indulhasson és illetéktelen személy azt el ne indíthassa.
(8) A sürgősségi orvosi ellátáshoz kiadott várakozási engedéllyel (161. ábra)
megjelölt személygépkocsi vezetője - amennyiben a várakozás egyéb módon nem lehetséges -
a) a 15. § (1) bekezdése b) pontjában, és
b) a 40. § (8) bekezdése a), b) és d) pontjaiban
meghatározott rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja.
(9) A sürgősségi orvosi ellátást végző orvost az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat jelöli ki, részére a várakozási engedélyt - külön jogszabályban meghatározott rájegyzésekkel - a települési önkormányzat jegyzője (főjegyző) adja ki.
A fentiekből látható, hogy amennyiben megfordulhatsz az úttesten és csak az út egyik végén van kitáblázva, akkor egy igen mély joghézagba döccen bele az ember, ugyanis a szituáció nem egyértelmű.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, köszönöm, hogy vetted erre a fáradtságot, de ezt én is átfutottam, és nem nagyon találtam semmit.
Állítólag már értesítették az egyetemi jogtanácsost - többünket érint - szóval kíváncsi vagyok, mi lesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jogtalan büntetésekbe már volt részem. Kivágnám a táblát a f...ba. Majd írnék egy fellebbezést, hogy HÁT DE ... NINCS IS TÁÁÁBLA.
Aki megbüntetett az is megérdemelne egy nyaklevest .. gondolom azt nemtudod meg h ki volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fight For Your Right to parking!
http://www.dailymotion.com/video/x8j8v_beastie-boys-fight-for-your-righ…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az internet legalja mar a hup-blogokon van...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni