BME-s VPN Ubuntun

Szükségem volt a VPN-es belépésre egyes csak egyetemi IP-kről elérhető adatbázisok miatt. A net.bme.hu-n lévő leírás a VPN belövéséről nem tér ki mindenre, úgyhogy összehekkeltem egy működő beállításhalmazt a NetworkManagerhez:

VPN típusa: Cisco vpn (vpnc a parancssori megfelelője)
Gateway: 152.66.0.16 (elvileg ravpn.bme.hu lenne, de a t-online-os dns ezt nem oldotta fel nekem, ez lényeges)
Group name, password: <lásd http://net.bme.hu/ravpn/ >
User name: <BMENET-es username> (lásd: http://net.bme.hu/id/ és fontos az utótag, 10 percig keresgéltem hogy mi nem stimmel... spéci felhasználóknak lehet más is)
User password: <ezt meg illik tudni :) >

A többi beállítást hagytam alapértéken, adtam a NetworkManagernek egy újraindítást, utána már ment is.

Hátha jól jön még valakinek.
(remélem ezek még beleférnek a nyilvános információk közé, lényegében csak a vpn címe az, ami nincs így feltüntetve a belsős honlapon)

Hozzászólások

Van ssh tunnel lehetoseg is, en azt szoktam hasznalni, ha belsos dolgokat kell letolteni. Szerintem egyszerubb beallitani.

Ez az a vpn client, amelyik tud ipsec over tcpt?