A wifi kártyát(Intel Pro 3945 ABG) felismeri az Ubuntu 8.04 és a többi wlan hálózatot is látja, de ha csatlakozni akaok, egyszerűen nem tud. Próbálja összehozni a hálózatot, tekereg a kis ikon, de a végén nem tudja összehozni. Itthon ad-hoc hálózat lenne, a másik gépen Vista fut, a hálózat nincs titkosítva. A suliban működik rendeson, ott access pont van.
Ezután megpróváltam feltenni WinXP drivert ndiswrapperral, majd amikor feltettem a drivert egyből megjelentek a kis pálcák a wifi ikonnál, itthon kiválasztottam a hálózatot ahova csatlakozni szereték, a jelerősség nagyon jó, de amikor csatlakozni akar, akkor 0%-ot ír ki és nem csinál semmit. Újraindítottam a gépet és ezek után már magát a wifit sem érzékeli hiába szedtem ki az ndiswrapperből a drivert.
Ilyenkor mit tudok csinálni, igazából eléggé meg vagyok lőve, ha itthon nem tudok netezni és úgy néz ki, hogy csak az ad-hoc rendszerekkel van baja.
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Egyébkét, hogy hívják linux alatt azt a programot, amit windows alatt az eszköz kezelőt takraja, mert én sehol sem találtam ilyet.
- 2657 megtekintés
Hozzászólások
"Egyébkét, hogy hívják linux alatt azt a programot, amit windows alatt az eszköz kezelőt takraja, mert én sehol sem találtam ilyet."
dmesg, modprobe, iwconfig, iwlist, ifconfig.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+lsmod, /etc/modprobe.d, lspci
-iwconfig, iwlist, ifconfig (ezek a Network Connections alatti paneleknek megfelelők, a /etc/network(Debian), /etc/ppp, /etc/wpa_supplicant tartalmával együtt)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valószínűleg az ad-hoccal van baja, alaphelyzetben DHCP-n akar autoconfigolni tudtommal (ami meg ezesetben nincs)
Próbáld ifconfig/iwconfig párossal, erre rengeteg találatot fog adni a google, nem csak az ubuntus jó (teljesen disztro és GUI-független)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
" A suliban működik rendeson, ott access pont van."
"Itthon ad-hoc hálózat lenne, a másik gépen Vista fut, a hálózat nincs titkosítva."
Ha AP-hez csatlakoztatod otthon is, megy?
Másik vistával megy?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem is ez van: ez egy (in-progress) bug az iwl3945 driverében! Amúgy is elég régit és bugosat használ a Hardy, sok vele a baj.
Friss indulásnál ha ki van kapcsolva a wifi az nm_appletben, és kézzel, iwconfig-al belövök egy ad-hoc hálózatot, akkor általában menni szokott néhány órát. Utána megjelennek a
wlan0: No active IBSS STAs - trying to scan for other IBSS networks with same SSID (merge)
sorok a dmesgben, és vége. Csak az újraindítás segít. AP-vel megy (utána is).
http://www.intellinuxwireless.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=1489
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/263541
--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni