Hali!
Tud valaki használható leírást ("tankönyvet") a Logo nyelvről? Nem elsősorban a teknőcgrafikai része érdekel, hanem a Lisp-re emlékeztető szintaxisú "egyéb" részei. Ráadásul háklis vagyok, és nem a mindenféle csili-vili (Comenius Logo, meg Imagine Logo, stb.) érdekel, hanem a(z egyébként nem szabványosított) eredeti nyelv. Jelenleg a Berkeley Logo-val játszadozom (a multiplatformság mintaképe: FreeBSD, Linux, Windows, Mac alatt futtatható), de egyedül a "User's Manual" van meg, az meg nem kifejezetten programozói szemszögből magyarázza a dolgokat, így kicsit olyan, mint francia szótárból (és nem nyelvkönyvből) franciául tanulni. Megtehető, de lassúkás.
- 8320 megtekintés
Hozzászólások
Egyetemen vettem vagy két könyvet a témában, ezeket oda tudom adni kölcsön. Ha kell, előkeresem. Egyébként nem lettem épp Logo guru, de nagyon jó kis lecke volt a rekurzív programozásról. Előtte el se tudtam képzelni olyan nyelvet, amiben nincs függvényre lokális változó. Király volt. Te mire használod, ha nem titok?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, érdekelne. Speciel nem használom semmire, de gyereknek ezt kezdték/kezdik el tanítani (*), és néha nem volna hátrány kissé képben lenni. Van egy ezer éves könyvem amiben volt kb 1 A4-esnyi info a dologról (persze a grafikai részre kihegyezve), ezzel meg a fent említett Brian Harvey Logo manual-lal játszadozom, de kissé más mint az eddigi nyelvek, ezért érdekelne. (Amúgy ebben a verzióban van valami LOCAL és LOCALMAKE "parancsok" , így ebben a nyelvjárásban ennyivel könnyebb (?) a helyzet.
(*) Az oktatásügy legnagyobb dicsőségére itt is bejött a pénzszórás: "Az IMAGINE Logo országlicenszét az Educatio KHT megvásárolta az NFT HEFOP 3.1.1-es központi Program keretében, így az ingyenesen elérhetővé vált minden magyar nyelvű oktatási intézmény számára, tanároknak és diákoknak egyaránt." Persze tantóbácsitól megkaptuk, hogy "netről le lehet ingyenesen tölteni" - én meg itthon bohóckodjak csak a valóban ingyenes Berkeley Logo-mmal. Igaz, abban nem lehet pl. weblapszerkesztést és multimédiát elérni. Grrr. ( http://logo.sulinet.hu )
SZERK: fent említett könyvek valamelyike esetleg magyar nyelvű? Mert akkor azért még érdekelne a gyereknek (vagy legalább a címe, mert megvenném, ha lehet kapni)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Feltúrtam a könyvespolcot, de nem találtam meg őket. Holnap megnézem a munkahelyemen, arra határozottan emlékszem, hogy kölcsönadtam egy kollégának. Szólj rám, ha elfelejteném.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a Berkeley Logo ebooks beírva a google-ba nem jó?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Reference Manual -t kinyomtattam már korábban, csak mint írtam, a szemléletmódja erősen távol van a használhatótól. (Jelenleg is abból próbálok okosodni. Kicsit olyan, mintha úgy tanulnék C-ben, hogy: standard matematikai fv-ek: abs, atan, cos, sin .. ; standard kiírató fv-ek: printf, fprintf, sprintf, ,,, ; ciklusok: for, while, ... - Szóval száraz, tényszerű tartalomjegyzék, kissé hosszabban.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Basszus, pedig láttam is a linket a bácsi oldalán. Kösz, ez az ami nekem kell.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Esetleg antikváriumban keresgélj:
A Logo programozási nyelv (Műszaki Könyvkiadó, 1986 ISBN: 963 10 6841 2)
Igaz ez még Apple LCSI Logo, C64 Terrapin, meg ZX Spectrum Logo-hoz ad példákat, de működnek a mai cuccokon is, épp a napokban játszottam vele (ACS Logo, OSX)
Pl itt egy Munkafüzet, amiben szó van Comenius Logo-ról is...
http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=reszletes&tipus=tema&kezdet…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm, az ISBN szám sokat segített, antikva.hu -n már meg is vettem, délután megyek érte.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni