Sziasztok!
Csak úgy meg akarom osztani veletek: Áll egy körülbelül 7 éves Sun UltraSPARC 10 gép az asztalomon (400 MHz UltraSPARC IIi, 1 GB RAM, 20 GB HDD). Persze nem csak áll, Debian lenny fut rajta (2.6.22-3-sparc64). A napokban szereztem bele egy PCI USB 2.0 kártyát, hogy hozzá tudjak dugni külső eszközöket (pendrive, külső HDD, kártyaolvasó). A gépben eddig nem volt "hozzáadott" PCI-os eszköz.
Szóval a hír annyi, hogy a művelet kb. 5 percet vett igénybe: gép leállít, burkolat leszed, kártya berak, burkolat vissza, gép újraindít. Az indításnál azonnal látta az új eszközt, kernelmodulokat betöltötte, s a hozzádugott kütyük már működnek is. Gazda örül!
Aztán nem is Windows és nem is mai HW!
- 682 megtekintés
Hozzászólások
Jah csak azért irtad, hogy fájjon a szivünk, hogy neked van egy ultraSPARC-od nekünk meg nincs? :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Miért, az nincs mindenkinek? :-) Csak azért írtam, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen simán fog menni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem van kettő :P
---
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Körülbelül 10 éves Pentium II géppel és Debian 4-el szintén működik a trükk... :D
(más kérdés hogy az AKKORI linux P'n'P támogatása a bizonyos kétéltű hátsó fele alatt se volt)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez csak azért sikerült, mert mázlid van. Nekem van itthon egy U10 és egy U5 (tehát nagyobb az e-péniszem :)))), megpróbáltam egy Silicon Image 3114-es SATA vezérlőt belerakni, egyik se szerette. Egyáltalán nem is látták a kártyát, mintha ott se lett volna. Valószínűleg valami PCI-kompatibilitási gond lehetett mögötte. Ezért kénytelen voltam visszállni SATÁ-ról ATA133-ra, egy-egy SiI 0680 szépen megy bennük; sőt, az egyikben még egy NEC chipes USB2-es kártya is.
Az IDE-vezérlőkre azért volt szükség, mert az alaplapi CMD0646-os IDE egy fostrágyaszarundorító, már a maga idejében is az volt. Így azokra egy-egy 512 MB-os CF kártyát raktam, onnét bootol a NetBSD, ill. OpenBSD, majd a root fs-t már az IDE kártyán lógó vinyóról "szedi".
--
Sokan nincsenek tudatában annak, / hogy egyszer mindenki meghal. / Akik ráébrednek erre, / azonnal abbahagyják az ellenségeskedést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni