Felvetodott az igeny egy 196 kilosample-s kulso hangkartya vasarlasara. (nem hifib*zi vagyok, adatatvitelre kell). Egy zenesz baratommal nezegettunk hangkartyakat, es a valasztas eddig egy E-MU hangkartyara esne. A kerdes az, hogy linux ala (esetleg FreeBSD-5.3) milyen komolyabb (nem sb audigy), kulso hangkartyakhoz van driver?
- 2173 megtekintés
Hozzászólások
Nézz körül az M-Audio háza táján, jó cuccaik vannak linux támogatással (nem barkács).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elso korben google nem dob ra sok jot.
Az ugy nem valoszinu, hogy AC97 vagy EMU10K1, gondolom...
"A herceg én vagyok."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ŐŐŐ én nem vagyok olyan, aki a google használatáról kioktatna, nade :)
Products/mobil recording...
Például erre van hivatalos linux driver:
http://www.m-audio.com/products/en_us/FireWire410-main.html
Az ilyen szintű cuccoknál tudtomal szinte az egyedüli cég, aki csinált linuxos drivert... szánom bánom már, hogy edirolt vettem utoljára, megszerettem az audiophile cuccot is, amivel mostanában dolgozgatok.
Mondjuk most látom, hogy nem mindegyik cucchoz van linuxos driver :(
De talán találsz megfelelőt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te melyik, audiophile-t használod, mert most tervezek venni egyet, de
azt nem tudom, hogy a 192 megéri-e a kb. 70$ felárat a 2496-hoz képest ?
És mivel az audio terén fontos, hogy milyen hangszórók vannak a rendszerben, azért itt vajon csak akkor lessz hallható (és nem csak mérhető) a különbség, ha veszek hozzá 1milláért hangfalat meg erőlködőt ?
Te mivel hallgatod ? ( erősítő + hangfal (füles) ) kösz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt a táblázatot érdemes megnézni.
http://www.alsa-project.org/alsa-doc/index.php
E-MU-t nem nagyon látok hirtelen a listán.
Budapesten pl. a Corg Computer foglalkozik jobb hangkártyákkal, érdemes beszélni velük (lehet, hogy Linux-ügyben nem tudnak segíteni, de általában a hangkártyákról igen).
Egyébként hogy érted azt, hogy adatátvitelre kell?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, en az USB-legacy cuccokhoz neztem, aztan lattam, hogy a delta-hoz vannak driverek. Csak a Delta-44-et pl. mar nem gyartjak tudtommal.
Amugy nehezkes a valasztas, mert se mikrofon elofok, se semmi komoly extra nem kell, eleg 2 csatorna (1iken megy az adat a masikon meg az mp3 :) ) csak nagyon linearis AD-DA konverterek es jo nagy samplerate. 196 Ksample/sec eseten 8 db 12Khz-s csatornat at tudok fogni, illetve 1.5 FM savot. (Marmint a szazonpar Mhz-s wide-band FM)
Adatatvitel? Kerlek szepen szoftverradiohoz (SDR) kell, azt ugy kell elkepzelni, hogy a radio szorzokeverovel le/fel keverjuk a jelet, es igy a modulacio/demodulaciot szoftveresen lehet megirni. Tehat fogom, a radiofrekis jelet ha beszorzom 1 a jel frekvenciajanal X Hz-el kisebb szinusszal es koszinusszal, majd a 2 jelet sztereokent beviszem a szamitogepbe, es akkor egy X Khz savszelessegu csatornat latok, amit a szoftvertol fuggoen tudok ertelmezni: digitalis adasok (DRM), FM, AM, SSB (1oldalsavos AM), CW (morze), packettradio (ld. linux kernelben az AX.25 es tarsai). Ha erdekel bovebben, akkor irj, szivesen meselek.
"A herceg én vagyok."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aha. Érdekes feladat. Köszi, szívesen cseverésznék erről bővebben, de mostanában nincs sok időm, fölöslegesen a Tiedet sem rabolnám. Talán később kérdezősködök. :)
Ha Delta-t vagy ilyesmit keresel, érdemes megkérdezni a Studio-levlistán:
http://www.sze.hu/mailman/listinfo/studio-l
Lehet, hogy valakinek pont van eladó, de van, aki kereskedik is stúdiós cuccokkal néha. Ha nem akarsz csak ezért föliratkozni, szívesen megkérdezem; csak írd meg a pontos típust (Linux alatt nem stúdióznak a fiúk, szóval nem fogják tudni, mihez van driver és mihez nincs). Ha valami fontos dolog van, írj privát üzenetet, mert hátha nem járok itt a topikon...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Emu1212 működik Linux alatt, bővebben itt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni