https://www.techradar.com/phones/samsung-galaxy-phones/samsung-says-you…
Lejön a festék, ha rosszul földelt 3rd pty töltővel töltöd az egyik legdrágábban kapható telefont. Ja, amihez nem adnak gyári töltőt... Egyébként találkoztatok már földelt gyári Samsung telefontöltővel?
- 636 megtekintés
Hozzászólások
BS
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem Zeller Mérnök Úr másodállásban a Samsungnak dolgozik.
Jegyezzétek meg: Sohasem™ a multi a hibás!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyébként találkoztatok már földelt gyári Samsung telefontöltővel?
Ha azzal nem is, de pl laptop töltővel, amiről mobilt is töltöttem, valamint a földeletlen töltőknél is van olyan, aminek pl a fém gnd pontja és ami azzal kapcsolatban van, érezhetően csíp, esetleg még az érintőképernyőt is zavarja és van, aminek meg nem. Nem tudom, ott hogy oldják meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ezt a "szúrós a fémház" effektust talán a szivárgási áram kifejezéssel szoktàk jellemezni, és a (töltő) biztonsàgos minősítés plecsnijéhez bizonyos értèk alatt kell lennie
https://youtube.com/@allthingsoneplace
csávókám tesztel rengeteg usb-c töltőt, szkóppal, ès osztályozza őket, konkrét mérèsi èrtèkek alapján, 0 marketing bullshit.
A műszaki részletek nagyját sajnos nem is értem (pl. hogy a 4 egyszerre látszódó szkóp közül mikor melyik éppen mit akarna mutatni, ès h. amit látok èpp az most jó v. rossz), de ha valamelyikre azt mondja h. ez jó v. közepes v. rossz, szerintem azt többé-kevésbè el lehet neki hinni.
Az IKEA-s Sjöss 45W duplafejes töltőt 3990-èrt pl. azért vettem meg itthonra, mert ez a faszi is jókat mondott róla, meg volt nèhány másik jutubos aki konkrètan szétkapta és úgy elemezte ki a konkrèt belsejét az is elègedetten hümmögött rá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ezt a "szúrós a fémház" effektust talán a szivárgási áram kifejezéssel szoktàk jellemezni
Van ilyen a MacBooknál is. A magyarázat egyszerű. A primer és szekunder köri elektronikának is van hideg pontja, amit a továbbiakban GND-ként fogok hívni. A kisebb zavar miatt ezt a két hidegpontot összekötik egy 1nF/4000V kondenzátorral. A tápegység egyenirányító híddal kezdődik, ezért a fázis minden esetben a primer GND-re is kerül. Ha a szekunder oldali GND össze van kötve a készülékházzal, akkor minimális áram folyhat - ami még a fi relét sem zavarja, ha megérinted. Egy átlagos pécé háznál is a szekunder GND és a ház össz van kötve, de a védőföldet a táp házára kötik, ezzel a szekunder GND-t összekötik a védőfölddel. (Normál esetben csak a védőföldet kellene a házra kötni.) Ezért egy pécé ház védőföldelt konnektorba dugva nem csíp. Ha a laptop táp csak két vezetékkel csatlakozik a hálózathoz, akkor a megérinthető fém részek csípnek, mert árnyékolás céljából a szekunder GND-re kötik.
Bár a fentieknek semmi köze az usb-c-hez.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is érzem, hogy "bizserget" a laptop amikor töltöm, és nem vagyok tőle nyugodt, pedig nem csak az olcsó kínaik, hanem a gyári töltője is produkálja ezt.
Van olyan védőföldeléssel ellátott töltő, ami elvezetné ezt az áramot? Egy gagyi kínait vettem, ami konnektorba dugható konnektor, csak van rajta PD töltés is, de szétszedtem (nyilván) és láttam, hogy a földelés át van vezetve a két konnektor között, de a töltő elektronikába nem megy be a földelés.
Van olyan töltő, ami nem engedi, hogy érezzem a gépen a töltést? Vagy a gépház "bizsergését" a notin belüli áramkör okozza?
Gondoltam rá, hogy csinálok egy vak USB dugót, ahonnan a GND -t leföldelem, de fosok tőle, hogy ha átfolyik az áram az alaplapon, az lehet, hogy kinyírja a gépet. A másik gondolatom az USB-C töltő drót megcsapolása, hogy onnan vigyek el egy GND-t a konnektor földelése felé, de fene tudja, hogy erre a töltő hogyan reagálna.
Az a gondom, hogy nem tudom felmérni a veszélyeket, kipróbálni meg valahogy nem szeretném...
Van itt ampervadász kolléga, aki meg tudja mondani, hogy mit szabad és mit nem? :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nemide
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni