"Több lehetőséget is megvizsgálunk termékeink nyílt forrásúvá tételére, ezért erről beszélnem korai lenne. Elsődleges célunk a bírálóbizottság felállítása, és a nyílt forrásra összepontosítás, a Linux felkarolása, és a munka a közösséggel", magyarázza Chris Magnusson, a Novell OSRB vezetője. "Célunk a Novell fejlesztők és felhasználók ellátása a Linux-on is futó alkalmazásokkal és eszközökkel történő ellátása. Az a szándékunk, hogy a Netware-t minél inkább Linux-szerűvé tegyük a fejlesztők számára".
A Novell a jövőben sokkal több nyílt forrás bevonását tervezi, és elsősorban a webfejlesztőkre fog fókuszálni. Ezen túlmenően a cég számos zárt forrású termékének Linux-on futó változatát is ki fogja adni, amelyek reményeik szerint számos nagy disztribúcióban is meg fognak jelenni.
Bővebben itt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1356 megtekintés
Hozzászólások
Itt is hainyzik a link, legkozelebb nem fogom megjelentetni a link nelkuli cikkeket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na a temahoz visszakanyarodva:
A Novell utolso eselye ez. Aztan ha ez sem jon be imho lassan bezarhatjak a boltot. Drasztikusan visszaesett a Novell Netware felhasznalok szama az utobbi evekben. Bar ezt a Novell tagadja.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azert tettem ki, hogy a megjegyzest ala tudjam irni. Nem akartam hogy azt gondolja a cikkbekuldo, hogy hiaba kuld be heti x cikket, azert nem kozlom le mert megkulonboztetem barkitol is. Szoval cikkbekuldoknek:
Miért nem közölted le a cikkemet? FAQ-t keretik elolvasni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Imho, nem visszaesett, hanem stagnál.
Ez az összeshez képest viszont #&&@#{#&@+"!%"+% nagy visszaesés!
Egyébként tény, ebben igazad van, imho is ez az utsó esélyük!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Attol fugg. Most neztem meg az eladasi statisztikainkat. Az eladott általunk Netware szerverek szama:
2000: 4db
2001: 2db
2002: 1db
Ez 100% csokkenes evrol evre ;)
IMHO normalis rendszergazda mar nem vesz netware szervert. Hogy miert?
Mert maga a szerver xszazezer forint, ha kell tuzfal (border manager) xszazezer forint, kellenek kliens licencek mittomen mennyi, kell internet modul meg mittom en mi, es csak viszi a lovet. Annyira meg nem jo, hogy egy fileszerverert kiadjon valaki milliokat.
Cafoljon meg valaki, de en igy latom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni