Karacsonyi filmajanlo: The signal

3 fiatal utazik egy piros Volvoban, es egy hekkert probalnak meg elkapni. Vegul elernek egy elhagyatott ut mellett levo lepusztult viskohoz, ahova a jelek vezettek oket (egy mobil alkalmazast hasznalva nyomkovetokent). Mondjuk eleve marhanak kell lenni ahhoz, hogy kapnak egy IP-cimet, amibol kijon (valahogy) egy foldrajzi cim, aztan kocsiba be, es lepjuk meg emberunket egy kameraval felfegyverkezve. A helyszinen persze rosszra fordulnak a dolgok, a kocsiban hagyott csajt (mig a 2 fiu bemegy a hazba szetnezni - ejjel van, koromsotet minden, csak egy zseblampa vilagit a kezukben) valami/valaki elkapja, es a visitasara rohan ki a 2 csavo.

Amikor magukhoz ternek, akkor egy kutato(?)bazison talaljak magukat, amin teszteket hajt vegre a foszereplo (az egyik fiu). De valami nem kerek, mert a kihallgatotiszt szkafanderben van, es azt allitja, hogy foldonkivuli biologiai lennyel kerultek kapcsolatba. Akarhogy is, de ez igy nem koser, es elkezdodnek a kalandok, meglepo vegkifejlettel: a vilag egy kisse maskent, ahogy eddig ismertuk.

Az elozetes szerint ez egy 'mind-bending' film, amit nem fogsz egyhamar elfelejteni. Kisse vontatottan indul, de aztan jo lesz, erdemes megnezni.

Hozzászólások

Nagyon fasza film. Szerintem. Minimális pénzből csináltak egy olyan sci-fit, ami ugyan nem találja fel a spanyolviaszt, viszont több másik mozi alapötletéből okosan gyúrtak össze valami igazán újszerű történetet. És a low budget ellenére frankók lettek az effektek, pláne a végén, amit egy block buster is megirigyelhetne.

A 2014-es független sci-fijei közül még tudom ajánlani a Predestination című Ausztrál szösszenetet is.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

A vége poén sajna elég baromság lett, amúgy nem rossz film.