[Megoldva] WRT54GL flashelés

hrgy84-től megkaptam a WRT54GL-t, amin openwrt fut jelenleg. Próbáltam visszatenni a régi fw-t, vagy a Tomato-t, de flashnél ezt mondja:

Failed to flash! (Code 512)

Google szerint nem kompatibilis az eszköz, a firmware-rel, de ez hülyeség, hiszen ez is 1.1-es, tehát ugyanaz az alaplapja, CPU-ja, stb.

Mindenképpen Tomato-t szeretnék rajta, ha van rá mód. Mit javasoltok?

Előre is köszi.
Üdv,
gkaroly

Hozzászólások

ssh-val be tudsz lépni?
nvram get boot_wait és nvram get wait_time mit mond?
trx a file kiterjesztése?

Nem mindegy a típus sem! Van ebből WRT54G, WRT54GL, WRT54GS stb...
Én gyári firmwaréről flasheltem dd-wrt-t (WRT54GL-en) WRT54G -s firmwarével és még szerencse, hogy észrevettem... (címsorba error)

Ha nagyon nem akarsz sokat szenvedni, akkor jtag kábel gyártását ajánlom, (ha jól emlékszem, 100 Ohm x 5 kell hozzá)... Nekem le van gyártva, nem kevés ilyen eszközt csináltam meg vele. No nem azért, mert bajosak voltak, hanem saját főzött openwert volt rajtuk, amit nem lehetett máshogyan leszedni. 20 mp az egész. Arra figyelj, hogy a CFE-ben a MAC cím megmaradjon. Vagy gyárts újat vagy hagyd meg, és töröld azt, ami kell.

igazából szép lenne, ha felajánlanád gkaroly-nak, hogy csinálsz neki egy ilyen kábelt, s leírod hogy hogy használja, de ugye nem várod el tőle, hogy nekiálljon készíteni egy jtag kábelt?
azért annaka megforraszása nem kevés kézügyességet igényel.
nem tudom, hogy miért írjátok ezeket neki.
kicsit lehetnétek toleránsabbak!

a 20mp az egész meg kifejezetten vicces...

Ha jól emlékszem anno mikor játszottam az ilyen routereimmel volt nekem is ilyen gondom hogy openwrt után nem tudtam rátenni a Tomato-t*. Ha emlékezetem nem csal akkor openwrt=>dd-wrt (webflash ha minden igaz)=>majd így már ráment a Tomato. (én Victek féle Tomato RAF fw-t tettem rá http://www.victek.is-a-geek.com/)

*.:Sőt egyszer recovery console-t is kellett használnom tftp-vel mint ahogy fent is javasolják! (openwrt=>dd-wrt..az egyik ilyen routeremen jópárszor cserélt helyet fw/-k..volt akkor egy kis "teszt időszak" ;o) )

Nagyon hasznos tud lenni a dd-wrt wiki és az openwrt wiki.