Üdv!
Van egy ASUS F3M gépem (2007 körüli). Ezt szeretném feldobni egy SSD-vel, vettem is egy OCZ Agility 3-at. Ma beleraktam és semmi. A gép nem ismeri fel, nem jelenik meg a BIOS-ban. BIOS frissítés megvolt, de nem segített. Elvileg kompatibilis a két eszköz. A BIOS-ban nagyon kevés lehetőségem van, így nem tudok a beállításokkal játszani. Ilyesmit látott már valaki?
- 5725 megtekintés
Hozzászólások
Könnyen, hogy csak a sata3-as csatolót nem szereti noti. Lehet az SSD-n bármit állítani, amivel esetleg sata2-re vagy sata1-re lehet átszerelni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az ocz-nek van egy firmware frissitesre hasznalatos livecd-je, a honlapjukrol letoltheto
abban van a firmware update progi mellett sata2-hoz "lebutito" program is, talan segit, bar nem probaltam (vissza lehet csinalni vele a valtozasokat kesobb)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sikerült életre kelteni az SSD-t, de nem megy minden simán. Fura módon csak akkor működik, ha jó erősen nyomom a helyére. Szóval ha már bekapcs előtt kézzel a helyére szorítom, akkor felismeri és elindul, ha elengedem, akkor néhány tíz perc múlva eltűnik. Erre nem gondoltam, mert az elődje akkor is működött, ha lazán állt. Azt hiszem ki kéne próbálni egy másik gépben. Köszi a tippeket!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én egy 2 éves lenovoval próbáltam SSD-t és bár felismerte, futás közben sűrűn kifagyott kék halállal. Egy Corsair Force 3 SSD volt.
Ugyanezt kipróbáltam egy MSI netbookba és egy szintén kb 2007 körüli asusba, nekem mindben felismerte az SSD-t de használat közben mindbe probléma volt vele. Neten is utánaolvastam és több helyen találtam hasonló inkompatibilitási problémákat.
Amúgy a lenovonál volt egy kis műanyak pöcök amitől nekem sem csúszott be a helyére, de azt kivágva már bement, nézd meg lehet nálad is ez a gond. Az általam látott SSD-k mind tökéletes téglák, kivágások nélkül, viszont a HDD-t azok az interfész felőli oldalon vannak beugrók, amikbe pont belepasszolt az a pöcök, tehát nem kizárt, hogy ez egy direkt odatervezett hardware zár volt, amit pont az SSD inkompatibilitásra utalt.
Megoldási javaslatként ezekre azt találtam, hogy olyan SSD-t kell venni, aminek a vezérlője nem tömöríti az adatokat, tehát ne SandForce legyen a vezérlő, hanem marvell, vagy más, illetve azt, hogy az Intel SSD-i jobban le vannak tesztelve adatátviteli inkompatibilitásokra, tehát lehet egy Intel SSD működhet ilyen helyzetekben.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A tömörítés teljesen transzparens, azt nem tudod hogy a SATA csatlakozás után mit bűvészkedik a vezérlő.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni