IQ-m az online Mensa teszt alapján:

Címkék

125-nél kevesebb
16% (57 szavazat)
125-nél _NEM_ kevesebb
49% (170 szavazat)
Csak az eredmény érdekel.
35% (122 szavazat)
Összes szavazat: 349

Hozzászólások

kene egy olyan pont, hogy (x) nem mertem megnezni, nehogy kiderüljön az igazsag :D
(am fogalmam sem volt rola, hogy van ilyen teszt)

hat ahol olyan hulye kerdest tesznek fel a vegen, "hogy milyen zenet szeretsz ?", de nincs olyan valasz, hogy egyszeruen csak a zenet szeretem...
mindent meghallgatok, aztan ami nem jon be, azt masodszorra nem, es ez teljesen mind1, hogy tizeneves koromban hallottam vagy tegnap.

amugyis elegge kirekeszto tarsasag ez, aki nem fer bele a felso 2%-ba, csak a haromba, az szerintuk mar nem is intelligens ?

Az semmi, olyan sincsen, hogy egy konkret stilust szeretek, amit peldaul tizeneves koromban egeszen mersekelten ismertem csak (tudtam a leterol), de nem volt velemenyem rola.
--
Ki oda vágyik, hol száll a galamb, elszalasztja a kincset itt alant:


()=() 
('Y') Blog | @hron84
C . C Üzemeltető macik
()_()

Szerintem azok kritizálják akik nem érik el. Valahogy meg kell magyarázniuk maguknak, hogy ők sem értéktelen emberek, mivel vélhetően emiatt annak érzik magukat. Az pedig, hogy az IQ az nem EQ és nem a Kreativitás mérő foka kit érdekel? Gondolom senki sem reklamál azért, mert a BMI indexsze sem méri az EQ-ját. Könyörgöm! Nem arra van. Ilyen egyszerű a magyarázat.

Teszt pontosságról: Nem pontos. Na és? Relatív értéket mutat az adott lakosságon belül.

Teszt hasznosságáról: Szerintem egy IT foglalkoztató megérezheti anyagilag a különbséget két ember között, ha azok IQ-juk nem egyenlő. Nem azt mondom, hogy az IQ önmagában döntő, mert faktorként említeném az önbizalmat és a felelősségvállalás képességét is. ű

Nem is szeretném folytatni ezt az érvelést, mert kevés hozzá a tudásom. Vélelmem viszont a témában az, hogy igenis releváns az érték az élet számos területén. Valószínűleg számos olyan területén ami nekem fontos.

Ismerek magas IQ-jú embert, aki elmúlt negyven, kiváló fejlesztőmérnök (motorgyártás), de 40+ évesen még az anyjáéknál lakik, mert önálló életre képtelen (értsd: nem tud még magára bevásárolni sem). Gyakorlatilag az autizmus határán lebeg, olyasmi mint a Forest Gump.

A helyzet az, hogy számos ilyet ismerek, de erről az IQ dologról valahogy mindig ez az ember ugrik be.

--
trey @ gépház

Van ilyen is. Van olyan is aki gazdag sikeres és nagyon jó élete van.
Az IQ egy faktor csak ami segít a sikerben, de van más szorzó tényező is. Ilyen pl.: az önbizalom vagy a lelki egészség. Az IQ-nak hála feladatokat megtudsz oldani, de még nem biztos, hogy keresed is őket. :)

Érdekes ez az intelligencia, mint emberi tulajdonság. Sokszor azokat az embereket gondoljuk intelligensnek, akik magas szociális képességekkel, jól kommunikálnak, empátiával baírnak, és jól beilleszkednek valamilyen közösségbe, pl.: munkahely.
Ugyanakkor az antiszociális embereket kapásból bunkónak tartjuk. Bár lehet, hogy közülük sokan magas logikai képességekkel bírnak, de ezt vagy nem tudják jól kommunikálni, vagy képtelenek az együttműködésre.

Ezúttal különösen vicces a "Csak az eredmény érdekel" opció.
_____________________________
Powered by 1,3,7-trimetilxantin

Szerintem ez fake, na nem mintha hülyének tartanám magam, de figyelve a szavazati arányokat, szerintem ez a teszt kicsit kedveskedik, hogy ügyfeleket szerezzen:

"Ön elérte a jelen teszt maximumát, eredménye a mérési tartomány fölé esik. Próbálja ki az Ön IQ-szintjének mérésére kalibrált felvételi tesztünket, amellyel a Mensába is bekerülhet! Időpont foglalása: h t t p s : / / m e n s a . h u / l e p j - b e"

linkre tovább lépve: A tesztírás díja 2000 Ft.

125-ig mér. Vagyis, ha felette vagy és tudod magadról, hogy erős benned a logikai készség és matekban sem voltál gyenge, akkor ezen nincs semmi meglepő. Szerintem iparági sajátosság a Mensa közeli IQ. Egy informatikában dolgozó ember reggeltől estig logikai problémákat old meg.

http://www.itextreme.hu/hirek/2014,10,24/az_ericsson_magyarorszg_nyerte…

Jaja.

Egy példa spoiler (jelöld ki):
Volt pl. kimondott fekete-fehér bitmap xor, talán több is. ;)
Persze könnyen felfedezhető a szabály, de mégis egyszerűbb azt mondogatni magadban amikor rakod össze a megoldást hogy "ez xor", mint a teljes igazságtáblát fejben tartani és megerősítésként újra meg újra visszaellenőrizni - azaz hosszútávú memóriából lehet dolgozni a rövidtávú helyett...

Az első feladat random, az utána következők már az elsőre adott válasz függvényében következnek. Így nem lehet "csalni" internetre kikerülő megoldási kulcsokkal. Bár egyébként is önbecsapás online teszt kitöltésénél kulcsokat nézni. De ettől még láthatja valaki repetitívnek. :-)

OK, értem, hogy másnak lehet teljesen különböző.

De nekem akkor is teljesen ismétlődő volt:
1, különböző bitmintákon kellett xor függvényt futtatni
2, az ábrákon különféle elemek vándoroltak különböző mértékben és sebességgel.

Persze, volt ahol karikák voltak a bitmintában, máshol meg négyzetek, de nem volt lényeges különbség.

Nem tudom, összesen mennyi kérdés volt, de kb. 5-re emlékszem, ahol más volt a feladat, a maradék 20 vagy több ennek a kettőnek az egyike volt.

OK, ezt elfogadom. Bár azt feltételezem, ha valaki az első 3-4 kép 6-8 perce alatt nem talál rá egyik szabályra sem, az talán később sem fog.

A vándorlós rejtvény simán egy Füles rejtvényben elmenne gyerekeknek.
A xor fogós kérdés, a hupon szerintem az olvasók 90%-a ránézésre felismeri, ezért torz eredményt ad. Másoknak simán lehet, hogy nem esik le, vagy ha igen, sok töprengés után.

AZ IQ relatív (nem csoda, hogy a 'Q' az a quócienst jelenti):

1: Az IQ teszt nem abszolút, azaz az eredmény egy arányt fejez ki egy kontrol csoporthoz viszonyítva, ami kontroll-csoport választás és méret (i.e. költségvetés) függvényében nagyon változatos lehet. Tehát egy egyén IQ-ja célcsoportonként jelentősen eltérhet.

2: Egy IQ-teszt vagy több féle intelligencát mér (e.g. térlátás, sequencia-felismerés, bináris/aritmetikai készség, asszociáció stb, de az ilyen nagyon ritka és drága) vagy ezek egy bizonyos kombinációját (ami lehet épp csak egy- vagy kétféle). Tehát egy egyén IQ-ja a mérési cél(ok) függvényében jelentősen eltérhet. (Azaz mindenkinek más(ok) az erőssége(i), pláne ha az eredményt a mérési célok permutációjaként vesszük)

3: Az IQ teszt egyéni hátterileg (azaz a célcsoport demográfiája szerint) célzott, és nem a megfelelően targetált teszt nagyon különböző eredményekhez vezethet. (Azaz egy "programozók" vagy "kutatók" számára targetált teszten teljesen más az eredmény egy nem ilyen területen ténykedő egyénnek, mint aki igen)

4: Az IQ teszt korosztály szerint készül: a "tapasztalat" vagy "rutin" jelentős, sőt akár meghatározó eltérést okozhat. Ez szimplán abból adódik, hogy pl. a XOR (azaz egyenlőtlenség) vagy körbeforduló összeadás (azaz összeadás egy zárt, számláható "field"-en/angol/ vagy "Körper"-en/német/ belül [magyarul nem tudom mi a hivatalos neve, ha tudjátok: érdekelne...]) problámával élete során egy egyén nagyon sokszor találkozik, és ez egy tudatalatti rutint épít ki: ami _NEM_ cél az IQ-tesztben, és szűrendő.

5: Minden IQ tesztnek megvan a saját mantisszája [javítsatok ki, ha nem ez a tudományos neve]. Azaz egy teszt kontroll-csoportjának eredményei végülis egy Gauss-harangot adnak, aminek a mediánja az átlag (azaz pontosan 100 IQ). Hogy ezt az adott quóciens hogy értékeli ki, az a választott mantisszán (azaz 1 IQ növekedés mennyi embert/hány százalákot/mekkora arányt jelent) múlik)

6: Az IQ teszt (legtöbb esetben) lokális, azaz az azt készítők a kontroll-csoportot a helyben rendelkezésre álló közönség alapján készítik. Mondani se kell, hogy pl. nyelvi vagy lokális demográfiai különbségek miatt, ez totálisan különböző eredményekhez vezethet. Kezdve szimplán a nyelvi különbségekből (e.g. betűhalmazból jöjj rá a szóra és kategorizál, ami egyértelműen az anyanyelvűek számára sokkal egyszerűbb) Mégis az "átlagos amcsi" IQ-teszt számodra kedvező: ha 160-180 IQ-d vagy egy US teszten akkor az csak kb. 130-140 egy európai teszten. (Ez szimplán a tévénézési/reklám-elfogadási kondiciói *szorozva* a mantisszán múlik az adott régiónak. US átlagosan nagyobb mantisszát választ mint EU, hogy könnyebben legyenek 200+ IQ-ú emberei, amit aztán propagálhat kiadványokban/filmekben, hogy jobbank túnjenek mint bárki más [lásd: hollywood filmipar kiemelkedően erős US-propaganda hullám kb a 2008-tól kezdve.])

7: Az online-IQ tesztek, próbálnak rekalibrálni: azaz minden kitöltött teszt bekerül a kontrol-csoportba, hogy pontosabb eredmény mutassanak. De jobban belegondolva: egy átlag paraszt villogni akar, azaz annyiszor tölti ki a tesztet, amíg egy apelláló eredményt el nem ér, amit aztán "megoszthat" közöségi médiákon. Szóval az online (és főleg ingyenes) IQ tesztek eléggé torz eredményt mutatnak, mivel a kontroll-csoport nem per-egyén, hanem per-kitöltés alapján van meghatározva. (Még ha IP-t is szűrnek vagy cookiet-is tesznek hogy per-egyén legyen, ez könnyen kijátszható. És még ha jó is a szűrés, akkor is vagy a "legjobb" vagy a "legelső" eredményt [azaz pl. 6 sör után, mint pl. most én, ami jelentős minusz egy teszten.] nézik, ami félrevezető lehet.

8: Ahhoz, hogy egy "normális" (értem: általános, széles körű azaz nagy és sokféle kontroll-csoport) IQ-tesztet lehessen készíteni, gyakorlatilag a negyed-tized népesség szociális adataira és eredményeire van szükség... gondolhatjátok, hogy ez mennyire költséges. Tehát az IQ-tesztek (pláne az ingyenesen mérhetők) általában egy zárt csoportot céloznak ... vagy szimplán pénzkeresési céljük van (i.e. "növeld 10%-kal az IQ-d"[azaz átlagos IQ teszt megoldási logika], és hasonló megvásárolható kiadványok, vagy más féle "lehúzás", vagy szimplán "oszd meg szoc-médián" a másodlagos bevételek miatt [rosszabb esetben: "xy kitöltötte az IQ-tesztet és (el se hiszed|sokkolni fog|zseniális|hasonló ez előzőekhez) mi következett utána" stb. analóg verziók ]).

-------------------------
Tehát: ha egy IQ teszt nem kerül legalább 100 euróba (azaz legalább kb 25-35ezer forint az aktuális képviselői nyilatkozatoktól föggően), akkor ne (nagyon) bízz benne. Ha igen, akkor se bízz az eredményben: ha az nem a saját regionális, nyelvi, korosztályi és hátteri alapodon múlik (azaz a kontrol-csoport illik hozzád), vagy ha nem közlik külön milyen mantisszát használnak (legtöbb esetben simán annyit mondanak hogy "hivatalosan elismert", persze ez a kiadó szervre vonatkozóan változik [azaz "13" európában és "15-16" US-ben].)

-------------------------
Na, remélem felnyitottoam a szemetek, DE nem hisztek el mindent nekem, és már "csak azért is" utánanéztek a dolgoknak [pláne hogy ittam: és ilyenkor kb. gyököt lehet vonni mindenből amit mondok és nyégyzetre lehet emelni az egy szóra jutó helyees-sírási hibák számát. DE: általában amit mondok, az nem gyök-nulla és nem is gyök-egy... (hagyjuk a complex/hypercomplex számokat ebben az értelemben... a gyök az egy nem-negatív reális szám... javítsatok ki, ha mondtam már valaha negatívat vagy nem-reál:complex-et ebben az értelemben)]

+1. Volt 2 vagy 3 kérdés, ahol párat már kizártam de még nem követtem végig a teszt összes elemét, és az első jó választ (a lehetséges 2-4-ből) beklikkeltem, az idő meg letelt és a gép vitte azt a tippet.
Emellett volt 1 kérdés, ahol nem találtam meg, hogy mi a logikája. Ebben egyet választottam szinte találomra (mondjuk úgy, hogy ami szimpatikus volt).

Erre azt írja, hogy elértem a teszt maximumát.

Lehet, hogy lottót is kéne vennem?

[x] Fogalmam sincs mert nincs türelmem végigkattogni.

Nem olyan sok idő. Meg érdekes is. És rengeteg a sikerélmény, nekem egy ábra volt amit nem értettem. Persze lehet ettől adaptív :D

Mondjuk nem tudom, mennyire releváns egy ilyen teszt, mert elég repetitív tesztek voltak. Emiatt a vége felé már csak azon rágódtam, hogy lehet ebből levonni bármiféle következtetést is.

Én azt a következtetést vontam le, hogy bejelentkeztem az éles tesztre. 2000 Ft-ot nekem megér. A 125-öt megugrottam (18 éveseken sztenderdizálták a tesztet) a korom (41) miatt kapok kompenzációs pontokat, így ami már biztos, hogy alulról nagyon közel lehetek a 130-hoz.

Persze a tuttista hozzáállásom miatt megcsináltam még a Norvég és a Svéd Mensa tesztjét is. :) (Így most nyugodtabban alszom.) :P

Nem gondolom. Szerintem azon már túl vagyok (ha volt olyanom). Inkább minden olyat bevállalok ami megméretett és nem térek ki előle. Ezt a hozzáállást pár éve eldöntöttem, azóta alkalmazom. Mi van, ha nem leszek Mensa-s? Semmi. Pont ugyanaz maradok, max helyére kerül az egóm. (Viszont, ha az leszek, akkor is.) :)

Olvastam olyan értelmezést, hogy a magasabb IQ azt jelenti, hogy az agy bizonyos dolgokat (gondolatmenet, következtetés levonása) gyorsabban végez el.

Elméletileg ha végtelen időt adunk, akkor a magasabb és az alacsonyabb IQ-val rendelkező ember is ugyanúgy tökéletes megoldást tud beadni.

Persze gyakorlatilag valószínű lesz olyan kérdés, amire az ember azt mondja, hogy ezt nem értem, és hiába van végtelen ideje, nem is próbálja megoldani.

Egyszer csináltam egy ilyen online Mensa tesztet, de az idő nagyon frusztrált, mert amúgy arra vagyok trenírozva, hogy minden problémát alaposan gondoljak át, lehetőleg több megközelítésből. Valami 124 vagy 127 lett, végülis nem nagy csalódás*, de rossz volt végigcsinálni, egyre nőtt a frusztrációm, tuti hogy bele is mérte.

* Ismerősöm 168-cal Mensa tag. Egyébként agglegény és portás - ezzel nem lefitymálom, csak egyszerűen érdekes, hogy őt nem predesztinálta semmire a szuperintelligencia. Pedig semmi fizikai vagy mentális defektusa nincs a magas IQ mellé..

UPDATE: ott 10 másodperc volt egy feladatra. Ez a teszt nem frusztráló.

Nekem is meglepő volt, hogy egy IQ-teszt arra alapoz, hogy különböző mértani ábrák sorrendiségét meg tudom-e állapítani két percen belül. Két perc még arra sem feltétlen elég, hogy az összes ábra tartalmát értelmezzem, nemhogy azok szabályszerűségét megtaláljam.

Mivel kíváncsi voltam, hogy a körök és háromszögek után lesznek-e másfajta kérdések is, így lazán mindenhol bekattintottam a legutolsó megoldást, és mivel másfajta kérdés nem volt, így a teszt eredménye 73 lett.

Ha ez egy valódi teszt lett volna, a végrehajtás sebességéből, és abból, hogy mindenhol ugyanazt a pozíciót jelöltem helyesnek, egy kellő IQ-val rendelkező szoftver rájöhetett volna, hogy nem valós válaszokat kap, hanem csak valaki végigtekeri az oldalakat.

Köszi, hülyeségeket tudok magamtól is írni, nem kell hozzá segítség :-)

Egyébként gondold végig, amit írtam. A fenti teszthez például alapvetően szükséges a látás képessége. A látás az intelligencia előfeltétele? Ugye, hogy nem. Tehát egy gyengén látó vagy vak ember eleve nem tudja a tesztet elvégezni.
Életszerűbbnek és hasznosabbnak gondolok egy olyan tesztet, mely szöveges kérdéseket tesz fel, amelyek akár felolvashatóak a teszt alanyának.

Nem egészen fair a teszt ha úgy vesszük. A legelső ábrán én 10 percig filozofáltam (screenshot) és nem jöttem rá, aszittem már hogy totál fullba nyomom a kretént. Majd nekifutottam mégegyszer, 2-3 könnyebb rávezető ábra után felismertem, hogy milyen műveletek, mintázatok vannak, később jött is ami korábban kifogott rajtam, akkor már fél perc se kellett a megoldáshoz. Ha először töltessz ki ilyen tesztet, hátrányból indulsz ahhoz képest aki rutinos kitöltő.

A megoldások hasáb is sokat segít a feladatban, ha valamiből sok hasonló van, akkor valószínű, hogy köztük lesz a megoldás és a kizárásos logika néha gyorsabb - erre is közben jön rá az aki nem tapasztalt.

Szóval nem kell beszarni az elsőtől. Én a végén sajna elgépeltem az email címem, úgyhogy nem tudom mi az eredmény, de ezek szerint nem lehetek valami okos. :)

Nem tudom, mert 1 órája nem érkezik meg a mail.
Másképp fogalmazva, mailinatorra ne kérjétek az eredményt, mert úgy tűnik meghaladja az iq-jukat :)
Az külön vicc, hogy nem tudták kiirni az oldalra az eredményt, de még megpróbáltak jó sok személyes adatot begyűjteni, nyilván a kötelező email cim mellett.

"te is segíted a sztenderdizálást"

Azért remélem nem sokkal, ha van eszük! ;)

A netes önkéntes kitöltők alapból nagyon nem reprezentatívak a teljes népességre vonatkoztatva, és nem is tudom hogy lehetne megbízhatóan súlyozni

Az önkéntesség miatt még a netes átlagnál is messze szélsőségesebb eredmény lesz.

Pl. elég hogy elterjedjen a dolog például egy ilyen oldalon és ők a mensánál csak azt látják hogy hirtelen kitölti 100 ember aki amúgy népesség 1-2%-ba esik IQ alapján (okát persze ők nem tudják) - na ez számukra mit mondhat az átlagról?

Poénos, hogy a "125-nél _NEM_ kevesebb" válaszlehetőségnél ennyire ki van emelve a nem szó :)

Az otthon főzés és az IQ közt van ismert korreláció? Vagy most akarják kideríteni? (de miért pont azt?)

Mivel a főzéssel kapcsolatos kérdés (és társai) már nem a teszt része, így nem kell lennie a kettő között semmilyen korrelációnak.
Bár abból is levonható némi következtetés, ha valaki nem veszi észre, hogy az IQ-teszt már véget ért. :-)

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

:)
Az én tippem egyébként, hogy inkább talán egyfajta burkoltabb jövedelmi kategória felmérés része ez a kérdés, nem közvetlen IQ-val való korrelációt keresnek.

Tippre talán azok főznek többet akik alacsonyabb jövedelműek / vagy munkanélküli / vagy háztartásbeli van a családban / falun él stb....

(Meg persze talán egy szűkebb és egészségtudatos gazdagabb réteg - hobbiból, de az talán nem torzít annyit.)

Azok is főznek akiknek fontos az egészségük és tudni akarják mit esznek vagy csak kontrollálni az ételt.
Azok is főznek akik megtehetik, mert ez a hobbijuk és rohadt sok idejük van. Ők általában jobb módúak.

Szóval olyan aki főz kikerül minden fajta társadalmi rétegből, így én arra tudok gondolni simán csak kell nekik néhány szakács a mensás bográcsozáshoz. :)

Nem ugyanazt "méri", de aki szereti a teszteket, kihívásokat,...
http://www.lumosity.com/
Év elején regisztráltam. Ahogy írják, az első három hónapban látványosan javultak az eredményeim. Most már minden pontért meg kell küzdeni. Én élvezem, és nem a kétségbe vonható gyakorlati haszon miatt csinálom :)

a 10. abranal elvesztettem az erdeklodesemet.

TBH nekem is megvolt a melypont. Egyaltalan nem ereztem izgalmasnak a feladatot, inkabb unalmas volt. Legalabb egyszer kellett volna medveket potolni... :-(
--
Ki oda vágyik, hol száll a galamb, elszalasztja a kincset itt alant:


()=() 
('Y') Blog | @hron84
C . C Üzemeltető macik
()_()

Hát srácok, no offense, de azt nem annyira hiszem, hogy a hupon minden második ember a népesség top 2%-ába tartozik. :)

Az IQ tesztek tipikusan a logikus gondolkodást mérik.

Simán el tudom képzelni, hogy műszaki területen dolgozó emberek, főleg olyanok, akik algoritmusokkal dolgoznak, sokkal gyakorlottabbak a logikus gondolkozásban, mint az átlag.

hup olvasók kb. fele mondta, hogy 125 vagy felette. 5% az fél millió. Ha a hupnak 1 milliónál kevesebb olvasója van, akkor simán lehet, hogy a hup olvasók fele az 5%

(Bár igazság szerint nekem gyanús, hogy ha rendesen megtesztelnék az összes embert, akkor kiderülne, hogy az a haranggörbe laposabb és 5%-nál több esik 125 vagy fölé).

Azt mondod a "logikus gondolkodasban". En meg jobban leszukitem : egy jo resze a szakmanak bitmuveletekben gondolkodik nap mint nap.. Azert ez kapora jon a xor felismereseben.

Az "es" meg a "vagy" valoszinuleg mindenkinek hetkoznapi konnyen felismerheto dolog, de az emberek nagy resze nem talakozik a kizaro vaggyal.. Legalabis nem olyan kontextusban ahol ez szamit. Itt meg a peldak fele az volt...

Uh nem inteligenciat mer ez hanem hogy mennyire programozo valaki

Huh, szerencsére negatív!

Egyébként rohadtul nem érdekel az ilyen. Párszor próbáltam, de egyszerűen rövid időn belül megunom az ilyen teszteket, annyira meg nem érdekel és befolyásol az eredmény, hogy végigcsináljam, így skip.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."
"Vajon mit várok a sorstól, ha hányok az édestől, és izzadok a sóstól."

Csak 122 :(

De amugy nem tudom ki hogy van vele, ezeket az IQ-teszteket en kifejezetten nem szeretem, mert peldaul itt csak az addiktiv kepessegeket meri fel, ami lehet valakinek jobb, valakinek nem annyira, am ha adott temahoz/szakmahoz kapcsolodoan lennenek rendes kerdesek, akkor mar mast mutatnanak az eredmenyek.

Szerintem ezert feleslegesek az ilyen tesztek, mivel nem tudjak felmeri valakinek a tenyleges tudasat.

Ugyanaz. +125. De a kerdes elgondolkodtatott, hogy mennyire fake uh. masodik forduloban mindegyiknel a 4-diket jeloltem anelkul, hogy raneztem volna: Az on eredmenye 73. Ez magasabb mint az emberek 3%-anak az IQ-ja. Ennyiben nem fake :)

Az igazi intelligencia teszt az, ha valaki 10 alatti eredményt tud elérni a teszten. :-) A 73 könnyen megvan mindig ugyanaz vagy random válaszadással. 125 feletti eredménnyel is Dunát lehetne rekeszteni, legalábbis itt a Hup-on. De ha valaki 10 alatti eredményre képes, na az már valami!

Attól tartok, ennyit sajnos nem tud a rendszer, ahogyan 125 fölé sem értékel.

Utólag is elnézést a teszt kiíróitól, de kíváncsiságomból kifolyólag kipróbáltam a fenti javaslatot - mindig helytelen választ adtam meg, sokszor a lehető leglogikátlanabbat a lehetőségek közül. (E-mail-címből látszik, hogy csak "teszt" volt, no meg ennyire sok rossz válasz valószínűtlen, ha valaki komolyan veszi a kitöltést).

Hasonlóan informatív értékelést adott, mint a 125-ös határon, íme:
"Az Ön IQ-eredménye 70 vagy az alatti. Ez az érték alacsonyabb, mint az emberek 97 százalékának az IQ-ja."

A két levél (>125-ös IQ, ill. <70-es IQ) törzse a csatolt képen lévő feliraton kívül a következő bekezdésben tér el, amivel a >125-ös kategóriának küldött levél egészül ki:
"Ön elérte a jelen teszt maximumát, eredménye a mérési tartomány fölé esik. Próbálja ki az Ön IQ-szintjének mérésére kalibrált felvételi tesztünket, amellyel a Mensába is bekerülhet! Időpont foglalása: (...)"

Ezt tehát nem küldik el mindenkinek.

Ez alapján viszont a random válaszokkal kapott 73-mas érték a teszt szempontjából egész jónak tűnik, mármint majdnem a lehetséges pontszám legalja - elég jól kiszűri.
Mellesleg próbálkozott mindenfélével, igyekezett lejjebb ereszteni a "szintet".
Variált színekkel, egyszerű pozíciókkal, forgatásokkal - a XOR jellegű dolgokba nem is ment bele talán.

Újfent felnézést a plusz egy hibás kitöltés miatt.

"Ön elérte a jelen teszt maximumát, eredménye a mérési tartomány fölé esik."

"A tesztet 17-18 éves középiskolásokon sztenderdizáltuk, vagyis az Ön eredményét az övékhez fogjuk hasonlítani. Mivel az IQ számítása során mindenkit a saját korosztályának az átlagához hasonlítanak, az Ön IQ-eredménye ezen a teszten várhatóan alábecsüli a valós képességeit. Ha ennek ismeretében nem szeretné kitölteni a tesztet, kattintson a „Mégse” gombra."

:D

...hát nem tudom... kíváncsiságból kitöltöttem, de tényleg nagyon egy kaptafára megy, én unalmasnak éreztem...
Olyannyira, hogy a válaszlehetőségeket jobbára bőven elég akkor megnézni, amikor már tudom, mit szeretnék választani - bár időnként a konkrét válaszlehetőség megtalálása nehezebb feladat volt, vizuális téren nem vagyok túl jó. :)

Abban van valami, hogy vélhetően informatikával/programozással foglalkozó emberek jobb eredményt érnek el egy ilyen jellegű tesztben, mint az átlag, így ez némileg torzíthatja az eredményt.

"Ön elérte a teszt maximumát, IQ-eredménye 125 feletti. (...) magasabb, mint az emberek 95 százalékának az IQ-ja."

...nyilván...

Azért egy konkrét számnak talán némileg jobban örültem volna... :)

Olyan nálam is volt - mármint, ahol hibásat jelöltem meg, ill. utolsó pillanatban szerettem volna a helyes választ kiválasztani, a teszt pedig továbbugrott.

Egyébként abszolút maximum pontszámot nem hinném, hogy sokan érnének el, másfelől itt a készítők 125-nél maximálták az elérhető pontszámot, de ez nem azt jelenti, hogy ennél nincs tovább, csak egyre kevesebben esnek bele a szórásba, amit egyre nehezebb a realitás talaján maradva számszerűsíteni.

Nem kell hibátlan kitöltés a 125 pont eléréséhez.

A Persecutoros KFKI telephelyes copypaste kolléga szerintem egy AI-bot. Valami hasonló mint az Mensa online IQ tesztje csak ő a 200-as IQ felettieket keresi itt a Hup-on. Egyetlen feladattal keres és arról sem árulja el, hogy valójában tesztkérdés. :-)

Nem tudom mennyi, de nem is érdekel. :)

Ez a teszt hülyeség. Annyira csak egyféle készséget mér, hogy nem sok mindent jelent. Ez azt jelenti, hogy az átlagnál valamivel jobb vagyok idióta képsorokban való szabályosságok keresésében. Ez talán korrelál valami fontosabb képességgel, talán nem.

A szavazásból látszik, hogy a HUP-on sokan átlag felettiek ugyanebben. Néha segít, ha ez ember tudja, mi az a "XOR", "AND", ... :-) Az meg itt alaptudás.

(És ezt nem azért írom, mert rossz lenne az eredményem (125), azaz nem kell szégyenkeznem, bár nem is nagyon zseniális. Igaz, elvesztettem a türelmemet és siettem a végefelé.)

A teszt csak azt tudja megállapítani a 125 feletti intervallumon, hogy felette van. (Jobb oldalt nyitott intervallum). Ne várj tőle többet.

Igazad van, egyfélét mér. Nem tudja meg belőle senki mekkora a lábad vagy milyen zenét szeretsz. :) Ez utóbbit valószínűleg ezért kérdezik meg. :P

Annyira unalmas volt a teszt, hogy a 3. utan adtam magamnak egy 10 sec. idotartamot, ha azalatt nem volt meg akkor random... Igy sem lett tul szar az eredmeny.

Atlagos teszteken 133-147 kozott szokott lenni, pentek, szombat, vasarnap tivornya utan hetfon 128, felig meg benyomva, de legalabb volt idom udvarolni a felugyelo piszologusneninek :D

http://karikasostor.hu - Az autentikus zajforrás.

Nekem ez fura. Legalábbis a topicban linkelt teszt alapján igen magasra tenném a programozókat, a vizuális szakmák képviselőit (designerek, 3D modellezők), a térben, mechanikában járatos embereket (építészek, gépészek) és persze a matematikusokat, fizikusokat, "tudósokat".

De író, ügyvéd, szociális munkás, pap..? Nem azért, mert ők hülyék, csak egyszerűen nem ilyen problémákat oldanak meg nap mint nap. Komolyan meg lennék lepődve, ha a fenti teszten nagy átlagban jobban teljesítenének.

Ebben valahol el kell hogy legyen ásva egy eb.

Nekem 72 :D... tehát súlyosan szellemi fogyatékos vagyok. ... vagy lehet, hogy csak diszgráfiás?

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

Nagy Lantos Balázs:
1. A teszt után azok a bizonyos kérdések, amiknek látszólag semmi közük az IQ-hoz, azok tényleg nem a teszt részei, nem is kötelező kitölteni, és ha valaki úgy érzi, valamelyikre nincs olyan válasz, ami rá passzolna, választhatja a „Nem tudok/nem akarok válaszolni” opciót. Ezek olyan feltevéseket vizsgálnak, amik egyes prekoncepciók szerint korrelálnak az IQ-val, de semmi felmérés nem volt eddig, ami ezt alátámaszthatná vagy cáfolhatná. Mivel már több, mint 40 ezres minta gyűlt össze, jelenleg a kiértékelés folyik, így a most befutó válaszoknak igazából nincs már jelentősége, és azt is elárulhatjuk, hogy nem mindig az volt a kérdés célja, ami elsőre látszott: pl. a főzésre vagy a motorozásra vonatkozó kérdés azt a feltételezést vizsgálta, hogy igaz-e hogy a magasabb IQ-jú emberek kevésbé követik az átlagos IQ-ra jellemző nemi szerepeket.

A kérdéseket a közeljövőben tervezzük újakra cserélni, és szívesen látjuk a javaslatokat, vagyis olyan tippeket, hogy milyen hétköznapi – eddig nem vizsgált – dolgok korrelálhatnak az IQ-val.

Nagy Lantos Balázs:
2. Az online teszten a maximális eredmény (125 feletti) azt jelenti, hogy a kitöltőnek magasabb az IQ-ja, mint az emberek 95 %-ának. Ez első hallásra persze nagyon magas, de az, hogy az informatikusok fele eléri ezt a szintet, cseppet sem meglepő. Ha körülnézünk egy tömött villamoson, és megpróbáljuk megtippelni, hogy az emberek hány százalékából nézzük ki, hogy boldogulna informatikusként, akkor szerintem így is hamar juthatunk arra a következtetésre, hogy bizony 10 %-nál kevesebb ilyet fogunk találni.
(A minimumot tesztelgetők kedvéért: a mérési tartománynak alsó határa is van, 70 alatt nem mér a teszt.)

Nagy Lantos Balázs:
3. Senki nem hiszi, hogy a Mensa-szint valami zsenialitást jelezne. Hogy miért pont két százalék, annak történelmi okai vannak, de valahol meg kellett húzni a határt. De szeretünk minden értelmes embert, amihez többnyire szükséges, de nem elégséges feltétel az átlagnál magasabb intelligencia. Az IQ-t két dolog emeli ki a sok fontos tulajdonság közül, ami miatt erre jobban lehet klubot alapítani, mint mondjuk a humorérzékre: felnőtt korban ez az egyik legállandóbb és legobjektívebben mérhető belső tulajdonság.

Nagy Lantos Balázs:
4. Repetitív-e a teszt? Az ún. fluid IQ (ami a legjobban korrelál a különböző IQ-faktorokkal, ezért ez a teszt is azt méri) szempontjából jól differenciáló feladatok típusai valóban korlátozottak. Ugyanakkor a hasonló típusra épülő feladatok között is vannak teljesen különböző nehézségi szintűek (persze a legnehezebbek általában több típust is kombinálnak és épp ezek felismerése és elkülönítése adja a nehézségüket). Igazán magas IQ-val persze minden feladat könnyű, így tűnhet repetitívnek a teszt, de komoly sztenderdizáció van mögötte, és a kontrollmérések is azt igazolják, hogy igazán jó tesztet sikerült alkotnia a magyar Mensa-közösségnek (ez a legjobb IQ-teszt magyar fiatalok számára, ami ingyenesen kitölthető a neten). A feladatok sztenderdizációja során egyébként eleve kidobtuk a feladatok felét, és csak azokat tartottuk meg, amik tényleg jól differenciálnak az IQ szempontjából.

Nagy Lantos Balázs:
5. Valóban vannak olyan online tesztek, amelyek a neten érkező önkéntes kitöltések összessége alapján próbálnak kalibrálni, ez azonban súlyos hiba, már csak azért is, mert a kitöltési hajlandóság általában jól korrelál az IQ-val. Ezért ilyen hibát mi nem követünk el, a tesztet előre kalibráltuk nagyszámú diákon (vidék és Budapest, szakmunkásképző és elit gimnázium, a teljes minta más teszten ellenőrizve is kiadta a 100-as átlagot). Ez persze komoly költségű dolog, ezért nem tesznek fel általában jól sztenderdizált teszteket ingyenesen a netre. Mi azért tehettük ezt mégis, mert
– Volt szponzorunk a közhasznú projekthez (OTP Fáy András alapítvány).
– Volt egy komoly közösség (a Mensa HungarIQa tagsága), akiket érdekelt a projekt, és képesek/hajlandók is voltak nagyszámú feladatot készíteni.
– Ez egy adaptív IQ-teszt, ami nem veszíti el az értékét attól, hogy felkerül a netre, köszönhetően annak, hogy nincs betanulható megoldókulcs, és könnyen módosítható (mivel itt egymástól függetlenül vannak sztenderdizálva és paraméterezve a feladatok, bármikor ki lehet venni, vagy be lehet tenni egyet-egyet).

Nagy Lantos Balázs:
6. Attól még elérheti valaki a teszt maximumát, hogy egy-két kérdést elront. Az adaptív algoritmusban benne van a visszaút lehetősége, egy véletlen jó tippelés vagy egy félrekattintás nem befolyásolja jelentősen a végeredményt, csak időben teszi hosszabbá a teszt kitöltését. Merthogy a teszt úgy működik, hogy minden válasz után kiszámolja, hogy milyen valószínűséggel mekkorára tudná akkor éppen tippelni az IQ-t, és a leállási kritérium ennek a valószínűségnek a kellően magas értéke. Ha valaki egyet sem hibázik, akkor kb. 11 feladat után elérheti a teszt maximumát, ha viszont benéz valamit, akkor lehet, hogy csak 24 kérdés után kapja meg ugyanezt az eredményt (maximum 24 kérdés jön egy teszt során, de persze ennél jóval több van az adatbázisban).

Nagy Lantos Balázs:
7. Nem mindenki Mensa-tag, aki annak mondja magát: „Ismerősöm 168-cal Mensa tag. Egyébként agglegény és portás”
A magyar Mensában nem ismerünk olyan tesztet, ami valóban korrekten mérne 168-as IQ-t (legalábbis a ma elterjedten használt 15-ös szórású skálán). Agglegények persze vannak a tagságban, és elvben akár portás is lehet, de a tagság aktívabbik felét ismerve nem találkoztam még ilyennel. De az tény, hogy az IQ önmagában nem elég a szakmai sikerhez (van pár szociálisan rosszul boldoguló tagtársunk is), meg az is, hogy van, akinek egyszerűen nem olyan munkához van kedve, amit a nagy IQ-hoz szokás párosítani. Bár tény, hogy az informatikusok túlreprezentáltak a Mensában (csakúgy, mint a fordítók, ami a nyelvi intelligenciával való korrelációra utal), de volt már pornószínésznő, utcai mutatványos és patkolókovács tagtársunk is. Mindegyik kifejezetten szerette a munkáját.

:) Tagnak tag, bár nem az aktívabb fajta, de ezek után az a kérdés mennyivel. Több tesztet is kitöltött, mert rutinosan mesélt egyszer az IQ tesztekről, biztos volt köztük nem Mensa-s is, talán egyszerűen bedobta a legjobb számot. Egyébként volt jobb pozícióban is, autodidakta 3D modeller, csak aztán megroggyant itthon az ipar és nem akarta átképezni magát, de valamit kezdenie kellett, máshoz nem értett, ez lett.

Na megnéztem a youtube videót is, aszondja régen az amerikai teszt szerint 148 volt a felvételi határ a magyar Mensába. Na most ez az ismerős igen régen lett Mensa-s. Nem lehet, hogy akkor ő az amerikai tesztet töltötte ki ami mért 168-ig? Mondjuk nektek tök mindegy, de nem olyannak ismerem mint aki füllentene, jó lenne ha nem kéne csalódnom benne. :)

Cimborákkal évente egyszer a móka kedvéért kitöltöttük addig amíg a netes mensa beugró 150 körül volt. Akkoriban csinálgattam 125-139 pontokat. Utána egy(-két) év kimaradt, most utoljára szept 5-én töltöttük ki ugyanezt, és meglepődtünk a változáson. Azaz, hogy csak 125-ig mér, és 130 a beugró. Ha arány nézek, akkor javultunk páran. De kíváncsi lennék, hogy emellett a régi teszten hogyan teljesítettünk volna...
- - - - - - - - - - - -
Magyar égre, magyar ufót.
300hsz feletti topicot nem olvasok.

Nagy Lantos Balázs:
8. Mostanában a Nagy Diák IQ-teszt miatt túlterhelt a szerverünk, és volt pár leállás. Aki nem kapott rögtön eredményt levélben, attól elnézést kérünk, pont beleeshetett egy ilyenbe.

nem mertem megnézni, nehogy kiderüljön az igazság

Sztem én most meg vagyok vezetve... nem érhettem el maximumot..
nem akarok semmiféle mensába jelentkezni.. és miért kellett hozzá az email címem?!

Azt hiszem ez ide illik :)

Miért keverik össze a mensások a Halloween-t a karácsonnyal?
Mert Oct 31 = Dec 25

Gyorsan végigmenten rajta telefonon, amíg párom kiment elszívni egy cigit. 118 pont, szerintem elégséges

--
Én TUDOM, hogy igazam van. És ha nincs is, akkor is NEKEM van igazam, mert én vagyok az Admin. Ennyi!

Valószínűleg ha nem egy telefon képernyőjén nyomkodom végig, meg jobban odafigyelek, akkor jobb eredmény született volna. Csupán kíváncsiságból töltöttem ki. Azt írta a 118 pontra, hogy magasabb, mint az emberek 88%-ának. És ahogy nézem a velem kapcsolatba kerülő embereket, ez igaz is :D
Szörnyű, hogy a legtöbb embernek milyen problémát tud okozni egy-egy logikát igénylő probléma. (Kolléga: "Az ügyfél két terméket hozott javításra, mit csináljak?" - "Hát, leginkább két munkalapot...")
--
Én TUDOM, hogy igazam van. És ha nincs is, akkor is NEKEM van igazam, mert én vagyok az Admin. Ennyi!

Kettőt tippeltem, többit többe kevésbé megpróbáltam kitalálni. 125 fölötti lett :)

Nincsen egyszerre derűsebb és szívdobogtatóbb dolog annál, mint amikor derék férfiak és nők felvételt nyernek az élet teljesítményét mintegy eszenciába sűrítő Egyletbe és egymást vállonveregetve élvezik ki a friss nyáj melegét.

Az elitklub vigaszt nyújt a barbár tömegek és a szürke, középszerű polgártársak hétköznapi közönyével szemben, amellyel a könnyen manipulálható elme furfangosabb megnyilvánulása iránt viseltetnek.

Óhatatlan, hogy fokról-fokra átalakulván a birkák kecskének és a kecskék birkának képzelhessék magukat és a deszkahasadékokon beszüremlő fényre tapasztván csipás szemeiket, a hodály trágyától gőzölgő sötétségét napfényben fürdő legelővé transzformálják át.

A Bologna- vagy bolognai rendszer ezer sebből vérzik, ebből kimaradni nem szégyen, hanem inkább érdem. ;)

Egy dolog biztos a honi felsőoktatásban (pár kivételtől eltekintve), hogy Kocsmaismeretből és Italtanból nemcsak az elméleti-, hanem a gyakorlati oktatás végén is kitűnő diplomát adnak. :D

Svejci oskolába kő' járni, az meg inkább pénz- és nem pontkérdés.

Szó nem volt felsőoktatásról

Eszerint rosszul jött át, amit fentebb írtál?

Lehet, hogy pont lecsúszott a felvételi ponthatárról ;)

Már megbocsáss, de ha nem a felsőoktatásról, akkor talán az óvodára gondoltál, vagy hol számíthat a "felvételi ponthatár"?