USB-n csatlakoztatott hdd-ről bootoltam, és futtattam a Linuxot. Csomagokat frissítettem. Grub-ot azt hiszem nem, de kernelt igen.
Az eredmény: a futtatásra használt gépre a grub szépen felmászott :-(
USB-s hdd nélkül a gép nem is bootolt, grub jelentkezett be, és persze nem volt mit betöltenie.
Feltettem egy mbr-t az install-mbr programmal, így most legalább onnan tovább megy, viszont az egyetlen partíción levő XP továbbra sem indul el: kiírja, hogy starting windows, aztán csak vár.
Ez így most nagyon gáz, gyakorlatilag tönkretettem ezt a gépet (OK, hogy nem én, hanem a grub volt ostoba, de ez mindegy).
Jó lenne visszacsinálni, de fogalmam sincs, mit, merre.
A grub az mbr-en kívül máshová is belepiszkál ezek szerint?
G
- 1527 megtekintés
Hozzászólások
legegyszerűbb, ha egy xp telepítő cdről indítva: javítókonzol, fixboot, fixmbr, egy chkdsk a biztonság kedvéért, esetleg felmásolni a ntldr, ntdetect.com állományokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
OK, köszi.
Ezek ugye parancsok, amiket parancssorba kell beírni? (Még sosem javítottam windowst).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
igen
szerintem fixboot, fixmbr eleg, grub szerintem csak a master boot record-ba maszott fel.
Tyrael
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy fdisk /mbr is elég, régebbi/alternatív boot media-ról.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
na de install-mbr volt már.
Az MBR bevillan, és elkezdi tölteni az egyetlen partícióról a windows-t.
Hogy a windows indulás miért nem sikeres, fogalmam sincs.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nezd meg egy cfdiskkel peldaul, hogy a particio tipusat nem allitotta-e at hidden ntfs-re; lattam olyat.
Ha visszaallitod a tipust egyeb barmolas nelkul, jo lehet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én sem értek a windows-hoz sem, nem lehet hogy csak nem aktív a partíció?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
na de emberek!
A windows elkezd tölteni rendben... csak éppen nem ér soha a végére.
A nagy színes logo alatt, kúszik a bitkolbász az örökkévalóságig.
grub előtt meg jó volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tök alap, de hátha elfelejtetted: safe mode? (mármint windowsnál).
Grub pedig oda mászik ahova mondod neki, máshova nem.
Egyébként milyen linux? Új grub konfig file keletkezett?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az mbr-ben van infó a partíciós tábláról is. Lehet hogy érdemes volna pl. testdisk-kel átnézetni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aki segítséget kér, nem oktatja ki azokat, akik megpróbálnak neki segíteni, hanem szépen csendben kipróbálja a kapott javaslatokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elnézést kérek a stílusért.
Viszont a tartalom marad.
Szerintem hasznos lenne, hogy aki válaszol, megpróbál a feltett kérdésre válaszolni.
Tehát ha azt írom, hogy az oprendszer töltése elindul, akkor nem az a kérdés, hogy lehetne az oprendszer töltését elindítani. Erre felesleges ötleteket írni, mert ez már megoldott probléma.
G
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
pedig akkor nem a grub lesz a ludas, ha a windows mar elindul.
Tyrael
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez nekem is gyanús, de nem tudom, hogy a grub hová és mit firkál. Azt tudom, hogy grub előtt jó volt, utána meg nem.
Grub előtt az mbr elindította a windowst, a windows betöltődött.
Grub után az újratelepített mbr elindítja a windowst, a windows nem töltődik be.
Persze lehet, hogy két egymástól független dolog van, tehát a windows be nem töltődését nem a grub, hanem valami más okozza.
G
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"OK, hogy nem én, hanem a grub volt ostoba, de ez mindegy"
ez de szep... tehat a grub a hulye, nem te!
t
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Feltétlenül. Persze nem a grub program, hanem a grub csomag. Illetve valójában a grub csomaghoz konfigurációt készítő maintainer. Mindegy.
Korábban működött valahogy. Most máshogy működik, és sem ellenőrzést nem végez, sem kérdést nem tesz fel, csak megy előre, és tönkretesz adatokat.
G
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van erre egy mondas:
Nem a viz a hulye, ha a kacsa nem tud uszni.
Amit nem lehet megirni assemblyben, azt nem lehet megirni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
így távolról, a rendelkezésre álló adatok/előzmények alapján nincs jobb ötletem: engedj rá egy javítótelepítést. volt már, hogy segített. de előtte nem lenne baj lementeni, legalább az adatokat.
egy csökkentett mód (f8-at nyomni még a bitkolbász megjelenése előtt) talán járhat valami haszonnal.
én azért csak kiadnék egy
chkdsk /p
parancsot a javítókonzolon.
küzdesz már vele három napja, egyszerűbb lett volna újrahúzni rögtön az elején. :(
szerintem nem a grub a hibás, történnie kellett ott még valami másnak is. sem a grub, sem a linux nem nyúl bele a windows fájlaiba.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, sajnos több gond is van, ami megnehezíti a javítást:
-az adatok lementése nem volt túl egyszerű, de ez mondjuk már megtörtént. (Helyet kellett neki találni, meg a külső hdd-ről a linux sem indult el a grub máshová települése után, tehát először ide kellett egy grubot rendesen újra tenni).
-az eredeti, a géphez kapott windows telepítő CD nincs meg, nekem meg nincs portugál windowsXP telepítőm, csak angol. Tehát egy ilyen CD-t szerezni kellene valahonnan.
-A problémára fordítható idő igen kevés volt, most pedig időm lenne, de én meg már Európában vagyok :-(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"-az eredeti, a géphez kapott windows telepítő CD nincs meg, nekem meg nincs portugál windowsXP telepítőm, csak angol. Tehát egy ilyen CD-t szerezni kellene valahonnan."
A javítókonzol futtatásához, fixmbr kiadásához tökmindegy, milyen nyelvű lemezről bootolsz be.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni