Milyen újdonságok lesznek a GNOME 2.8-ban?

Címkék

Az előzetes útiterv szerint szeptember 15-én megjelenik a GNOME 2.8 (úgy látszik ez a release-ek napja lesz :-). Ebből az alkalomból Davyd Madeley összeütött egy olyan oldalt, ahol képernyőképeken keresztül lehet ismerkedni a 2.8 újdonságaival.

Az oldal itt.

Hozzászólások

de pontosan erről az igyekezetről olvasnék én nagyon szívesen. bár openboxot és fluxboxot használok a gépeimen, zavar, hogy a qt-s gtk-s programok (na meg az OOo ami más tészta) milyen össze-vissza kinézetűek alapból, de mindig eltántorít a testreszabástól, hogy megfelelő xmms/mozilla/OOo/gtk/kde/flux témákat vadásszak össze, a belematatási hányadosom emelkedne, ha csak egy, pl. a freedesktop ajánlás szerint menne a legtöbb dolog. az, hogy a motifos acroread és nedit arca is illeszkedjen, már nem is álmodom ;-)

Probaltam rakeresni, milyen szinten all a Gnome es a Kde a kozosen hasznalhato komponensek/interfeszek/protokollok/stb kerdeseben, de semmi erdemlegeset nem talaltam. Van valakinek errol bovebb informacioja?

Mindketto .desktop fileokat hasznal launchereknek, meg menuknek; Az ikonfileok neveinek szinkronizalasarol folynak a targyalasok; GTK-hoz van olyan theme engine amivel QT themeket applikalhat az ember GTK programokra (iirc visszafele is van hasonlo); A notification area protokollja mar kozos... Kb ennyirol tudok ^_^"