Fedora fórum

Üdvözlet mindenkinek. Mivelhogy szomorúan tapasztaltam, hogy a Fedora linux sajnos nem rendelkezik semmilyen magyar nyelvű fórummal, igy úgy döntöttem létrehozok egyet.
Tehát ezennel szeretném bejelenteni a magyar nyelvű Fedora fórum beinditását. Várom a jelentkezőket, a felhasználókat, és mindenkit. Bármilyen más linuxfelhasználók is irhatnak. Nem vagyok profi szakember, de remélem sikerül egy kisebb csoportot összehozni. Várom az ötleteket.

Luke

http://forum.sg.hu/forum.php3?azonosito=fedoraforumhu

Hozzászólások

Tehát ez a fórum, amibe ezt a bejegyzést írtad:

- nem magyar nyelvű
- nem Fedora fórum

Az tény, hogy nem "Fedóra". :)

--
trey @ gépház

Gyakorló Fedorásként szólok hozzá a témához. Szvsz itt is meg lehetne beszélni minden fontosat, van is csoportja a RH disztróknak. Több szem többet lát alapon inkább itt látnám szívesen a témát.
--
Coding for fun. ;)

A témával kapcsolatos kezdeményezés már volt, de az oldal elkészítésén és néhány tartalom feltöltésén kívül érdemi munka sajnos nem történt :-(.
Az oldal tulajdonosa - az egyik HUP tag (a témában kellő tapasztalattal és képesítéssel rendelkezik) - idő hiányában nem folytatta, így a közös munka abbamaradt.
Ha az olvasókon kívül aktív résztvevők is lennének egy ilyen portál felvirágoztatásában, akkor a HUP-hoz hasonlóan, Drupal alapon működő, HowToForge-szerű oldal működtetéséhez én is hozzájárulnék.

Webappz - http://webappz.hu

Ha van valami elképzelés, meg rendszerezett infók, én is hozzáadom azt, ami szembe jött eddig velem ebben a témában.

Bár amondó vagyok, hogy elég nehéz lenne szinvonalas portált összehozni ilyen témában, mivel
a technológia olyan gyorsan pörög, hogy még angol nyelven csak követni is energia, nemhogy rendszerezni.

Én RedHat 6.4 óta használom ezt a disztribet, meg inkarnációit.
RedHat6.4, 8, 9, Fedora1,2,3,4,5,6,7,8 RHEL4, CentOS4

Amiket eddig hegesztettem: ADSL, Iptables-firewall, DNS, Sendmail, ADSL, OpenVPN, Samba, DHCP,
Oracle, Oracle Application szerver, hw RAID, dm RAID, diszkhegesztések (quota,pv,vg,lv, secure fs), wrapping.

Fedorán: ADSL, Iptables tűzfal, VMWare, VirtualBox, Samba

meg ilyenek.

Azt nem tudom, hogy milyen lenne a jó portál, de tapasztalataim szerint mire az ember felássa az információkat, addigra már másnak nem is annyira fontosak.

---------------------------------------------------
Talisker Single Malt Scotch Whisky aged 10 years :)

Szerintem az ilyen típusú tartalmak megjelenítésére egy portál jobb választás, mint a fórum, mert több lehetőséget hordoz magában. Amit fontosnak tartok az a kellő rendszerezettség, kereső barát URL-ek használata, a tartalmak közötti megfelelő kapcsolatok kialakítása, stb. A HUP-on a Fedora egy kisebb szeletet képvisel, míg egy új portálnak a főcsapását jelenthetné.
Természetesen technikailag és tartalmilag lehet nagyon jó, de ahhoz hogy olvasott legyen érteni kell a közösség építéshez is, amiben úgy sem tudná felvenni a versenyt a HUP-pal. Bár szerintem az oda-vissza hivatkozásokból mindkét fél profitálna.

Webappz - http://webappz.hu

Hát elég értelmetlen tengerbe vizet hordani ...

Ahogy néztem eléggé ütős témák vannak feldobva, nevezetesen, hogy kinek hogy teccik a Fedora9 béta design-ja?
Hát király. Ez télleg asszem a legfontosabb infó egy disztribúcióról.

Szerintem itt a HUP-on is vannak bőven, akik valamelyik RedHat/Fedora disztribet használják
és elég sok infó gyűlt fel eddig is.
SZVSZ értelmetlennek tartom új fórum létrehozását, persze mindenki szive joga, hogy mit olvas.
---------------------------------------------------
Talisker Single Malt Scotch Whisky aged 10 years :)

Nos, FC3 óta használok Fedora-t, otthon desktop, cégnél szerver (nem kell kommentálni), de eddig nem láttam szükségét külön magyar nyelvű fórumnak. Itt is sok mindent megtalálsz, amit nem megkérdezed. Én jobban szeretem, ha egy helyen vannak a dolgok.