- cpeter blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 3497 megtekintés
Hozzászólások
esetleg valakinek iGO mi kimondottan PNAra valo es tört ? :) mert a demot felraktam megy szepen terkep
frissites is sikerult, csak ugye 30 napos verzio :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elballagsz egy ilyen boltba es beszerzed? Vannak biztos free cuccok is. Nem tudom miert egybol feltort, hackelt, seriallal mellekelt cuccot keresnek az emberek...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bocs, de mindig félreolvasom a topic cimét... :))
--
Debian - The "What?!" starts not!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
LOL Szemüveges vagy? Csak mert azért elég rosszul kell látni ahhoz, hogy az ember ne vegye észre, hogy ott nincs I. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
miert kell mindig a rosszra gondolni, bar ha jobban belegondolok I betuvel meg jobb mint nelkule :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ahhoz legalább nem kell iGO. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ahhoz vagInaGO kell :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Honnan tudtad, hogy éppen i betű? :)
Egyébként szemüveges vagyok, de nem ez az ok, inkább az, hogy nem úgy olvasok, hogy megnézem a betűket egymás után, hanem ránézek a szóra (úgy egyben), aztán a "leggyakrabban használt" listából kiválasztom a leghasonlóbbat. Ha igy hülyeség jön ki, akkor vissza a betűnkénti módszerre.
--
Debian - The "What?!" starts not!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azert erdekelne, hogy megis hol a banatos mogorva francban (es mennyiert) arulnak PNA-t (gy. k. Personal Navigation Assistant) Navigation szoftver nelkul. Szoval ez nem szepseghiba, hanem atveres. Termeszetesen lehet talalni tort igo-t a neten, az mas teszta, hogy elvileg egy PNA-hoz nem jo a PDA-ra keszitett rigo, igy aztan jobban kell keresgelni. De a normalis ut megis csak az lenne, hogy a forgalmazo/kereskedo toket/golyoit eroteljesen megcsavarod egy franciakulccsal, hogy adjon mukodo (nem demo) szoftverrel ellatott darabot. Vagy csak a szokasos "igy most 1500 Ft-tal olcsobb, a tobbit majd megoldjuk" mentalitas?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pl. van ismerősöm, aki edigital.hu-ról rendelt ilyesmit, és nem adtak hozzá térképsw-t. Igen, ez az a mentalitás lesz. Bár nem lenne ez rossz így, ha léteznének nyílt forrású térképszoftverek. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha nem is nyílt forráskódú, de teljesen legális a free Russa, és pl. megeszi a nem lockolt Garminos térképeket. Aztán elég olcsó a az utóda a Navitel Navigator, és még többet is tud. Aztán ott van a Garmin Mobile XT - mondjuk az már nem annyira legállis ha nem Garmin GPS-szel használod, de a Gramin oldaláról szabadon letölthető - ő aztán teljesen jól olvassa még a lockolt térképeket is. (Mondjuk a Russa sőt a GMXT is nagyságrendekkel gyengébb pl. újratervezésben.) Mondjuk az, hogy mennyire triviális ezeket felrakni egy - gondolom - WinCE 4.x -szel szerelt PNA-ra, azt nem tudom, de olvastam, hogy megoldható.)
Nyílt forrású GPS kezelők már léteznek, de egyelőre tudtommal egyikbe se integrálták az elterjedtebb (Garmin, iGO, Destinator, stb) formátumú térképek kezelését. Elvben nem reménytelen, a Garmin-féle .IMG nek például található leírása a neten.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ok, az sw lehet nyílt. De a térkép honnan lesz? Mondjuk lehetne első körben google maps is, csak annak a magyar támogatása még nem 100%. Meg azt csak online lehet használni, szvsz nem engedélyezik a képek és útvonalak letöltését és offline használatát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
www.turistautak.hu
www.etp.hu
www.openmaps.eu
http://www.ourfootprints.de/gps/mapsource-island_e.html
és í. t. Van nagyon sok nyílt térkép, méghozzá jók is. És ha az emberek kicsit jobban odafigyelnének, azzal a GPS mennyiséggel ami az utóbbi időben "közönséges földi halandók" kezébe került, elég hamar lehetne jó térképeket csinálni. Csak néhány tracket kéne készíteni, és a megfelelő oldalakra feltölteni. (Nyilván be is kell rajzolni, de egyre inkább kialakul ennek is a háttere.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni