Opera 9.5 Alpha

Megjelent az Opera 9.5 Alpha verziója. A 9-es verzió leképező motorját újraírták, ami számos sebességbeli javulást eredményezett. Számos más újítás is található a kiadásban. Szinkonizáció a My Operaval, felhasználófelület javítása, teljes keresési történet. Bejelentés, Opera Desktop Team Blog. Letöltés: Windows Mac Unix

Hozzászólások

ÉS KIJÖN AMD64 PLATFORMRA EZ KIRÁLY!
Ez a kedvenc böngészőm. Na sohasem szoktam alfákat használni de most megteszem. Próba szerencse.

Annyi jot igernek, hogy varom mar mikor fogjak lenyomni a ffoxot...

Azert ennyire nem egyszeru, de az operanak sokat kell meg fejlodnie hasznalhatosag/kezreallas teren. A gyorsasag, erosseg mar meg van, engem csak az extensionok (fokent fejleszto eszkozok) hianya tart vissza.

Egyebkent valamit jol el csesztek, mert ilyen lassan operat mukodni meg nem lattam. Valoszinu ezert alpha, de nalam ez nagyon lassu. (A regiek sokkal gyorsabbak).

Hajra opera, hajra firefox!
__________________________________________________________________
A tudatlanság: erő.

Noha operát használok, nem vagyok elragadtatva a sebességétől. Vannak dolgok amikben jobb, praktikusabb. Mindig a valamit valamiért elv érvényesül. Ha gyorsabban jelenít meg oldalakat, cserébe nem olyan reszponzív pl. javascript esetében. De mindenképpen jó hír, a qt4-re fejlesztésnek ideje volt már.

Végre már OS X alatt kicsit jobban illeszkedik a rendszerbe a kinézete, amit lényegében 2 új skin segítségével oldottak meg. Így már nincs hányingerem tőle. :)

Valószínűleg ezzel már jobban mennek a GM-scriptek, mert most láttam, hogy az "új" felirat helyett a [NEW] jelenik már meg. A Mail Store Update valahogy nem akar menni, 1/0-nál áll már egy ideje. Ez a Full Search History egész érdekesnek tűnik.

Hmm ez a "Synchronize" jó dolog.

Eddig trükköznöm kellett, hogy Linux és win alól is ugyanazok legyenek a bookmarkjaim, meg a plusszban felvitt keresők...

"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee."
-- Ted Ts'o

Kár, hogy gyakorlatilag használhatatlan...

Köszi.
Visszaraktam, Ubuntu 7.04, kipróbáltam r48-al, popup ablakokat dobál a flashes gombokat nyomogatva, teljesen rapszódikusan működik, de inkább sajnos nem jól, behal a flash plugin 95%-ban.
A 9.23-al nincsenek popupok, de a halálozási ráta 99%.
A 9-es flash óta nem használok Operát. :(

(Elkezdem majd tesztelni Debiannal, bár a Firefoxos adblock meg a RIP pluginok nyugalma miatt lehet, hogy marad a Ffox.)

Ps.: Egyébként a 9.5 tényleg durva gyors. :) (IMHO)

melyik bulid? 1589-el nekem sem megy a flash (r48), most akarok nekiesni, hogy miaf*sz.

edit:

strange, meguntam a keresést, meg nem is nagyon találtam ilyen hibát bejelntve, úgyhogy downgradeltem két buildel ezelőttire (09.03-ai), aztán visszaraktam ezt (09.20-ai), hogy megnézzem mit dob ki konzolra hibának, és most megy a flash. gagyi workaround, de hátha másnál is beválik.
--
Peace, Love, Unity, Respect

Az XSLT document() támogatót már?

Gyors mint a meszes, de a flash nem tetszik neki: Symbol resolution problem: (null)

--
A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!