Szisztok!
Üzemeltetek egy Drupal alapú zárt fórumot az extra.hu-n. Mostanában a fórum regisztrált felhasználói 2 magyar nyelvű spam-et is kaptak. A fórum felhasználóinak e-mail címeit természetesen csak a rendszergazda látja (én), illetve rajtam kívül bárki, akinek hozzáférése van a MySQL adatbázishoz.
1. lehetőség (és egyben az én tippem): az extra.hu gyűjti az e-mail címeket a MySQL adatbázisokból. Nem emlékszem, hogy erre fölhívták volna a figyelmemet regisztráláskor.
2. lehetőség: az extra.hu-s MySQL szerver könnyen törhető, valakik föl is törték
3. lehetőség: kitalálták a jelszavamat. Ez utóbbi a legkevésbé valószínű, mert a jelszó a /dev/urandom-ból lett generálva.
- 3089 megtekintés
Hozzászólások
4. lyukas a drupalod
t
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
5. ahhoz a két címhez máshonnan jutottak hozzá nem a fórumról.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azt hiszem, igazatok lesz.
A felhasználók közt feltett körkérdésemböl az látszik, hogy csak néhányan kaptunk SPAM-et, nem mindenki. Valószínüleg mi néhányan máshol is ugyanazt a címet használjuk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. erősen kétlem, hogy az extra.hu-nak szüksége lenne pont a te fórumod adatbázisában szereplő e-mail címekre. Ha gyűjtenék a címeket, akkor ez a probléma másnál is előjönne, nem?
2. Ha megzúzták volna a MySQL-t, akkor nem lehet, hogy ez nem pont csak téged érintene?
3. Igen, ez is kb. annyira valószinű, mint a 1. és 2 lehetőség
4. drupalt mikor frissítettél utoljára?
5. az teljességgel kizárt, hogy a regisztrált e-mailcímeket az usereid más fórumokon is használják netán. ahol esetleg még publikusan hozzáférhető is?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az extra elég stabil és (szerintem) biztonságos.
Inkább máshonnan jutottak hozzá a címekhez.
--
Karesz
http://kareszka.extra.hu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én sem nézek ki ilyet az üzemeltetőkből - meg még csak hasonló lehetőségéről sem tesznek említést.
__
senki sincs ingyen...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Extrasok jofejek, imho kizart.
__________________________________________________________________
A tudatlanság: erő.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
lol, most pont karbantartanak. :)
Tyrael
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni