NetworkManager b@szakodik

Fórumok

Van egy gép, rajta Debian Etch. A probléma az, hogy hiába van beállítva a hálózat, a NetworkManager a resolv.conf tartalmát törli, és a rendszer is elfelejti a DNS szervereket, így semmilyen oldalt nem lehet megnyitni.

Tudja valaki, hogy mi okozza ezt? És hogy esetleg parancssorból hogy lehet megadni nameserver címet, ezáltal is gyorsan javítva a problémát?

Hozzászólások

Azt hiszem, hogy ennek Debianra még itt a HUP-on is könyvtárnyi irodalma van. A NetworkManagernek egyébként a jó nénikéje, mert magasról lesz@rja a resolv.confot. Ignorálni kell, ki kell cselezni. Lehet, hogy disztrót kell váltani. De az is lehet, hogy ki tudja. Olvastam olyan panaszokat, hogy a nmanager állandóan felülírja a júzer akaratát, s ezt tapasztaltam is (ubuntu alatt) a kezdetekben. De mivel még mindig teljesen a kezdeteknél vagyok, akár holnap is megtapasztalhatom. De olyat is hallottam, h a Network Manager csak egy f@szság, amit az Xp-től átpártolóknak gyártottak, hogy netre tudjanak kapcsolni. Szóval fel a fejjel.

Az első dolgok egyike, amit kigyilokolok, az a NetworkManager

A network-manager leszedésével automatikusan ezek is eltávolításra kerülnek, ami nem ajánlatos:
dhcdbd iproute iputils-arping libatm1 libnl1-pre6 libnm-util0

------------------------------------
[Debian Etch; ASUS P4T533-4; 2.4GHz CPU; 512MB RAM; FluxBox]

Az érdekesség ebben az, hogy minden gépen Debian Etch van, de csak egynél van fenn ez a NetworkManager. Mindegyiket egyformán, egyazon módon telepítettem, ezért nem értem az egészet.

------------------------------------
[Debian Etch; ASUS P4T533-4; 2.4GHz CPU; 512MB RAM; FluxBox]

amugy ez hol van benne, mert nekem nincs ...

(mindig expert módba telepítem a debiant és kézzel szórom fel a szükséges csomagokat és nem ez elöre "legyártott" készlete rakom fel)

Nekem mindig igazam van, ha nem, akkor nincs igazam, szoval megint igazam van hogy nincs igazam.

debian 4.0 - linux-2.6.22-pancs1-wifi0 - 2.6.22 kernel madwifivel itt

Ezzel nem értem, hogy mit akarsz. Ezzel semmi gond, be van állítva. Miután a hálózati interfészek felcsaatolódtak, utána produkálja a NetworkManager a gondokat, vagyis érvénytelenít minden beállítást és kapcsolatot.

------------------------------------
[Debian Etch; ASUS P4T533-4; 2.4GHz CPU; 512MB RAM; FluxBox]

Erre már gondoltam, de sem az /etc/rcS.d/ -ben,sem az /etc/rc2.d/ -ben nem létezik.

linux:~# ls /etc/rcS.d/
README               S12mtab.sh                S40networking
S01glibc.sh          S18ifupdown-clean         S43portmap
S02hostname.sh       S20module-init-tools      S45mountnfs.sh
S02mountkernfs.sh    S25libdevmapper1.02       S46mountnfs-bootclean.sh
S03udev              S30checkfs.sh             S48console-screen.sh
S04mountdevsubfs.sh  S30procps.sh              S50alsa-utils
S05bootlogd          S35mountall.sh            S55bootmisc.sh
S05keymap.sh         S36discover               S55urandom
S07hdparm            S36mountall-bootclean.sh  S70x11-common
S10checkroot.sh      S36udev-mtab              S75sudo
S11hwclock.sh        S39ifupdown               S99stop-bootlogd-single
linux:~# ls /etc/rc2.d/
README       S20dbus           S20ssh         S89atd       S99rmnologin
S10sysklogd  S20hotkey-setup   S21gdm         S89cron      S99stop-bootlogd
S11klogd     S20makedev        S21nfs-common  S98wpa
S18portmap   S20openbsd-inetd  S89anacron     S99rc.local

------------------------------------
[Debian Etch; ASUS P4T533-4; 2.4GHz CPU; 512MB RAM; FluxBox]

És több rcX.d mappa nincs is mi?

find /etc/rc*.d/ -iname \*manager\*

Legrosszabb esetben az /etc/init.d beli inidítószkriptjét vágd felül valami egyszerű scripttel. Frissítéskor anyázni fog, de azt kell neki mondani, hogy hagyja békén a jelenlegi fájlt.

Példa egyszerű scriptre:


#!/bin/sh
echo Networkmanager OK

Á, megvan. Szerintem providálási gond. Nem tudom, hogy lehet-e állítani, hogy mi legyen az hálózatkezelő interface, SuSE-ban lehet.
Mindenesetre:
update-rc.d remove -f network-manager
update-rc.d add networking

A szintaxisokban nem vagyok biztos...

Vagypedig a networking beállításai körül kell szaglálódni, hogy hol dől el a networkmanager használata.
Szerintem olyan nincs, hogy ne lehetne kikapcsolni. A SuSE használta tudtommal először és még ott is ki lehet.

Ha resolvconf csomag fentvan akkor /etc/network/interfaces -be, talán segít:
iface eth0 inet static
address 193.1.2.3
netmask 255.255.255.0
network 193.1.2.0
broadcast 193.1.2.255
gateway 193.1.2.1
dns-nameservers 193.1.2.20
dns-search cegnev.hu

Mik

Nem segít. Mint már említettem, minden beállítást nulláz. Bejelentkezés után kb 20mp amíg van hálózat, majd a képembe vigyorog a NetworkManager, és eltünteti a hálózati csatolókat, IP címestül, átjáróstul, mindenestül.

------------------------------------
[Debian Etch; ASUS P4T533-4; 2.4GHz CPU; 512MB RAM; FluxBox]