Externet <-> Router

Helló!

Egészen most vasárnapig tökéletesen meg voltam elégedve az Externet Kft -vel, de törént valami.
Egészen pontosan, vasárnap este nem tudott a router authentikálni (PPPOE). Ma sem. Kipróbáltam két routert. Mind a kettő Linksys, de különböző típusúak. Egyikkel sem sikerült csatlakozni. Sokáig csatlakoznak de IP-t nem kapnak. Meg egyáltalán semmit. Amikor viszont a gépemről (Debian) csatlakozok közvetlenül úgy megy. Ha egy másik gépről (Win XP) akkor is megy. Az ügyfélszolgálatos sem az Externetnél sem a T-comnál nem tud semmi korlátozásról, vagy csak nem árulnak el semmit.

A dolog amúgy nem egyedülálló egyik ismerősünk is externet ADSL-el rendelkezik neki "Noname" routere van és nem megy az internet.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetséges az ilyen típusú védelem áthidalása?

Hozzászólások

Szerintem sniffelni kellene a hálózatot (dslam<>router), hogy hol csúszik félre az autentikáció.

Én egy planet wrtxx routerrel használom évek óta az externetet.
Mostanában iszonyatosan nehezen csatlakozik nekem is.
De legalább működik...

Nalam is pont ugyanez volt a helyzet, duhongtem is egy sort.
En arra gyanakodtam, hogy a szolgaltatonal szallt el valami, mert a routerem (Linksys WRT-54GL) nem kapott IP-t, es a kabelmodem is gyanusan villogott.
Kesobb aztan "magatol" megjavult, azaz a router ismet fel tudott csatlakozni, hozza sem kellett nyulnom.
Azota valami info errol?

Nekem egy DLINK DI-604-es routerem van externetnél ,néha volt olyan probléma hogy elment a net kis időre, majd visszajött.Amugy tényleg elég gáz lett az externet kb fél éve, hogy miért azt nem tudom.Ügyfélszolgálat az egyenlő a nullával.

Nekem Datanet van, és D-Link DL-604 routerem. Nálam is ilyesmiket produkál, néha csatlakozik néha nem. Van hogy statikus ip-vel probalkozom van hogy dynamic-ra állitom néha igy működik néha meg úgy. Elég idegesítő mert minden nap eljátsza ezt kb szombat óta.

Ötletek?

hm, egyik ismeros is ilyesmirol panaszkodott multheten Tonlinenal. probaltak vmi Belkin es Gigabyte routert, es egyik sem kapott ip-t. Kezdek felni hogy mi lesz ha az en routerem sem fog majdan csatlakozni normalisan, habar lassan 120 napja ugyanaz az ipm.

Vasarnap nem csak az externettel volt gond (meg lehet nezni a bix.hu-n a statisztikat).
Az utobbi idoben talan 2-szer nekem is volt hogy lehalt, odamentem a modemhez & routerhez (szinten DI-604) es a problema az volt hogy a modemre nem jott meg az adsl link miutan reseteltem... ez imho nem externet problema, hanem t-com (hiszen eleve csak akkor tud "tarcsazni" a router barhova is ha megvan a link a modemen).
Hosszabb-rovidebb ido utan ez megjavult, ellenben en idaig 2 ev alatt ahanyszor felhivtam a supportot (nem egyszer volt...) altalaban azonnal de legkesobb 1.5 percen belul felvettek (addig zene es turelmet ker), es mindig normalisak voltak (vegen mindig kiderult hogy a t-com szurt el valamit - szetconfigoltak a portunkat a kozpontban stb.)
Ugyhogy en csak pozitivat tudok mondani.

Bigacsiga!

Az Externet igen kedves ügyfélszolgálatosa egy remek tippet adott:

fogj egy gépet, amivel már tudtál csatlakozni a netre közvetlenül, a modemem át, nézd meg a MACjét és arra változtasd meg a router saját MACjét.

S lőn, megy a net.

Ettől függetlenül ez hiba és kérést indítottunk a t-com felé, hogy ugyan már mi ez...

Ha a szerződésben nincs explicit módon rögzítve (ÁSzF), hogy MAC-szinten szűrnek, akkor a mac-szintű szűrés bekapcsolása nemhogy hiba, hanem szerződésszegés. Az utóbbi napokban nálam is bolondozott az Externet-es ADSL-kapcsolat, pislo-pislog a modem, aztán összejön, megy egy ideig, majd leszakad és újrakonnektál, utána felépül a pppoe, és megy tovább a dolog. Esküszöm, mint a modemes időkben, zajos/szakadozó vonalon.

Ez bennem is felmerült, hogy ez nem véletlen. Összesküvés elméletem a következő:
Az IP címek bérléséért nekik fizetni kell (*fixme*), tehát minnél kevesebbet bérelnek nekik annál több a haszon. Szerintem ezért (is) bontanak el 24 óránként. Nincs annyi IP jük mint felhasználójuk. Namármost a routerek szeretnek ülni az IP-n ezért szereztek egy táblát amiben benne vannak a MAC addresei a routereknek. Lényeg a lényeg lekérdezik, hogy router-e az illető ha az akkor nem válaszolnak neki. AZ user rákényszerül, hogy a PCjén csatlakozzon a routerhez, ezáltal ha azt kikapcsolja felszabadul az IP címe. Esélyes? Jó hát mindesetre ezt logikáztam ki.

A másik nem tudom érdekel-e még valakit de lehalgattam a router - modem kommunikációt és egy jó betárcsázásnál a modem egy PADI csomagot küld ( PPPOE [?] active discovery initation ) amire kap a modemtől egy PADO-t (Active discovery offer). Ez marad el a routereel csatlakozáskor. Egészen pontosan 6 PADI packetet küld a router amire nem kap választ. Ezután küld egy PADT (active discovery terminate) csomagot.
Amit nem értettem, hogy etherealban a routercíme logikusan nem IP de a MAC addressnek csak a vége van kiírva az eleje pedig elég árulkodó: Cisco-Li_:2D:...(MAc address). Most, hogy megy a net megváltoztatott címmel nem tudom, hogy kiírja-e de emiatt könnyen le lehetne bukni.

A hardvercím eleje több, mint árulkodó: az első felét a gyártók az IEEE által nekik kiosztott tartományból veszik -- ez a kiosztás pedig publikus: http://standards.ieee.org/regauth/oui/oui.txt

Az egyszerűbb routerekben normál hálókártyagyártó lapkáját lehet találni, ezzel thát nem nagyon lehet MACkülönböztetni azokat a normál hálókártyáktól.

erre a problémára az elmúlt hétben egyetlen megoldást találtunk:

a routerben klónozd a hálókártyád MAC cimét. vagy annak a hálókártyának a MAC cimét add meg, amivel legelőször használva lett az ADSL modem.

(akár a UPC chello internet megosztás /MAC klonozás/, csak ott DHCP, itt meg ugye PPOE.)

mindenestere érdekes....