- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
hajrá.
van arra valami mondás, hogy miért nincs BSD-n LVM? (oké a freebsd szögletre mentette jobbról előz zfssel)
nincs aláírásom
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Melyik BSD-n? NetBSD-n pl. van OOB.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
FreeBSD man (g)vinum.
Mondjuk:
- már a gvinum is deprecated, lehet a 14-esben ki is vezetik
- ráadásul ez (gvinum is a Logical Volume Manager control program) nem a HP-UX-ról lemásolt linuxos LVM-re, hanem a Digital/Compaq/Veritas -féle LSM izé VxVM-re próbált hajazni. De mivel a Veritas Volume Manager megértéséhez nem elég 1-bit (legalább 2 kell), ezért azt sokan nem szerették.
- elvben valami geom modul legalább olvasni tudja a linuxos LVM-et (bár most az istennek se találom - de meglett, geom_linux_lvm, de csak "linear stripe with segments on one or more physical disks")
Amúgy pedig igen, ZFS.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gondolom linuxos módinak tekintik, a ZFS-t meg azért nem implementálják, mert nem minimalista. Sajnos ez az OpenBSD hibája. Hacsak nem nagyon ultraminimalista a felhasználásod, vagy nem pont úgy használod a rendszert (ugyanazokat a szoftverek, ugyanolyan thinkpadeken), ahogy a fejlesztők, akkor nagyon limitált rendszer, mármint azt nézve, hogy mi támogatott (szoftver és hardver szintjén). Kicsit olyan a fejlesztők saját maguknak fejlesztik szindrómában szenved, ami a fejlesztőknek nem kell, az nagyon rosszul áll, ritkán frissül, nem vagy nem nagyon támogatott, nehéz telepíteni, stb.. Persze védelmükre legyen mondva, hogy nem is mainstream OS-nek szánják. Ilyen tekintetben a FreeBSD sokkal jobban áll, bár még az sincs sehol a Linux szintjéhez képest, a Windowsról nem is beszélve.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni