VoIP hangbemondás + hívásrögzítés + mobiltelefonra átirányítás

Fórumok

Hello!

Telefonos ügyfélszolgálatot kell üzemeltetnünk, amihez szükséges, hogy amikor egy ügyfél felhívja, egy gép bemondjon egy szöveget (A beszélgetés rögzítésre kerül stb.) és utána a hívása mondjuk az 1-es gomb megnyomására, vagy akár automatikusan kicsörögjön egy mobiltelefonszámon.
Közben a hívást rögzíteni kell olyan fájlnévvel, amiből kiderül a hívó fél telefonszáma és a hívás időpontja.

Opcionálisan az is jó lenne, hogy ha munkaidőn kívül a hívás nem a mobilon, hanem egy üzenetrögzítőn végződne és az üzenetet automatikusan megkapnánk e-mailben.

Tudtok erre szolgáltatót, ami ezt meg tudja oldani? ephone-al próbálkoztam, de Ők technikailag nem képesek erre. Külföldi voip szolgáltatónál be tudtam állítani ezt, de az meg rettentően instabil.

Ha nem muszály, ezért nem futtatnék saját VoIP szervert. Infrastruktóra lenne hozzá, de se időnk, se hozzáértésünk nincs meg.

Havi 1-2 hívásról van szó, túl sokat költeni sem szeretnénk rá, de a hatóság kötelez, így kénytelenek vagyunk megcsinálni. Gyakorlatilag a hatóság próbahívásán kívül szinte senki nem fogja hívni.

Előre is köszönöm a segítséget, tippeket!

Hozzászólások

Lehet, hogy nem telefonos/VoiP "technikai" szolgáltatót keresnék, hanem azoknak a call-center cégeknek néznék utána, akik külsősként biztosítják a komplett ügyfélszolgálatot több nagy szolgáltatónak is. Hátha így is tudnak működni.
(konkrét cégnevet/kontaktot sajnos nem tudok, de google talán segít)

----------------------------------^v--------------------------------------
"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Nem 100% de a bitrix24.com voip modulja asszem tud ilyet, bar nem olcsok a hivasok ... Anno hasonlot asteriskel dobtam ossze.

IVR-nek hívják a fícsört, és bármelyik "normális" telekommunikációs szolgáltató megoldja.
(Nekem a magyar piacon az OpenNetworks-szel van (jó) tapasztalatom. Azért így írom, mert nem reklámnak szánom.)

Szia,
én egy hostolt Asterisk-et javaslok (3CX-ben nem tudom, h be lehet-e mondatni a hívás azonosítót).

Nem tudom, hogy van-e valakinek direkt ilyen szolgáltatása - vagy egy VPS-t kell bérelned valahol és oda feltelepíteni.

Ha bővebben érdekel, dobj egy mailt.

Köszönöm a segítséget, privátban több jó megoldási javaslatot is kaptam! Végül egy havidíjas szolgáltatás mellett töntöttem.

Megtisztelhetnéd annyival a segíteni szándékozókat, hogy a megoldást is beleírod a topicodba.

"Sharing is caring"

--

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."