A freemail üzemeltetői elérhetetlenek

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Van egy szerverem, ahol január elején adathalászattal megszerezték az egyik felhasználó accountját, és SPAM-et küldtek vele. Viszonylag hamar sikerült megállítanom, mert a monitorozó rendszer jelzett, kb 3000 ezer levél ment ki. Persze felkerült a szerver egy csomó RBL listára. Jelen pillanatban az MXToolBox szerint sehol nem vagyunk fent. A freemail még mindig visszadobja a leveleket a 5.7.1 Command rejected (in reply to end of DATA command) hibakóddal. Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy szégyen listán van a szerver náluk, és nem fogadnak el levelet a szervertől. Próbáltam 5 alkalommal felvenni velük a kapcsolatot az info@freemail.hu keresztül. Az ötből egyszer kaptam érdemi választ, hogy log részletet kérnek, persze válaszoltam erre. Megkerestem Tamás Pétert, aki felajánlotta itt a HUP-on, hogy ilyen esetben segít, de Tőle se kaptam 2 nap után semmi választ, és még mindig nem fogad el Tőlünk e-mailt-t a freemail.

Szeretném kérdezni Ti mit javasoltok, mit tegyek? Egyre nehezebben tudom az ügyfeleimnek elmagyarázni, hogy azért nem tudnak a freemail irányába levelet küldeni, mert nem tudom felvenni velük a kapcsolatot, hogy megbeszéljük mi a gond, és miért nem fogadnak el Tőlünk leveleket.

Hozzászólások

Anno nekunk is volt ilyen (nagyon regen). Azzal a kulonbseggel, hogy:
1. sosem spammeltunk,
2. mi jobb helyzetben voltunk, mert mi voltunk a ceg

Megmondtuk az ugyfelnek, hogy valtsa le a komolytalan szolgaltatojat, mert levelezesi problemakat okoz.

Akinek ilyen citro, free, c2 stb cime van es azota nem hozott letre valami normalis cimet ugysem komoly ugyfel.

El kene mar felejteni a freemailt.
Amig nincs normalis bejelento felulete egy ekkora infrastruktura mogott ( millio+ fiokjuk van nekik is ) addig felesleges barmit is kapalozni ugy is az lesz es akkor amit ok akarnak. kb a csodaban lehet bizni csak.

Szia! Részvétem, ezt én is végigjátszottam velük, mint láthattad.

Az info-s címre semmi logot vagy érdemi infót nem tudtam küldeni, mert abban a pillanatban visszapattant. Ezen már túl vagy?
Szerintem ne légy szégyenlős, küldj határozott, de udvarias levelet, mert ez így szégyen.
Nálam a többedik reklamáló levélre reagáltak csak.

Szia!

Igen olvastam az esetedet. Én úgy tudtam küldeni, hogy regisztráltam egy freemailes címet, és azzal próbáltam meg illetékest elérni. Sajnos az esetemben nem játszik az, hogy felejtsük el a freemailt. Van olyan ügyfelem, aki bizonyos esetekben az ügyfele által előre megadott e-mail címre küld üzenetet. Itt nem lehet azt mondani, hogy freemail.hu-s címet nem fogadunk el. Pláne ha a magánszemély évek óta azt használja.

Annyi pozitív előrelépésről beszámolhatok, hogy e-mail-ben megkeresett Tamás Péter, és talán hamar rendeződni fog a dolog.

Szomorú vagyok, hogy a több mint 3 millió postafiókkal rendelkező szolgáltatónál ennyire körülményes egy ilyen probléma elintézése. Arra gyanakszom, hogy nem a technikai csapat tehet az egészről. Valószínűleg gazdasági megfontolásokból annyira ki van hegyezve az üzemeltető személyzet száma, hogy a panaszkezelésre már nem jut erőforrás. Ha így van lehetne akármilyen panaszbejelentő portál, akkor sem lenne jobb. Remélem egyszer majd eljut azokhoz is ez a probléma, aki a freemail-el kapcsolatos gazdasági döntéseket hozzák.

masik topicban ezt olyan reszletesseggel kitargyaltuk hogy mit kene csinalniuk hogy lassan mar ott tartunk majd hogy valaki majd megcsinalja helyettuk...

Azert ha van egy szakmabeliek szamara kiajanlott bejelentod az azon berkezett requesteket fel lehetne dolgozni eleg konnyen mert azt rogton szet lehetne valasztani hogy ki a verpisti ki az r=1 user es melyik req jon egy ceg uzemeltetes felol.

Na mindegy freemail sem annyira szegeny hogy igeretre ne futna.

Good luck anyway ;)