[MEGOLDVA] Billentyűzet android telefonhoz, tapasztalatok?

Android telefonhoz keresek billentyűzetet, telefon + utazás esetére. Ezért a következők a vágyaim:

- legyen kicsi, könnyű (persze ha kicsi, akkor macerás gépelni rajta, de hátha van egy vállalható középút)
- microusb vagy bluetooth
- nem lenne baj, ha magyar ékezetes lenne

Amiket találtam, és tetszett, nem tetszett:

Rapoo picike, de iPad-hoz van tervezve, ezért a funkciógombok vagy működnek, vagy nem, ami csak azért zavarna, mert a helyet foglalja. Alapvetően amúgy jó lenne, de nagyon örülnék, ha valaki tudna a saját tapasztalatairól írni. Ami nem annyira tetszik, hogy a táskában könnyen eltörhet.

Feltekerhető USB-s izé. Nagyon könnyű, "törhetetlen", de nagy (felület kell neki), ami az előnye, az a hátránya is (nincs tartása, kézben tartva gyakorlatilag használhatatlan). Egy olyan műtétre szorul hogy átforrasztom a csatlakozót microusb-re, kulturáltabb esetben átalakítót használok hozzá, de ami elromolhat az el is romlik, ami elveszhet, az el is vész.

Elfelejtettem milyen márkájú tablettok, billentyűzettel, talán még ez a legesélyesebb, talán, mert könnyű, viszont elég nagy, nem fér el zsebbe pl. Ohne akku mert USB-s.

A neten találtam számtalan, hama és hasonszőrű gyártótól származó terméket, azoknak a kiosztásától szomorodtam el. Alapvetően unix shell-hez kell, így a / és \ meg ! stb. stb. azért jól kézreálló kéne hogy legyen, és sok terméknél ez nem úgy tűnt.

Az USB-s megoldások előnye hogy nem merülnek le, ellenben nem tudom tölteni a telefont ha ilyet használok (külső power bank), és lesznek olyan utaim, amikor nyugodtabb lennék, ha.

Elsősorban az érdekelne, hogy ha valaki használ ilyet, akkor milyet, és hogy mik a tapasztalatok. Nem lenne utolsó szempont, ha itthon könnyedén beszerezhető lenne :)

Hozzászólások

<gonosz>

Visszaterni butatelefon es laptop kombinaciojahoz, es akkor nincs szukseg kompromisszumra?

</gonosz>

az en megoldasom a wifi sharing.

Laptopot egyelore nem tudom elhagyni. (es nem is akarom).

Egy ilyen esetleg?
http://support.lenovo.com/en/documents/pd026744

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Ezt a kört végigjátszottam én is, van is néhány használhatatlan cuccom már itt-ott :)

Billentyűzetből a tuti: Microsoft Wedge Mobile Keyboard. Nagyon jól működik, kifejezetten kellemesen lehet rajta gépelni. Nem USB, hanem bluetooth, nem akkutöltögetős, hanem AAA elem való bele, amivel nagyon sokáig bírja. A mérete az egyetlen hátránya, merthogy nem annyira zsebben hordható méret, ellenben a táskában kevés helyet foglal. A fedele aktív, ha rajta van a billentyűkön, akkor kikapcsol, ha lekerül róla, akkor kb. 3 másodperc alatt párosodással együtt üzemkész. A fedél meghajtható tablet tartónak is, bár nekem az LG G3-at nem tudja jó szögben tartani, túl kicsi hozzá a telefon. Létezik belőle magyar kivitel, viszont a magyar kiosztás támogatásához androidon szükség van az "external keyboard helper" alkalmazásra. VX Connectbottal használom arra, amire te is szeretnéd, szerintem tökéletes :) Cserébe nem annyira nevezhető olcsónak, de bőven megéri az árát...

--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer

Az nincs, de kipróbáltam a Rapoo E6100-ast a Wedge előtt. A Rapoo E6100 volt a nagyobb! :) Vastagságra és magasságra kb. megegyeznek, szélességben pár centivel kisebb a Wedge a Rapoonál. Kézben fogva, érzésre jobban összerakottnak tűnt a Wedge.

--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer

Talán azért, mert valószínűleg magyarra van állítva a telefonod, és ahhoz az az alapértelmezett kiosztás. Nekem az angol nyelvű telefon + magyar kiosztású külső billentyűzet csak az external keyboard helperrel jött össze, más módszert nem találtam eltérő fizikai/virtuális kiosztás használatára. Közben megjött a Lollipop (5.0.1), ezzel is csak ugyanígy működik.

--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer

Apple wireless keyboard

https://www.apple.com/keyboard/

Nekem ez az egy amit tudok hasznalni jol, eleg kicsi hurcibalni, viszont teljes erteku billentyuzet.
Andoriod 4.3 kornyeken nem volt tokeletes, 5-ossel remek.

Mekkora az a telefon?
Mekkora a kijelzője?
"Értem én, hogy villanyos autó, de mi hajtja?"

Meg megvettem az MS Wedge-et. Kellemesen használható cucc, bár kissé szíven szúrt hogy a fedél kb. olyan nehéz mint maga a billentyűzet, de tényleg egész kényelmes gépelni rajta, a mérete meg még az elviselhető kategória.

Apple bt-s billentyuzet. Nem tekerheto, nem tul kicsi, viszont rajta van minden gomb, ami kell (na jo, nem biztos, de van ESC!!).
En usb-s billentyuzetet probaltam otg-vel, az nagyon kellemes volt.

https://www.apple.com/keyboard/

"Alapvetően unix shell-hez kell, így a / és \ meg ! stb. stb. azért jól kézreálló kéne hogy legyen"

Meg tetszik tanulni az angol kiosztast, es hirtelen minden tokeletesen kezre fog allni.
--
Blog | @hron84
Üzemeltető macik

Átfogalmazom, még egyszer: kurvára nem megyek semmire azzal hogy ismerem az usa kiosztást, mert ami a billentyűzeten van, az csak kb. nagyjából hasonlít rá, és épp azok a billentyűk amiket használnék, azok vannak idióta helyeken. Ahogy azt eredetileg is írtam.
Ez még a so-so: http://kutyubazar.hu/img/p/276-2775-large.jpg
De ez már kissé na: http://www.bestdigital.hu/images/iphone-4-bluetooth-billentyuzet.jpg
Ezzel se szívesen harcolnék: http://mobilarena.hu/dl/cnt/2010-10/65956/minibt_1.jpg bár még windows gomb is van rajta, ha jól látom.

Hat, nem tudom, szokas kerdese is amugy a dolog. A regi HTC-m billzeten az elejen nagyon irtoztam ssh-zni, aztan megszoktam, es amig le nem raktam, el sem tudtam volna kepzelni masfajta billkiosztast. Meg most is hianyzik (virtualbillentyuzetes telom van, az osszes hatranyaval egyutt).
--
Blog | @hron84
Üzemeltető macik

Na de épp ez az, nem akarom megszokni hogy a ! az az Fn+a, a / meg az Fn+i vagy mittomén (ami ellen ugye nem véd hogy ismerem az usa kiosztást), pláne hogy az otthoni Rapoo billentyűzeten pont ezen Fn billentyűk fele nem működik.

De már mindegy, bánom hogy egyáltalán reagáltam az amúgy nagyon hasznos tanácsodra.

Azt látom. Arra, hogy ha már veszek egy billentyűzetet, akkor az kényelmesen használható legyen, működjön, és ne kelljen azzal szenvednem hogy pl. a / jel (vagy valami, amire most nem is gondolok, pl. & vagy akár a | ami azért elég ritkán használatos úgy általában) az három gomb lenyomását igényli. Vagy épp egyszerűen nem működik.

És nem, nem arról van szó, hogy nem tudnám megtanulni (anno könyvtárban kezdtem dolgozni, ott pont a sok-sok külföldi szerző, cím miatt volt vagy háromféle kiosztás amit használtunk, használtak a könyvtárosok, túléltem), vagy hogy nem ismerném az usa kiosztást, hanem ha már pénzt adok valamiért, akkor az olyan legyen amilyet szeretnék.

És nem, nem olyat szeretnék, amihez külön cheatsheet kell, hogy melyik gombbal mit lehet előcsikarni belőle, pláne hogy ha annak a kombinációnak semmi köze nincs se az us se a hu kiosztáshoz, mert 60-70 gombra van nyomorítva az egész. Persze lehet hogy ez a vágyam ami érthetetlen, de ezzel nem tudok mit kezdeni, én ilyen vagyok.

Egy autóhoz képest meg kicsi. És? Szintúgy kicsi a hátizsákomhoz képest, amiben hurcolni fogom. Leírtam, "mérete meg még az elviselhető kategória", és azt is, hogy túl kicsi billentyűzetet sem akarok, mert "ha kicsi, akkor macerás gépelni rajta, de hátha van egy vállalható középút".

Először én is így gondoltam. Aztán egészen addig próbálgattam a mindenféle kicsi billentyűzeteket, ameddig rá nem jöttem, hogy az MS Wedge a legkisebb olyan, ami ténylegesen alkalmas normális használatra. Azok a billentyűzetek, amelyek méretben passzolnak a telefonhoz, nem sokkal voltak jobban használhatóak, mint a virtuális billentyűzetek. Ez alól csak a beépített qwerty billentyűzetek voltak kivételek, abból is a Motorola Photon Q (xt897) volt magasan a legjobb, utána a Samsung Captivate Glide (i927), aztán pedig a Samsung Relay 4G (t699). Viszont ezeknek meg a hardvere kezd kicsit régi lenni, és nem is nagyon jönnek rá szoftver frissítések sem már...

--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer