Hi!
SSD-re telepítenék Win7-et és elgondolkodtam a partícionáláson. "Normál" esetben szétszedem: 1. oprendszer, 2. data. Így adatmentéskor, rendszer újrahúzáskor egyszerűsödik a helyzet.
Nade 120GB SSD esetén hogy legyen? 60GB-60GB megosztás megfelelő lenne, de itt jön az, hogy SSD. Az elhasználódás miatt érdemes egyben tartani az egészet, hogy a wear leveling "jobban dolgozzon", vagy szétparticionálva is ugyanolyan jól végzi a munkáját a háttérben?
A másik kérdés, hogy amikor kezd betelni az SSD, akkor majd elkezd lassulni, ez partícióra vetítve is igaz, vagy az egész tárhelyet egyben kell nézni? Tehát 60GB partíció megtöltve 58GB adattal, a másik partíción csak 5GB van, akkor már lassulni fog, vagy sem?
A témába illeszkedő linkeket is szívesen fogadok.
Előre is köszönöm a tippeket, segítséget!
- 22981 megtekintés
Hozzászólások
Agresszív kismalac stílusban: minek a win7.
A win7 kb 10G foglalással működik. 24-de max 32G lehetne az oprendszer, a többi a dokumentumok.
Ez nem a wear, hanem a rendszer cserélhetősége miatt.
A lassulást csak a win okozhatja...söprű, kislapát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most nem szeretnék egy Win-Linux-OsX vitát nyitni. Céges laptop, Win7 kell pont.
A kérdés a partíció felosztás SSD-n úgy, hogy az élettartama is hosszan megmaradjon, _lehetőleg_ az adatok külön partícióra kerüljenek.
Persze az sem gond, ha egy C lesz, de szeretném megérteni, hogy az SSD-t hogy érdemes partícionálni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mondom: az a kismalac volt. :)
A többi meg komoly.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A wear leveling tuti nem foglalkozik a partíciókkal.
A lassú-az-ssd-ha-tele-van akkor igaz ha maga az SSD nem tesz rendet. Újabban(?) már van garbage collector, ami egy bizonyos telítettség esetén elkezdi a szétszórtan lévő üres blokkokat összerendezgetni.
Viszont a windows úgy szereti, hogy ha egyben van minden, a C meghajtón. Ezen lehet mókolni pl. a partíció mountolásával a C:\users alá, vagy mklink, vagy registry matatás (ezek az ötleteim vannak), de akkor is ugyanazon az egy disken fogsz topogni, tehát a konkrét esetben szerintem felesleges. Persze ha a mentés-helyreállítás miatt mégis jobb úgy, akkor tedd, ez attól is függ, hogy mivel és hogyan mentesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm!
Közben másfelé nézegetve is ugyanezt találtam, hogy az SSD-t nem érdekli, hogy mit és hogyan tárolok rajta, Ő majd teszi a dolgát a háttérben.
Mégegyszer köszönöm!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Partícionáld egybe, a kapacitás 80%-ra, ha üffélnek lesz. Mert az nem fog rá figyelni, h ne legyen tele. Ha magadnak, akkor nyomasd egybe, de figyelj rá, h ne írd tele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rakj be egy sima HDD-t mellé, és oda telepíts mindent, az SSD-t meg cachelésre használd (ReadyBoost) így csak az kerül az SSD-re amit tényleg be szoktál tölteni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ismétlem: céges/munka gép. Tehát 120GB nekünk bőven elég, nincs CAD, csak office + webes alkalmazások. Ami adat képződik, az megy fel a központi adattárolóba, a D arra az esetre kell, ha a központi adattároló valamiért nem elérhető (laptopról van egyébként szó, így a 2 diskes felállás fizikailag sem kivitelezhető).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én egy partícióra szavazok.
Aki céges környezetben megengedheti magának azt a hibalehetőséget hogy rossz helyre klikkeljen telepítés közben, az megérdemli (tehát reinstallkor lesz backup ígyis úgyis).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is egyben hagynám és az optikai meghajtó helyére (ha van) tennék keretbe egy disk-et.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A 60 gb szerintem szép lassan a frissítések és egyéb szarok miatt el fog fogyni. Én az egészet egyben használnám, ügyelve hogy ne töltsem tele (ahogy használom is).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ilyen kicsi SSD esetén csak egy partíció, majd egyből létrehozol egy mondjuk "Data" könyvtárat és azt kezeled úgy, mintha az lenne a "D" (külön partíció). így egyszerűbb a mentés (pl. a teljes Data könyvtárat lemented), illetve könnyű odafigyelni, hogy az összes adat az SSD-n ne legyen több, mint mondjuk 90GB. Ezzel jelentősen ki tudod tolni az SSD élettartamát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni