netbook alaplap passzív hűtése - lehetséges?

Fórumok

Egy csupasz netbook (lenovo idepad s10) lapot szeretnék passzív hűtéssel használni, a zaj és fogyasztás minimalizálása érdekében. Viszont fogalmam sincs, hogy ezt megtehetem-e biztonságosan. Amire kíváncsi vagyok:

- Mivel a lap egyelőre nincs is nálam, nem tudom hogy a ventillátor lekötése után egyáltalán elindul-e.
- Milyen hűtőbordát szerezzek, és hogyan szereljem fel? (ismétlem, még nincs előttem a gép, de ha már valaki csinált ilyet, hátha tud már most ötletet adni hogy mit kell beszereznem, mivel időszűkében vagyok.)
- Elképzelhető, hogy pusztán a gyári hőcsővel, egy jól szellőző helyen elégséges legyen neki a hűtés? Gondolom az, hogy nincs bezárva egy kis házba, sokat jelent.
- Mekkora a max hőmérséklet, amit az ilyen kis netbook lapok elviselnek? Gondolom ha a processzor elvan 80-90fokon is, kérdés hogy hosszútávon mi történik az alaplappal.

Előre is köszi a tippeket ;)

Hozzászólások

Alapból ha lekötöd a ventit az értelmes notik és brand gépek el sem indulnak max bios hibakódig.

Én használtam hasonlóképpen egy notesz alaplapot. Nem kötöttem le a ventillátort, helyette 2 nagy alumínium bordát(rossz passzív tápból szedtem ki) raktam közvetlen a procinál a hővezető részre. A ventillátor így nem kapcsolt be sosem, mert nem volt akkora a hőmérséklet.