[megoldva] Imap csatlakozási hiba (outlooknál jó)

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy nem tud csatlakozni a Thunderbird (visszajelzések alapján a Mac OS X email kliense sem.) az IMAP szerverhez (courier).
Az a hibaüzenet, hogy megszakadt az összeköttetés a kiszolgálóval, ezért értetlenül nézek szembe a problémával, mert szerintem minden beállítás rendben van, outlooknál nem jelentkezik ez a probléma.

Tűzfalom engedélyezve van a bejövő 143-as port, imap démon figyel is ezen (ugye akkor nem működne outlooknál sem a csatlakozás)

Nekem nincs ötletem mi lehet a gond, neten sem találni ehhez hasonló gondot csak olyat, hogy outlooknál nem megy az imap :)

Lehet butaság, de kell még engedélyeznem valamilyen portot, hogy ezek a mail kliensek is tudjanak csatlakozni, esetleg a maxperip-t megemelni? (most 4)

Köszönöm szépen a segítséget, tippeket!

Megoldás:
Frissítettem a courier-authlib csomagot és megoldódott a problémám.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Hozzászólások

Felteszem nem te uzemelteted az imapd -t, mert megnezned a logot es kiderulne...

esetleg tcpdump -al meg lehetne nezni pont mi a baja.

Én üzemeltetem. Lemaradt, hogy a logokban nincs semmi csatlakozásra való kísérlet, de más sem, egyszerűen nem is látja, hogy csatlakozna valami. POP3 működik minden klienssel, az IMAP-al van a baj.

Gondolom ha nincs a logban semmi, akkor tűzfal beállítás lehet a baj. Nincs sok tapasztalatom még, ezért keresek valami kapaszkodót, aztán lehet magam is rájövök.

Találtam a logban egy ilyet, szerintem ez lesz a baj forrása:


Apr 18 10:32:42 xxxx couriertcpd: LOGIN: ip=[::ffff:94.21.66.xxx], command=AUTHENTICATE
Apr 18 10:32:42 xxxx couriertcpd: /usr/lib/courier/courier/imaplogin: symbol lookup error: /usr/lib/courier/courier/imaplogin: undefined symbol: auth_sasl_ex

Hogyan tudom ezt megjavítani?

Sima egyszerűen tetszőleges OS alól telnet-elj be a 143-as portra és közben tcpdump-al vagy wireshark-al nézd mi történik.

Nem lehet, hogy secure imap-on (993-as port) akar SSL-el csatlakozni a thunderbird?