Linux az Industrial Light & Magic-nél

Címkék

A Star Wars, Episode II: Attack of the Clones, ami 2002. májusában jelent meg, az Industrial Light & Magic (ILM) által ``gyártott" effektekkel volt tele. Ez nem újdonság, hiszen az ILM rengeteg filmhez adott már ilyen jellegű munkát. Az ILM 1975-ben alakult, hogy az akkor megjelenő Star Wars trükk munkálatait végezze el. Az ILM közreműködött olyan filmekben mint a Forrest Gump, Jurassic Park, Terminator 2, E.T., stb. és ezzel 14 Oscar díjat nyert.

(képek a folytatásban)A LinuxJournal-on egy hosszú cikk jelent meg arról, hogy az ILM Linuxot használ az animációs munkákra. Tényleg jól néz ki, ahogy Yoda mester egy GNOME desktopon kel életre.

"A Linux a munkánk minőségét növeli, nem annak időtartamát." - mondja Andy Hendrickson a kutatási és fejlesztési igazgató.

Köztudott dolog, hogy az ILM a filmeffektusokat egy SGI (Silicon Graphics) renderfarmon készítette eddig. Most azonban úgy gondolják, hogy eljött az idő, hogy a Irix-SGI párost részben vagy teljesen kiváltsák Linuxot futtató gépekkel.

Az ILM 3D részecske-szimulációs effektjei az Alias|Wavefront Maya programmal készülnek. Az ILM dolgozói jó tapasztalatokkal rendelkeznek a Linuxszal kapcsolatban: "Amint mondtam a Maya felhasználóink 90% Linuxot használ.", "Nagyon stabilnak látszik a Linux, egy hónapja nem halt le a Maya nálam.." - ehhez hasonló nyilatkozatokat tettek az ILM dolgozói.

És akkor egy-két szebb kép:

Linux at ILM

Yoda

A teljes cikket elolvashatod itt.

Hozzászólások

1. A cikk amit ide belinkeltem 2002. június. 1-én jelent meg a LinuxJournal oldalon. Nem fel evvel ezelott, hanem 2 hete. Lehet, hogy nem egy malomban orlunk? Lehet, hogy ez egy masik cikk?

2. Nem olvasok Linuxvilagot.

3. En nem olvastam eddig errol sehol, nekem ujdonsag volt. Es lehet, hogy mas is igy van ezzel... ;)

Udv.

Nem a linuxvilag ellen van kifogasom, velemenyt nem tudok rola mondani mert egyik szamat se olvastam. De amiota van otthon internet hozzaferesem, azota nem veszek nyomtatott szaksajtot (4-5 eve). Nem akarok 1 honapos delay-jel cikkeket olvasni. A tutorial jellegu cikkek is megtalalhatok az interneten, es sajnos a nyomtatott szaksajtonak meg van az az atka, hogy ezer forint alatt nem kapod meg. Benne van mondjuk egy useful CD, de nekem arra sincs szuksegem mert ADSL kapcsolatom van.

Viszont akinek nincs internet-hozzaferese (ez valljuk be azert eleg ritka - ha mashol nem is iskola, munkahely, konyvtar, stb.) annak valoban az elsoszamu informacio forras lehet pl a linuxvilag.

Mint ahogy nekem eveken keresztul volt a chip magazin. Sokunk a chipmagazin jovoltalbol probalta ki eloszor a linuxot, azokban az idokben amikor az internetezes perceit arany-arban mertek.

hi,
a liuxvilag/journal legjobb cikkei szvsz marcel gagnetol szarmaznak. en mar csak ezert az egy cikkert is megvennem. de egesz jo, en elofizettem az elso pillanatrol. a netrol sokmindent ossze lehet szedni, de neha olyan programokat is bemutatnak, amik kevesse ismertek, vagy a neten kevesebbel hallani roluk.´es nemelyik nem rossz.
üdv
gaboro