GlobalFoundries Acquiring MIPS
- Tovább (GlobalFoundries Acquiring MIPS)
- 312 megtekintés
Papíron a Graviton4 elég jó számokat produkál. Ti használjátok saját fejlesztésű applikációk esetén? Mik a tapasztalatok vele?
Elsősorban nem az érdekel, hogy egy managed service esetén g-s instance type-ot választotok-e, mert ott mindegy, transzparens számunkra. Inkább az érdekelne, hogy az ARM-re váltás extra effortja megéri-e (multi-arch container image, többféle ECS/EKS node-ok, ilyesmik) a cloudban.
Futottatok bele ARM specifikus (compiler) bugba? Okoz bármi nehézséget debugolás során (nyilván x86-on fejlesztünk)?
Webes/microservice applikációk esetén mérhető tényleges gyorsulás vagy csak költségcsökkentésre jó?
Graviton Spot instance-okat mennyire gyakran veszik vissza/rotálják?
Köszönöm.
Akár fejlesztettél rá, vagy csak olvastál róla és megtetszett. Írd meg mi az! Egy pár szóban, gondolatban írd meg, hogy miért arra esett a választásod!
https://prohardver.hu/hir/arrow_lake_helyenkent_instabil_lehet.html
nem normalis, csak mar megszoktuk :)
Az ARM visszavonta a Qualcommtól az ARM CPU-k licence-ét egy jogi vita miatt. A Qualcommnak van 60 napja, hogy megegyezzen.
https://finance.yahoo.com/news/arm-cancel-qualcomm-chip-design-00171724…
https://prohardver.hu/hir/ryzen_9000_sorozat_start_egy-ket_het_csuszik…
rossz betutipussal lett a dobozra irva a felirat, vagy mi?
https://prohardver.hu/hir/intel_vizsgal_raptor_lake_generacio_instabil…
remelem nem derul ki az intelrol, hogy tud hibas cput is gyartani, egy vilag omlana ossze bennem :)
Sziasztok!
A gépemben van egy intel i3 7100 processzor, amely most cserélve lesz i7 7700-ra. Az lenne a kérdésem, hogy vajon az i3 gyári coolere megfelelő lehet az i7-eshez? Megfelelően le fogja hűteni?
Köszi elöre is!
Alin árulják MaiChai laptop 32GB rammal fenti procival. Az Intel oldalán az van írva, h max 16 GB ramot tud kezelni a fenti proci. Most akkor ezt channelenként kell érteni (2x16)? Vagy kamu amit az ALi állít? Vannak képernyőképek is a "vásárlóktól?" 32 GB ramról :-Z
Az új Ryzen APU szérián felbuzdulva úgy gondoltam itt az ideje egy SFF konfiguráció építésének.
Gyakorlatilag már szinte mindent meg is vettem hozzá, egyetlen kivétel maga a proci, mivel az hivatalosan Jan 31.-én jelenik meg.
Sajnos azt nem részletezték, hogy ez világszerte elérhető lesz-e aznap.
Aki már járt hasonló helyzetben: ilyenkor mennyi idő, amíg itthon is kapható lesz? Már aznap? Egy hét múlva? Egy hónap múlva?
Érdemes-e ezért pl. Amazonról megrendelni, vagy jobb ha várok? Előbbi esetben mennyire problémás a gari, ha szükség lenne rá?