CrossOver 16.2

Címkék

A CodeWeavers bejelentette, hogy elérhető a Linuxon Windows alkalmazások egyszerű futtatását lehetővé tevő (fizetős) CrossOver 16.2-es verziója. Főbb újdonság ebben a kiadásban az Outlook 2013 támogatás. A CrossOver 16.2 immár a Wine 2.0 végleges kiadását tartalmazza.

Részletek a bejelentésben.

Hozzászólások

Wine, wsl, stb. Ha a html mindenhol ugyanugy mukodne, mar attol boldog lennek.

Csapd agyon a Microsoft böngészőit, a többi elterjedt böngészővel nagyjából ugyanúgy működik. Csak ugye az MS az saját szabványt követ!
Persze a weboldal készítői az igazi felelősek ezért mert hajlandóak csak MS böngészőkkel tesztelni!
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Hát peeersze... Legyen minden HTML, mert az annyira fasza! Aztán meg megy a bugreport, hogy 14% cpu-t igényel a vscode-ben a kurzorvillogás, mert valaki jó ötletnek talált egy szövegszerkesztőt egy böngésző fölé...

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

Jó sok éve volt egyszer olyan, hogy ingyen le lehetett tölteni talán egy napig. Na akkor regisztráltam és letöltöttem, de ki sem próbáltam.
Ha Linuxot használok akkor nem hiányzanak a windowsos programok.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

2008. október 29. Én ekkor regisztráltam. Azóta is jönnek az értesítések, ha akció van, vagy új verzió. Erről is tegnap jött meg. :)
Szóval a bő 8 év alatt kaptam vagy 40 levelet. :)
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Van ennek igazából értelme? Egy kicsit hozzárak az ember, és vesz egy windows-t, amit beledob egy virtualboxba, és ennyi...

A kulcsszó a néha. Többnyire nem olyan a helyzet, hogy érdemes lenne pénzt adni a stuffért. De persze aki több 10 windowsos alkalmazást használ napi szinten, annak lehet, hogy jobb megoldás. Csak az nem tudom miért használ linuxot... (itt jegyzem meg, hogy azt sem értem meg, aki total commandert használ linuxon.)

Még OEM licence-es Windows is telepíthető virtuális gépbe, de neked kell garantálnod, hogy nem fut csak egy példányban!
Ahol meg erőforrás probléma van, ott nem hiszem, hogy a windowsos program futtatása a Linuxon a legnagyobb gond.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Nálam pl. pár win-es programnál probléma lett volna a virtualbox erőforrásigénye, illetve legalábbis jóval nagyobb lett volna, mint amennyit a wine használ. Átállás folyamatban, de jelenleg is total commander-t használok wine alatt, virtualbox alól körülményesebb lenne fájlokat megnyitni (igen, wine alól megoldható egyébként, csak nincs túlzottan dokumentálva :) ).

Egy ideig próbáltam mindennel, gnome commander, far, ..., egy rakás más clone, krusader mivel xfce-n dolgozom nem került sorra (lista végén volt), egyszerűen nem érte meg próbálkozni. Total Commander megy, szép, stabil, minden pont úgy működik ahogy kell, minek variálni. Közben egyre több dolgot kiszerveztem belőle (ftp kezelést, mappa összehasonlitást), elkezdtem tényleg lassan csak file listázásra és műveletekre (törlés-létrehozás-mozgatás) használni, amit viszont a saját management app-omban is fejleszteni kezdtem, most pár fejlesztés után gyakorlatilag kiváltásra kerül. De addig is nagyon jó háttér a wine hozzá. (Persze belefutottam saját xkb layout kapcsán pár furcsaságba, amiket .ahk-val kellett javitani, de abban már volt tapasztalatom, ezért sem kezdtem próbálgatni másikakat).

Vannak akik Windowst elvből nem vesznek. Én pl magánhasználatra elvből nem bootolok Windowst. Ettől még melóba programozok rá - ha megfizetik, de használni nem vagyok hajlandó egy jó ideje. Azóta megvárom, hogy kijöjjenek a játékok Linuxra, vagy legyen használható Wine-nal.

És még csak nem is a zárt szoftverekkel van bajom, vagy azzal, hogy fizetni kell érte. Pl tisztában vagyok vele, hogy a játékkal töltött időm árához képest maga a játék vagy az oprendszer aprópénz. De Windowst nem veszek és kész. És le se warezolom. Ez ilyen rossz beidegződés, ha tetszik. Úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy a jövőben fizetek ezért a CrossOver-ért. Eddig sosem jutott eszembe, mert türelmes típus vagyok, kivártam amíg ment Wine-on. De miért ne venném végülis meg? Egyszer élünk.

Már akkor játszottam Wine-on 3D (OpenGL/D3D) gyorsított játékokat, amikor a virtuális gépek nem is nagyon léteztek (a VMware Workstation) kivételével, 3D gyorsításról meg nem is hallottak.

Nem vagyok benne biztos, hogy a virtuális gépek 3D támogatása ma sem hagy kívánnivalót maga után.

--
trey @ gépház

Miben több-jobb ez egy sima Wine-nál, vagy Playonlinuxnál?

Egyébként:

[aga@°°° ~]$ wine --version
wine-2.2

Már van 2.4-es is.

☆☼♫♪♫♪☼☆
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)

Én nem tudom mi frissült mostanában a Manjaroban, de egy pár napja semmilyen emulátorral nem müködik a Battle.net kliens.
Vagyis hát, egyik wine-al sem, mert hát mindennek az az alapja.
Kipróbáltam ezt a CO verziót is, ezzel is ugyanaz a jelenség. Loading account information és ott nyekk, nem történik semmi :S
Ha másra nem, arra jó volt ez a CO, hogy tudjam, a hiba nem az emulátorban van :)

Azt tudom, hogy a hiba az én készülékemben van, csak még arra nem jöttem rá, hogy mi.
Ami tuti, hogy valamelyik napi frissítés után halt meg. Viszont mivel legalább 200 csomag frissült, a fene tudja melyik okozhatja most a gondot.

A Diablo III, illetve a többi játék az megy, csak a Blizzard app nem tölti be a játék listát, illetve a mellette lévő dolgokat.
Ez még nem is lenne gond, csak ha patch van. Mondjuk legrosszabb esetben asszonyka gépén updetelek, aztán átmásolom a megváltozott fájlokat.

CrossOverel egyébként jobban fut a D3? Vagy miért ezt választottad a sima Wine helyett?

Ezzel speciel vitatkoznék. Nem feltétlenül a Wine-nal van a baj, hanem az AppDB értékelési rendszerével.

Itt van pl. a Guild Wars 2. Egy ember értékelte Platinum besorolással, saját bevallása szerint _15_perc_ játék után. Igaz, hogy 2012 óta főleg bronz-ezüst besorolásokat kapott, elvétve egy-egy gold, de mivel az utolsó platinum, ezért nincs semmi baj, akkor biztosan jól működik.

Megnézve korábbi teszteket, FPS drop kb mindenkinél van, de sok olyan kommentet is írtak, hogy pl. nem lehet kraftolni és trade-elni. Hát remek, akkor tényleg öt csillag.

Igen, ilyenkor kell elővenni a Playonlinuxot, ami olyan verziós wine-t rak fel hozzá, amelyikkel platinum szintűen megy. Ha nincs a listában a program, akkor is berakható manuálisan, kis utánanézéssel a neki megfelelő verzió.

☆☼♫♪♫♪☼☆
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)