- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1250 megtekintés
Hozzászólások
Jo otlet ez a SeaMonkey, csak ne lenne ennyire hihetetlenul csunya :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igazából soha nem értettem, mennyivel tud többet ez a csomag, mint ha egy FF, egy TB, stb. lenne a gépemen. Más a motor? Mert mint olvasom, nagy részint a kód a Mozilla termékek kódjára épül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Seamonkey Mail részét használom munkára már régóta. Szinte semmi gond nincs vele. Sokkal stabilabbnak érzem a Thunderbird-nél. Gyors, megbízható, a filterek teszik a dolgukat.
(Több mappában körülbelül 150000 levél van benne tárolva.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egész pontosan a mozilla suite-ből fejlesztették ki a firefoxot, illetve a mozilla suite-ből lett a seamonkey is. Aztán mivel a firefox fejlesztése a hangsúlyos, a seamonkey 2 sok kódot kapott a firefoxtól, pl. újabb gecko, xul, extension motor, stb.
Leginkább abban más, hogy egy csomagban kapod meg a böngészőt, levelezőt, html szerkesztőt (néha hasznos), irc klienst. Persze ezeket külön-külön is felrakhatnád, de akkor pl. a böngésző és a levelező külön életet él. Ha van egy extension, amit mindkettőre fel szeretnél rakni, akkor azt seamonkeyban egyszer kell telepíteni, ff+tb alatt kétszer.
A másik, hogy pl. a böngésző kezelőfelülete számomra sokkal kényelmesebb, pl. azáltal, hogy nincs külön search bar és url bar, hanem egyben van a kettő. Ez egyrészt azért jó, mert ctrl+t után azonnal írhatom a keresett kifejezést, sőt, ha már egyszer meglátogattam azt az oldalt amire keresek, fel is ajánlja.
Meg kapsz 1-2 hasznos toolt, amit ff-ra esetleg csak extensionnel telepíthetsz, ugyanakkor nem kapsz olyan dolgokat, amik ff-ban alapból települnek, de csak vps-re szolgálnak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm, így már érthető.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elmeletileg sokkal baratibb a memeoriahasznalata, de hat ki tudja. Meg mindig le van maradva egy lepessel a TB, FF utan, ami persze nem olyan elonyos.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igazabol sose ertettem, ha ezer eve (Netscape Communicator) letezik egy mindent-egyben csomag, minek szetszedni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ennek ellenére a Lucid tárolóiból csak az 1.x érhető el. Pár hete azt hittem rosszul látok, de nem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amugy amiota megjelent a 2 betaja, atalltam ra. S1-ben extension volt az osszeomlas-utan-visszaallitas (es vagy ment vagy nem), itt alap. Gyakori volt S1-ben, hogy vmi extensiont frissitettem, erre alul megjelenet egy fel meter vastag csik, benne ket darab voros kotojellel. Mire azt visszaallitottam...
Es sokkal stabilabb, mint az S1.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni