CIB Bank Token

Nooormális? Ki találta ki ezt a cibes tokent? Aki ilyet igényel, annak csak egy 8 számjegyű azonosítót kell beírnia bejelentkezéskor (ami alapból asszem a számlaszám középső 8 jegye), illetve a token által generált egyszer használatos kódot. Tehát nem túl biztonságos, mert a token elvesztése esetén könnyen be tudnak lépni mások az internetbankba.

De a másik hülyesége, hogy "A Token időszinkronizáció elv alapján működik. Ha a Felhasználó régen vagy túl gyakran használta a Tokent, elcsúszhat ez a szinkron, ezért a generált jelszót téves jelszóként érzékeli a rendszer. Ekkor a Felhasználó azt észleli, hogy a Token által generált jelszóval nem tud belépni az internetbanki rendszerbe, az azonosítás sikertelen. Bankfiókjainkban vagy a CIB24-en keresztül kérheti az újraszinkronizálást."

Ráadásul így mindig cipelni kell magaddal a tokent. Egyszóval, miért a leghülyébb megoldást választották? A többi bank a sokkal egyszerűbb és logikusabb SMS kódszót alkalmazza, a mobil mindig nálad van, tehát nem kell eggyel több eszközt magaddal vinni.

A másik hülye cib internetbankos megoldás a Java alapú kliens. Biztos vagyok benne, hogy sokkal több pénzbe kerül fejleszteni, és sokkal több a felhasználói ügyfélszolgálati panasz, mintha sima HTML-es felület lenne.

Példát vehetnének a Magyar Államkincstár internetes felületéről (Webkincstár), ami sima HTML+javascript, és egyszerű SMS kódszót használ (azaz jelszó beírása után jön egy SMS, amiben van egy egyszer használatos kód, amit be kell írni a továbblépéshez). Tisztább, szárazabb érzés. Meg ilyen apróságok, hogy egy számláló van a sarokban, hogy mikor dob ki a rendszer, szemben a cibes megoldással, amikor egyszer csak kidob, ha lejár az idő.

De van ám még pár hülyesége a cibes appletnek. A betűméretet csak szűk sávban lehet változtatni (11-14), a számlaszámot csak úgy lehet beilleszteni vágólapról utaláskor, hogy előtte az egész szövegmezőt kijelölöm, továbbá bizonyos felbontásokon nem fér ki a felugró ablakba az applet, viszont utólag már nem lehet átméretezni.

Hozzászólások

inkabb toled kerdeznem, hogy nooormalis?

az OTPnel (nem, nem a bankra gondolok) _nincs_ biztonsagosabb belepesi forma.

De még kellene mellé egyedi jelszót is megadni. Mert mivel alapból a számlaszámból jön a 8 jegyű azonosító, ezért akinek tudod a számlaszámát, és vhogy megszerzed a tokenjét, akkor be tudsz lépni az internetbankjába.

Tehát ha még kérne mellé jelszót is, akkor lenne eléggé biztonságos. mert amúgy ennek a tokennek az alternatívája, hogy saját jelszót írsz be. Namost nem vagyok benne biztos, hogy egy 14 jegyű jelszó kevésbé biztonságos lenne, mint egy fizikailag ellopható token. Mert ugye ezt a tokent arra találták ki, hogy elvileg biztonságosabb, mint a sima fejben tárolt jelszó.

Mondjuk a tokent még védi egy PIN kód, de azt elvileg vissza lehet fejteni az eszközből, nem? De ez a PIN kód is plusz egy dolog, amit fejben kell tartani, tehát ez a token nagy macera. Mért nem volt jó nekik a mobilos megoldás?

Ha valakinek tudod a szamlaszamat, es valahogy megszerzed a telojat, akkor be tudsz lepni az internetbankjaba. Marpedig az ember tobb helyre viszi a telojat, mint a tokenjet. En pl. el nem tudnam kepzelni a bankos tokent egy hazibulin, ellenben a telot...
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal 

Ne rohogtesd ki magad, az SMS azonositas egy vicc.

--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!

Mért, hogyan hallgatod le a kiküldött SMS szövegét 1-2 perc alatt? És honnan tudod, hogy melyik SMS-t kell lehallgatni? Illetve hogyan hackeled meg még emellé az SSL-en titkosított sessiont?

Ennek az SMS kódnak az a lényege, hogy valami kémprogram el is lopná a banki jelszavad, akkor sem tud vele mit csinálni, hacsak nem lopja el a mobilodat is.

De ez a mobilos megoldás sokkal kényelmesebb, mert nem kell plusz egy PIN kódot megjegyezni, a mobil úgyis mindig nálad van, nem csúszik el a szinkron.

"Mért, hogyan hallgatod le a kiküldött SMS szövegét 1-2 perc alatt?"

igy

"És honnan tudod, hogy melyik SMS-t kell lehallgatni?"

Ennyire ne nezd hulyenek a potencialis tamadokat, meg megsertodnek. :)

"Illetve hogyan hackeled meg még emellé az SSL-en titkosított sessiont?"

Hidd el, az sem lehetetlen, de most masrol beszelgetunk.

"Ennek az SMS kódnak az a lényege, hogy valami kémprogram el is lopná a banki jelszavad, akkor sem tud vele mit csinálni, hacsak nem lopja el a mobilodat is."

A "kemprogramok" nem a jelszavadat fogjak ellopni, hanem a session-odet, es ez a legtobb implementacional mar eleg. Ahol megsem, ott bejon az, hogy a telefon is torheto, kulonosen ha idonkent radugod a kompromittalt szamitogepedre.

--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!

Jobb felső sarokban számol vissza öt perctől, de csak akkor, ha nem használod egy pár másodpercig.

Amúgy nekem tetszik a Javás megoldás. Jobb mint HTML-lel végigpróbálni az összes böngészőt…

--
The Elder Scrolls V: Skyrim

Nem tom, én nem netbankolok, de azért most belegondoltam: az azért elég idegesítő lenne, hogyha egy havernál lennék épp és feltétlenül netbankolnom kéne (tegyük fel, hogy megbízom benne annyira, hogy tudjam, nincs szétfertőzve a gépe) és nem lenne Java a gépén...

Jól van, ragozhatjuk még egy ideig a semmit. A "szálindító" benyögésem is egy olyan tipikus "ne válaszolj rá, csak ide-elmélkedtem" típusú szösszenet volt, kár tovább csócsálni. (Nyilván, ha annyira közeli az a barát, hogy nőnemű és dugom, akkor akár kérdezés nélkül is fel lehet tenni a gépére bármit, ami kell. Nézőpont kérdése.) Téma lezárva.

tokent nem használtam még cibnél de az biztos, hogy az összes többi bankhoz képest a cibnek ez a javas applete a leg felhasználóbarátabb.
---
Tévedni mindenkinek szabad, csak a mérnöknek észre kell vennie.

A CIB mobilnetes netbankja röhögve megy iphone-os user agent-tel (firefoxban lehet addonnal kattintásra állítani), egy egyszerű átutaláshoz vagy egyenlegellenőrzéshez pont elegendő. És szinte nyers html, jó gyors, csak nagyobb képernyőn picit szétesik. :)

Ez a javas kliens pont az a CIBnel, amit elvarok egy banktol, vigyazzon a penzemre.
Viszont a tokent en sem tartom jonak, de hat pont ezert valaszthatsz vagy token, vagy ujabb jelszo.

---
return NEVER;

Ubuntu 8.10
HP nx6110
http://java.tszebeni.hu

Ha feltesszuk, h ellopjak a tokent, a pin kododat 3 probalkozasbol kell kitalalniuk. Ha nem jon ossze, akkor a CIB-bel kell megbeszelni az ujraelesztest. Ha elkezdik maceralni (pl szetszedik), akkor szinten megkovul csak vegleg.

Azt hallottam, hogy valamelyik banknál van olyan is, hogy emailben is elküldik a netbankos kódot, nem nehezítve ezzel a kéretlenül bejutni kívánók egyébként sem könnyű dolgát.