Csekk kitolto

Fórumok

Sziasztok!

Tud valaki olyan programot/sablont (elso korben ingyenesen elerhetot) amivel egyszeruen lehet sarga csekket kitolteni? A lenyeg, hogy az alap sarga csekkek megvannak, csak rajuk kene nyomni, egyszeruen, a befizeto nevet es a fizetendo osszeget.

Elore is koszi!

Hozzászólások

OOo + körlevél? Nem próbáltam, de talán meg lehet vele oldani.

pdf-et generálsz amit rányomtatsz a csekkre.

Én éppen nemrégen csináltam egyet accessben. kb 3 óra egy hozzá nem értőnek is. Most csinálom az autómata számból szöveg konvertert hozza, illetve egy irányítószám adatbázissal is kiegészítem. ha megleszek vele és még aktuális lesz neked akkor elküldöm.

Gondolom, valami számla mellé tennéd be. Van esetleg megoldás arra, hogy a királyi posta az utalási csomagban azt is közölje, h kik a feladók (v bármi adatot) - digitálisan, amellett, hogy hetekkel később megkapom a befizetett csekk egy másolatát?

Egy tarsashaznak kene a futesszamla csekkjeit egyszeruen kitolteni, hogy aztan csak szetkelljen osztani a lakok kozott.
Problemadra: az megerkezik egy szamlara, ahol szerintem nyomon lehet kovetni, hogy ki fizette be (netbankon keresztul mondjuk). De passzolom, en csak megigertem, hogy utannanezek ennek a csekk kitoltos dolgoknak, hogy egyszerubb legyen az elet.

@@
"You can hide a semi truck in 300 lines of C."

Tudtommal OCR31 csekk esetén küldi digitálisan a tartalmat a posta.

Van olyan tipus is, amikor minden adat (összeg/befizető azonosító) a csekkeken eleve rajta van (alsó számsorokban is bele van kódolva), de az OCR31-nél az összeget és befizető azonosítót utólag kell kitölteni, csak a címzett számla száma van az alsó sorokban.

Szerződni kell a postával hozzá és OCR31 tipusú csekkre kell nyomtatni az adatokat. A legegyszerűbb, ha minden lakóhoz (esetleg év/hónap) ki kell tölteni a befizető azonosító mezőt (ha jól emlékszem 16 karakteres szám és az utolsó szám ellenőrző összeg).

Az indulás előtt néhány (5-10) próba csekket kell készíteni, hogy az adatok megfelelő pozicióba kerültek-e. Ha ezekre rábólint a posta, akkor mehet. Annyit érdemes tudni, hogy a poziciókat nem a piros/sárga kerethez kell illeszteni (mert azok a csekkek szkennelésekor nem látszanak, csak kézzel való kitöltéshez adnak támpontot), hanem a csekk alsó sorában lévő számsorokhoz.

Érdemes a csekket egy A4 méretű lap aljára gyártatni (nyomda), mert így könyebb nyomtatni és a felső részen lehet a pl. számla.

Még annyi infó, OCR31-es csekk esetén ha a szkenner/ocr nem tudja beolvasni az összeget vagy a befizető azonosítot akkor a PEK-ben (Posta Elszámoló Köszpont) villám kezű hölgyek javítják és ha túl gyakran kell javítaniuk akkor morcos lesz a posta. Ezért érdemes a pozicionálásra oda figyelni.

Valóban OC(R nélkül!) 31, 32 esetén küldi a posta digitálisan az összes befizetőadatot külön szerződés esetén. De ilyen csekket külön kell gyártatni minden befizető részére, ami így már macerás.
A bevett gyakorlat az, hogy a számlakibocsátó leszerződik a 31/32-es OC kódra, a számláit viszont digitális állományból egy megszemélyesítő kóddal rendelkező csekgyártóval nyomtattatja minden számlázási időszakban, teljesen kitültött (TC51-es) csekkekkel.
( További részletek )

Amúgy az alapkérdéshez hozzászólva: Én php-ban írtam egy scriptet, ami pdf-be generál nyomtatható csekképeket bármilyen kitöltési variációban.

Ezesetben nem mindegy, mit nevezel "biankó"-nak. Teljesen üres csekket csak PEK-es megszemélyesítő kóddal rendelkező szerződött partner kezelhet. Átlagfelhasználó kezébe csak min. alapmegszemélyesítéssel és - ezzel együtt - OCR kóddal ellátott csekk kerülhet.
Az OK, hogy a kérdező számára az alapmegszemélyesített (általában TC54, OC21) csekk a "biankó".
A PEK úgy jött ide, hogy felmerült a digitális befizetőadat-átadás kérdése, amit viszont az OCR sorokba kell kódolni, így kizárólag a végfelhasználó nem tudja megoldani.

Mi ezt hasznaltuk: egy pdf-et kopott ki, ami 3 sargacsekkre tudta kinyomtatni az infokat. (a cimzett infok mar eleve a csekken voltak)

--
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!