Commodore USA

Nagy csodára készül (ismét) a Commodore USA nevezetű társaság, újra tiporni egyet kedvenc régi gépeink (hír)nevén.

Mert mi értelme lehet egy olyan C64-nek látszó pc-nek, aminek olyan "jó" ergonómiájú billentyűzete van, mint a maga korában is sokat szidott "kenyérdoboz" C64?

A másik "kedvencem", az Amiga 1-2-3000. Megnézheted a products listában, "gyönyörű" tervek, specikifáció sehol... Akkor minek feltüntetni a listában?

És végül: Workbench 5. A commodore-amiga.org fórumában kiderül, hogy egy újabb linux mutációhoz lesz szerencsénk. Van ennek értelme? Pusztán csak azért, hogy elmondhassam, hogy nekem Commodore Amigám van, fogják ezt venni?

Hozzászólások

Egy ideje már várható volt. Az, hogy az Amiga Inc. és a Commodore USA ismét rúg egyet a brandbe az teljesen normális. Egyedül abban reménykedem, hogy ezzel mindketten végleg a lehúzzák a rolót és 20$-ért megvehető lesz a név.
Értelme nem sok van, mert epéniszként nincs akkora jelentősége mint az Applenek. 15 évvel ezelőtt talán lett volna. A legnagyobb probléma, ott van, hogy ezen brand mögött a hardver és a szoftver együttese állt. Ezt egy szimpla casemoddal nem lehet megoldani. Ehhez innováció kellene, ami nincs emögött a két garázscég mögött. Ráadásul az Amiga Inc. összerúgta a patkót az AOS4 fejlesztőivel.

--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "

Na ezaz. Már a Vic20-c64-nél is egy oprendszert, BASIC-interpretert + hardvert vásároltunk. A számítástechnika egyet jelentett a C64 (vagy Spectrum...) BASIC hekkelésével. Mi a fenéért vennék most egy atomprocis Windowsos gépet egy ismeretlen cégtől és mondjuk nem a Delltől, Lenovótól? Ami a C64et vagy az Amigát naggyá tette, azt azóta legfeljebb az Apple tudta utánacsinálni a Macintoshsal és az iPhone-nal. Na meg az MS-IBM-Intel szentháromság a DOS/Windows PC-vel. Meg talán a Google+telefongyártók az Android telefonnal. De szoftver nélkül tucathardverrel?

--
"Never trust a computer you can't lift."

szerintem ARM alapokon lassan ismet itt tarthatunk, de a nem-mobil szamitogepekbol ez a "szoftver es doboz egyutt" szokas kihalt a Windows korai sikerei miatt. A mobil OS-ek azert kozelebb allnak ehhez (kiveve ugye a WP7-et, mert ott nem fejlsztehtsz ra csak ugy magadnak akarmit) Nekem egyebkent pont ezert kedvencem mai napig a Maemo+N900.

Köpni ér?

Szerk: amúgy specifikáció azért nincs az "A1000" és egyebek mellett, mert gondolom még nem tudják milyen fospumpa alaplapot fognak beletolni. A ház meg már megvan, tehát lehet képet feltolni róla... Persze a ház is csak azért van meg, mert ezek a házak egy régóta piacon lévő Aumro média case-sorozat darabjai, és bárki vehet belőle magának.

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

Remélem aktív hűtést tettek bele, mert akkor még médiaszervernek is alkalmatlan, persze ahhoz, hogy alkalmas legyen előbb stílusos módon Windows 7-et kell telepíteni rá a Workbench 5 nevezetű Linux helyett.

De szórakozhatsz az emulátorral is a sok pénzért amit ezért a PC-ért kiadtál.

"fogják ezt venni?"

Szerintem nem sokan, azok akik oda vannak a retroszámítógépekért nem vesznek Intel Atom processzoros PC-t helyette retro kinézettel, azok meg akik - hozzám hasonlóan - nem sokra tartják a Commodore és Amiga elektronikai hulladékokat nem vesznek ilyen PC-t sok pénzért.

apakezdődik (popkornnal nem rendelkezem, de a csipszet előszedtem...)

Szóval a rendszerváltáskori Magyarországon milyen háztartások számára elérhető áron kapható, számodra nem elektronikai hulladéknak számító eszközzel tudtál háromszólamú többhangszeres zenét szerkeszteni a későbbi Macintoshra egy az egyben hajazó WIMP (Window, Icon, Menu, Pointing) interface-en? És többhasábos újságot szerkeszteni? Pascalban programozni? Táblázatkezelni? GEOS-t használni (ami ugye majdnem Macintosh)?

Merthogy a Macek nem sűrűn fordultak elő nálunk, a PC grafikában és hangban sehol se volt. C64 pedig előfordult itt-ott, és komolyabb intézményekben (aka. Iskola, egyetem) még a perifériák (nyomtató) is elérhetőek voltak.

Persze én kivételezett gyerek lehettem, mert 1541-es lemezmeghajtóm is volt hozzá, és apukám is segített a német kézikönyv lefordításában. Így készülhetett el az első program, amit sikerült bepöntyögni: kettős ciklussal 4 karakterből álló köröket rajzolt ki. Az az érzés, amikor egy programom a Commodore újságban jött ki: megfizethetetlen. Egyébként nyomtatóm nem lévén, írógéppel pötyögtem le, hogy beküldhessem...

Én is szentimentális vagyok és odavoltam a diskmagokért, a tracker musicért, CD mellékletekért, a betárcsázós internetkapcsolatért stb., de azért nem tudnám azt mondani, hogy a mai szélessávú internet, a tartalommegosztók, multimédiás tartalmak stb. nem érnek nagyságrendekkel többet.

Így utólag néha visszanézek emulátorokkal azokra a dolgokra amik korábban lefoglaltak, megfogtak (diskmagek stb.) és mostani szemmel színvonaltalannak tartom ezeket.

Bár igazából nekem is van egy retroval kapcsolatos elfoglaltságom, a 80-as és 90-es évekbeli japán animéket szeretem (egy részüket többre is tartom mint az utóbbi 4-5 évben megjelentek nagy részét), és előszeretettel nem veszem észre, nézem el nekik azt ami azoknak akik az ezredforduló utánni mainstream animéhez szoktak szokatlan, bár a 3D, az 1080p és a többcsatornás hang kifejezetten jót szokott tenni a régebbi animéknek, vagyis inkább a tartalomról van szó, mint a megjelenésről.

Másrészt meg belegondolva a retroszámítógépek programozása eléggé érdekes elfoglaltság lehet.

Aligha, hiszen nem vetted figyelembe, hogy a lányoknak nem is feltétlenül kell szeretnie a lányokat, mivel biztosan a lányok nagy része sem tartja sokra a retroszámítógépeket. Erre nem gondoltál - csak fiúkban gondolkoztál -, de persze a mai világban már toleránsak vagyunk a mássággal.