Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen úton módon lehet beszerezni Microsoft termékekhez telepítő készletet szerviz részére?
A másik kérdés, hogy ehhez mindenképpen Microsoft partnernek kell lenni?
- 2760 megtekintés
Hozzászólások
Attól függ miről van szó.
- Dobozos termék esetén nyilván rendelkezésre áll a telepítőkészlet.
- Ugyanez igaz egyes OEM termékekre is.
- OEM Office már más kérdés. Ott kódot kapsz. Innen választhatsz, hogy beviszed a gépet egy OEM partnerhez, az felteszi, te pedig a kódoddal aktiválod. Vagy felhívod a Microsoft-ot, az pedig mond egy linket, ahonnan le lehet tölteni.
- Mennyiségi licenc esetén letölthetők az termékek. Lehetett ebben az esetben CD telepítőkészletet rendelni, de ez megszűnőben van.
- Microsoft partnerek pedig a megfelelő account-tal a megfelelő telepítőkhöz hozzáférnek az interneten keresztül.
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha jól sejtem, akkor nem a szervíz saját részére kell, hanem az ügyfelek számára.
Ebben az esetben a szervíznek semmi dolga, az ügyfélnek kell rendelkezni a telepítőkészlettel.
Ha mégis a szervíz számára kell, akkor ugyanúgy lehet beszerezni, mint a tejet-kenyeret, csak másik boltban árulják. :)
MS partnernek lenni pedig nem annyira egyszerű, de ennek a feltételei megtalálhatóak az MS oldalán ( emlékeim szerint magyarul is, de nem néztem most utána ).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is így tudom, ha az ügyfelet ellenőrzik, akkor nem a gépen lévő kódot keresgélik, hanem megnézik a matricájukat és kérik a blokkot a termékről. Ha a szervizt ellenőrzik, akkor természetesen kell lennie egy licensznek, vagy azt kell mondani, hogy mi csak linucc alatt szervizelünk.
---
Ó, hogy a hatalmas Kublaj kán üssön rajtad, és a házad népén!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bocsi nem voltam egyértelmű.
Tehát mi vagyunk a szerviz. Bejön az ügyfél, akinek a gépén előtelepítve volt XY oprendszer, de valami gond van, ezért újra kellene telepíteni, de nincs telepítő média se az ügyfélnél, se nálam, viszont a matrica ott van a gép oldalán, tehát ha feltelepíteném be lehetne aktiválni.
Ügyfélnél nincs telepítő: pl notihoz nem adnak, vagy a recovery partíció is megborult, elhagyta, nincs kéznél mert éppen nyaraláson van, ...
Szervizben nincs telepítő: nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy az összes létező verzióban és nyelvi variációban vásárol egy példányt/licenset a szerviz.
Tudomásom szerint volt olyan lehetőség, hogy csak a telepítő médiát (CD/DVD) vásárolom meg viszont license-t nem, de lehet rosszul tudom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az OEM gyártó szervíze tudja pótolni ez esetben az előtelepítő készletet, természetesen tipikusan némi díjért.
Az OEM kulcs nem működik bármely telepítőkészlettel.
Üdv,
mrceeka
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
OEM telepítő kitnek hívják, nagykerekben lehet kapni.
Vagy Master Kit vagy mi a franc.
Office van az tuti, de oprendszert nem tudom. A Win7-nél tudtommal minden dvd tartalmaz minden verziót, neten van rá izé, hogy hogyan kell beállítani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"A Win7-nél tudtommal minden dvd tartalmaz minden verziót, neten van rá izé, hogy hogyan kell beállítani."
Rosszul tudod, legalábbis aktiválni nem fogod tudni. Nemrég szívtam azzal, hogy egy ultimate telepítő nem volt hajlandó enterprise kóddal aktiválni magát, holott a két kiadás elméletileg csupán abban különbözik, hogy kiskereskedelmi forgalomban kapható-e.
Szerintem magát a telepítő médiát, akár Te is szabadon másolhatod.
Legalábbis, mi kaptunk már írott CD-t MS partnertől. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na, most ez, hogy is van, ultimatet telepítettél és enterprise kódot adtál meg neki?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni