[megoldva?]aptitude "There are 226 newly obsolete packages"

Fórumok

Debian Lenny. Rendszeresen (hetente többször) futtatom a z aptitude -ot frisítés ügyben. Először mindíg lefuttatom az "update" -et és most arra figyeltem fel, hogy valamiért piszok sokmindent tölt. Végül a címben jelzett üzenetet kaptam. Amit eddig erről találtam a neten, az mintha azt magyarázná hogy ezeket az "obsolete" csomagokat kivették a distró -bol!? Egy másik cikkben azt találtam, hogy így lehet őket megnézni:
aptitude search "~o"
Nekem pl. olyanokat dobott ki mint ssh, systemv-init, logrotate ... szóval ezek a legalapvetőbb csomagok.
Most akkor mi van? Mit kell ilyenkor csinálni?

Hozzászólások

Még valami furaság!
Akármit telepítek mostanság (#aptitude install debian-multimedia-keyring) azt mondja, hogy a csomagok "nem megbízható" verzióját tölti le válaszoljak "Igen/Nem" - mi az ördögöt tehetnék, kell!
Nem hiszem hogy ilyeneket csak én kapok, de nem tudom honnan értesülhetnék az ilyen kaliberű váltásokról? Súgjatok, a debian.org -on nem találok semmit ezzel kapcsolatban :( Létezhet hogy ez csak mondjuk az ftp.hu.debian.org gondja?
Még valami, mi lehet ez:
Kihhttp://security.debian.org ...

Amikor "OK" azt írja "Találat http://security.debian.org"

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.

A Release.gpg fajlok leszedesenek problemaja szokta olyan kijelentesekre kesztetni, hogy nem megbizhato. Hasznalj masik mirrort, sajnos az utobbi idoben mi is egyre tobbszor szaladunk bele abba, hogy a hu.debian nem a legjobb (es lehet, hogy a masik problemadnak is ez a forrasa). A de az biztos jo.
--


()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.

Azóta sem jelentkezett, nem írogat olyanokat hogy a "nem stabil verzió lessz telepítva" ... nem értem de most semmi jele hogy gond volt .)

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.