Ipv4 vs. Ipv6: Az úton előre

Ahogy a világ halad előre, szaporodik azoknak az eszközöknek a száma, amelyek az Internethez kapcsolódnak. Lassan a számítógépeink, TV -ink, konzolgépek, és a hűtőnk is a NET -re van kötve. Elképzelhető, hogy eljön az idő, amikor az autók, a vonatok, repülőgépek is az Internet -et fogják használni.



Ahhoz, hogy ez megtörténhessen, alapjaiban át kell alakítani a jelenlegi Internet struktúrát. Az Intenet maximum 4.3 billio eszközt tud a jelenlegi felépítésében kiszolgálni, ennyi IP cím áll rendelkezésre. A szám nagynak látszik, de mégsem az. Napjainkig ennek a fele már kiosztásra került (más kérdés, hogy ebből mennyit használnak). Elképzelhető, hogy lesz idő amikor ki lesz írva az Internet -re : "Nincs több kiadó hely". A kommunikációs mátrix jelenleg egy 32 számból (0,1) álló stringet használ az eszközök azonosítására, ezt a rendszert hívják Internet Protocol version 4 -nek azaz Ipv4 -nek. A következő generációja ennek a protokolnak az Ipv6, amely már 128 számjegyet használ az azonosításra. A mérnökök szerint eljön az idő amikor muszály lesz az Internet összes résztvevőjét az új protokolra átállítani. Gondoljuk el ez mekkora munka lenne. Az összes hardware eszközt (switch -ek, router -ek), softwaret ki kellene cserélni, hogy alkalmasak legyenek a feladat elvégzésére. Vannak a dolognak ellenzői is. Ők azt állítják, hogy ez olyan lenne, mint egy repülőgépben menet közben motort cserélni. Szerintük az Internet teljesen összeomlana.



Lehet, hogy a problémákra az Ipv6 lesz-e a megoldás? Nem tudom, mindenesetre a CNN cikkében bővebben olvashatsz erről a problémáról.

A cikket itt találod:


http://www.cnn.com/2001/TECH/internet/08/28/internet.growth.limit.ap/index.html