"Noha a Linux kernel már néhány éve rendelkezik működő IPv6 stack-kel, [eddig] azonban hiányában volt olyan, a DISA követelményeinek megfelelő alapvető szolgáltatásoknak, mint az éles felhasználásra kész Internet Control Message Protocol IPv6-os implementáció, az Internet Protocol Security, a Dynamic Host Configuration Protocol és Management Information Base.
A problémát orvosolandó a Linux Foundation létrehozott egy IPv6 munkacsoportot. A Venkata Jagana - az IBM technikai csoportjának rangidős tagja - vezetette Linux Foundation IPv6 munkacsoport a Hewlett-Packard, a Nokia-Siemens, a Novell és a Red Hat technikai képviselőiből állt fel."
A csoport tanulmányozta a DISA követelményeit, majd rávette a kernelfejlesztőket arra, hogy implementálják a hiányzó részeket.
A DISA-hoz tartozó Joint Interoperability Test Command igazolja, hogy mely termékek felelnek meg az előírásoknak. A megfelelő termékeket ez a lista tartalmazza. Tavaly nyáron a Linux disztribúciók közül a JITS már certifikálta a SLES-t és RHEL-t. A megfelelő termékek közt megtalálható a Windows Vista és a Sun Solaris 10 is.
Mostantól elvileg minősítés után bármelyik legújabb kernelt futtató Linux disztribúció felkerülhet a listára, majd azt követően használható a DoD (Department of Defense) hálózatán.
Referenciák:
Linux readied for DOD IPv6 certification
Linux distros compliant with DoD IPv6 policies
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 2232 megtekintés
Hozzászólások
A cim nagyon felrevezeto. A kernel mar 2.0.4x ota tamogatja az IPv6-ot valamilyen szinten. A 2.2.1x ota eleg korrektul. Nem a kernellel volt a baj, hanem a disztribuciokkal, a diszribucio programjaival es a disztribucio integraciojaval....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De most a Defense Information System Agency IPv6-tal kapcsolatos irányelveiről van szó, nem arról hogy mikortól támogatja milyen korrektül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem nem félrevezető, mivel "támogatja" != "készen áll a certifikációra"
--
Bárki aki aritmetikai módszerekkel akar előállítani egy véletlen számot, az a bűn állapotában leledzik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni