Rossmann, SD kártya

Egy jó hírrel kezdeném: Megjöttek a Rossmannba a karácsonyi csomagok! :)
Vettem a multkoriban az eeepc-be egy 2G-s SD-kártyát. Gondoltam, azon legyen a /home partíció. Elképzelt teendők: mkfs.ext3; fstab módosít: /dev/sdb1 /home ext3 default;mv /home /dev/sdb1. Na, ez meg is lenne. Újraindítás után hová csatolta a kártyát? /media/D\: !! Nézem, fstab rendben. Na mi történt? Az fstab elején olvasható, hogy a csatolásokat valami etc2fstab program tartja karban. Na, köszönöm. Megoldom akkor szimlinkkel. Egy baj van: azóta egyes programok kicsit lassabban indulnak. :(

Hozzászólások

Az utolsó fs-ek egyike az ext3, amit egy sd kártyára raknék. Akkor mar inkább ext2, akkor a naplozás nem rontja a kártyát legalább.

Nézd meg, hogy milyen kategóriájú SD-kártya, mert nagyon nem mindegy a sebessége szempontjából. Azok a prgramok lassúak valszeg, amik a ~ rejtett mappáiban keresik/írják a configot/futási infókat.

Na ja, csak éppen nem volt lehetőségem választani... Ha az ember fia fizetés nélküli hónapban egyszerre vesz laptopot meg mosógépet hitelre, és még meg is adják neki, akkor ne kezdjen ugrálni, hogy neki igenis másmilyen kell, örüljön, hogy kap. :)--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel