OpenOffice.org 3.0

Hasznos újdonságok a 3.0-ás verzióban. Számos újdonságra lehet számítani, ezek közül három érdekességet mutat be a következő fejlesztői blogbejegyzés:

http://blogs.sun.com/GullFOSS/entry/the_multiple_page_view

  • Többoldalas szerkesztési nézetek
  • Újratervezett jegyzetek (Notes2)
  • Új nagyítási vezérlőelem az állapotsorban

Hozzászólások

Tetszik.

Viszont az nem tetszik, hogy a Presenter Screen is csak 3.0-ás feature lesz, és nem 2.4 (; Bár ha addig is elérhető lesz 2.4-re mint extension, és nem kell hozzá béta OOo, az rendben lenne. Na nem mintha a dual-head-et be lehetne állítani a Presenter View-hoz szükséges módon akármelyik gépemen is... <;

Amúgy arról tudsz valamit, hogy mennyire irtják a többszálúsággal kapcsolatos bugokat? Van két gép a kezem alatt, amiken ugyanazok a szoftverek futnak (Ubuntu Gutsy, abban lévő OOo), csak az egyik egy három éves Centrino-s, a másik meg egy néhány hónapos Core Duo-s. Namost, amíg az egymagoson minden rendben van, addig (legalábbis) az Impress gyakorlatilag használhatatlan, olyan gyakran borul meg. Próbáltam vmi reprodukálhatót találni, hogy bugreport mehessen belőle, de annyira nemdeterminisztikus, hogy kénytelen voltam feladni... Van, hogy csak áthúzom az egérkurzort az OOo ablak fölött, és attól megdeglik.

Kami. A becsomagolt binárisok most mit takarnak?

A 080316 dátum melyik buildet jelöli? Ez már a végső 2.4?

szerk: megvan
Lehet régen mondtad, de elfelejtettem, hogy mit jelölnek az alábbiak a fájlnevekben?

- LinuxIntel
- unxlngi6

--
http://kac.duf.hu/~balage/blog