rendszer: Intel Pentium 630 asom, asus p5nd2 sli, sapphire radeon x1600 pro vidkari
az egerem: Microsoft *HABU Razer
billentyüzet: Microsoft Natural ergonomic keyboard 4000 v1.0
A windows folyamatos rundll és svchost hibái miatt úgy gondoltam áttérek ubuntu-ra amit egy netes ismerős ajánlott. Le is töltöttem az iso-t kiírtam, telepítettem 1 külön partícióra, de jött 1 baki... telepítés közben megállt az egerem, majd amikor az install részbe beléptem a városok kiválasztásánál a billentyűzet is kiakadt. Na gondoltam ez csak véletlen -> reset és kezdtem előről. a telepítés elejénél az egér megint csak megált, és billentyűzettel kellett végigcsinálnom a telepítést. 7.10 es UBUNTU-t feltelepítettem és most a belépésnél újra csak avval a problémával szembesültem h egér nyista, én meg még nem vagyok olyan pro user, h csak billel operáljak, a windowsból meg persze nem tudom telepíteni a szükséges file okat linuxra.
mind2ő rendszeresen fagy, evvel nehezítve meg a linuxra való áttérést. sima Debián-t is próbáltam telepíteni, de KDE felület alatt ugyanevvel a problémával szembesültem... mozgatom az egeret és fagylalt, billel pedig 10 percet operálok és annál is csoki.
Ha netán valaki már szembesült evvel a problémával akkor plz help.
windows ról linux-ra való áttérés 8. fejezet... lehet köv gép MAC Book lesz :S hacsak nem tanulom meg kezelni a debian-t
-bios ból meg engedélyezve vannak a dolgok és fel is ismeri a bill-t meg egeret (nem a felismeréssel van a baj hanem avval, h lefagy menet közben)
-memóriateszt volt és nem jelzett hibát
-2 éve vagyok tag, de debiánnal azóta se tudok rendesen dolgozni (nem sikerült túllépni a problémán)
- 1940 megtekintés
Hozzászólások
Hűtés-BIOS Setup-Hardware problem. IMHO
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
csinalj egy memtest-et
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak mert írtad, hogy kezdő vagy:
Ilyet úgy lehet csinálni, hogy egy memtest-tel rendelkező boot CD-ről bootolsz és a boot menüben kiválasztod, hogy memtest.
Ilyen lemezek tudtommal pl:
- Knoppix
- Ubuntu server
Arra való, hogy a memória hibákat (hardweres) felderítse. Ha nagyon furcsa dolgokat tapasztalsz, ezt érdemes lefuttatni a gépre.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mondjuk 2 éve tag............
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni