eLtévelyedés KDE világba 1.

Xfce használó vagyok. Azt szeretem. Nincs is semmi a gépemen ami QT-s lenne.. najó az opera, de az statikus bináris, szóval nincs fent külön QT. Sajnos XFce világ kicsit lassan fejlődik, pedig nagyon kellemes kis desktop. Úgyhogy most a sok KDE4 béta közepette belenézegettem a live lemezekbe. Azaz a debianosat el is indítottam, a SUSEsnak csak az képmás fájljába néztem bele.

Mivel erről már más írt, csak röviden annyit mondanék el róla, hogy egyáltalán nem látványos, és igazából semmit nem tud. Nem értem miért csináltak liveCD-t amikor semmit se lehet demonstrálni. Na mind1.

Ami esetleg érdekes lehet, hogy a laptopomban nincs optikai meghajtó így pendrivera másoltam az image tartalmát, és onnan futtattam. Ennek mikéntjét fogom leírni most. De csak erre a kiadványra specifikus részét.

Úgy kell kezdeni ahogy ubuntunál tettem.. ha kész a lemez (512mb már elég) akkor másoljuk át a könyvtárakat az imageből a lemez gyökerébe (a doc és diskre egyáltalán nincs szükség). Kivéve az isolinux könyvtárat, mert annak a tartalmát másoljuk a gyökérbe.

Ha ez megvan akkor az isolinux.cfg-t nevezzük át syslinux.cfg-re.
Mivel nekem úgy tűnik, hogy a syslinux nem kezeli az include utasításokat, ezért a belinkelt fájlokat tartalmát be kell ide másolni. És az elérési utakból az isolinuxot ki kell szedni. Akkor ezt kapjuk:


prompt 1
timeout 0
default live
display boot.txt

LABEL live
        MENU LABEL Start Debian Live
        kernel /live/vmlinuz1
        append initrd=/live/initrd1.img boot=live xdebconf keyb=en locale=en_US.UTF-8

LABEL live-failsafe
        MENU LABEL Start Debian Live Failsafe
        kernel /live/vmlinuz1
        append initrd=/live/initrd1.img boot=live xdebconf keyb=en locale=en_US.UTF-8  ..stb..





LABEL memtest
        MENU LABEL Memory test
        kernel /live/memtest


#label floppy
#       localboot 0x00

#label disk1
#       localboot 0x80

#label disk2
#       localboot 0x81

#label nextboot
#       localboot -1

f1 f1.txt
f2 f2.txt
f3 f3.txt
f4 f4.txt
f5 f5.txt
f6 f6.txt
f7 f7.txt
f8 f8.txt
f9 f9.txt
f0 f10.txt

Egyébként itt a fájlban rögtön megadhatunk 1-2 alapértelmezett paramétert ha nem tetszik a készítő összeállítása.

Ha minden jól ment akkor most van egy bootolható pendriveunk, amit ha a gép is támogat indíthatunk is!

Késöbb (ma) SoSe is sorra kerül a második részben!

Hozzászólások

Méghogy nincs mit demozni! Épp az a lényeg, hogy gyakorlatilag a kde teljes egészét át kellett írni qt4-re, ami piszok nagy munka. Ha megnézed, ez az első live, ahol már van K menu. Az egy dolog, hogy kívülről semmi újdonság nincs (plazmát leszámítva kb.).

"nem nyújt semmilyen felhasználói funkciót"

Mivel nem is ez a célja. Ez egy béta kiadás tesztereknek, alap funkciókkal, amelyeket a lehető legjobban bugtalanítati kell. A KDE csapat azoknak szánja, akik bugreportolni vagy neadjisten patchet írni is hajlandóak.

____________________________________________________________
Slackware 12/current - linux-2.6.23-olorin - KDE 3.5.8

Xfce -t használok én is, de nem zavar hogy lassú a fejlődése.

Most kb 2 hete próbálgatom compiz-fusion-nel, de nem biztos hogy hosszú távon marad. Talán az exposé plugin az ami hasznos tud lenni, illetve esetleg az annotation (mivel az open office impress afaik nem tud prezentációra firkálni mint a powerpoint) - bár még ezt sem használtam élesben.

"csak az képmás fájljába néztem bele"

Izgalmas lehet a kde4 bináris hexeditorral. :-)