Abit, ATI, Leadtech driverek beszerzése

Fórumok

Sziasztok!

Egy barátom most kezd ismerkedni a Linuxszal (Ubuntu Dapper), és olyan gondja adódott, hogy a hiper-szuper hardverelemekhez "drivert" kellene találnia.

Mivel eddig nekem vagy ment minden out-of-the-box, vagy netről leszedettem Ubival, amit kért, nem tudom, hol találok ilyesmiket. Neki sajnos nincs nete, de ha tudjuk, mit kell leszedni, elviszi pendrive-on.

Szóval a problémák:

* Abit NF-7S alaplap Nforce2 chipset
* Club 3D 9800Pro videokártya
* Leadtech Winfast 2000 TV-tuner kártya

Ezekhez kellene szoftveres háttér, mert így kevés dolog megy neki. Szóval kérlek benneteket, hogy adjatok tippeket, bármit, meghajtóprogit, segédprogit, ami van :-)

Köszi szépen az ő nevében is!

Hozzászólások

- NF2 chipset: nem kell külön telepített driver.

- ati: van Ubuntu csomag (fglrx néven ha jól tudom) - felteszi, átállítja a grafikus bizbaszban a drivert és kész. Ha nem szeretnél a csomaggal és a függőségekkel bajlódni, a http://ati.amd.com oldalon találsz univerzális telepítőt.

- winfast: szintén megy out-of-the-box. TV néző programnak ajánlom a tvtime-ot, nekem bejött :)