SIOCSIFADDR " no such device" eth0 (MEGOLDVA)

Fórumok

Sziasztok!

Telepitettem Debian ETCH-t egy gepre, s az eth0 alabbi hibauzenetet kapom.
SIOCSIFADDR " no such device"
.....
Hardeare:
A gepben 1 RTL8139A jelu halokari van. (Abit BE-6 II 2.0 alaplap)
Nincs integralt, wireles...

Jelenseg: Mar a telepitesnel sem ismerte fel a halozatot, sem dhcp, statikusan.
Cserebereltem halokartyakat, slotokat, bios reset a jelenseg u.a. maradt.
Majd az osszes letezo pci slotban bedugtam egy-egy halokarit (szum 4db) az eth0 a jelenseg maradt, viszont u.a. a kartya ami elobb nem ment eth1 kent elindult (dhcp).
Gep kikapcs, a halokartyakat eltavolitottam kiveve azt amelyik ment az elebb, start eth0 hiba, eth1-nek feleledt.
Ezt csak en nem ertem???
Mi lehet a gond?

Kimenetek:
Dmesg:
eth0: RealTek RTL8139 at 0xd400, 00:50:bf:0f:2c:01, IRQ 10
eth0: Identified 8139 chip type 'RTL-8139B'
eth1: link up, 10Mbps, half-duplex, lpa 0x0000
lsmod:
8139cp 21920 0
8139too 25120 0
mii 5344 2 8139cp,8139too
/etc/network/interfaces
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
auto eth1
iface eth1 inet dhcp

Hozzászólások

" kiveve azt amelyik ment az elebb,"

/etc/network/interfaces
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
auto eth1
iface eth1 inet dhcp

Ha egy kari van a gépben, miért van itt kettő?

----------------------------------------------------------------
"Értem én hogy villanymotor, de mi hajtja!?

A 4 halookari konfigja utan maradt ben veletlenul maradt benn, epp a felesleges sorokat keszultem kitorolni eth1-3 a mikor feltunt, hogy eth1 nek uzemel egymagaban "link up eth1", ha kitorlom egyatalan ne megy. Meg az se modja, hogy up/dawn.
A dhclient az mondja network is down, a masik gep meg lazan megy ezzel a kabelveggel.

Számomra most csak az az érdekes, hogy ugyan ez a PCI-os kari vígan futkározik a gépemen, igaz ez sarge alapú, de 2.6.20.1-es kernellel megáldva (mondjuk igaz, hogy ezt forgattam ).

____________________________________
Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki: -"Üllj le és kuss legyen!"..

Nekem is "RTL8139 chip"-es ("A" nélkül pontosan nem tudom) az asztali gépemben, de eddig minden linux alatt ment.
Jelenjeg Sarge 2.6.8-bla-bla deb kernellel is!
Win98 alatt több szarakodás volt vele mint linux alatt. :)

----------------------------------------------------------------
"Értem én hogy villanymotor, de mi hajtja!?

Olvassatok el a bevezetot is plizz!
Van ott dmesg, lsmod kimenet is.
Dmesg:
eth0: RealTek RTL8139 at 0xd400, 00:50:bf:0f:2c:01, IRQ 10
eth0: Identified 8139 chip type 'RTL-8139B'
eth1: link up, 10Mbps, half-duplex, lpa 0x0000

Nem ertem a Relatek eth0, de a link mar eth1?

Mas op. rsz. nem probaltam, csak inser live cd-vel, de az is elhasalt.
Az nem hiszem, hogy 5-bol ot rossz, plane, hogy igy eth1-ket muxik.

Na megvan a ludas, leirom, hatha valakit erdekel. Az /etc/udev/persistent-net-generator.rules filet kellet kifesulni.Az udev-et eddig nem hasznaltam :). (Ideges lettem, s vegigkerestem a /etc melyik file-ban van 8139 :).)
Mondjuk ez meg nem magyarazza, hogy telepitesnel miert nem ment. A kartyat felismerte fel. akkor is, csak halozati kapcsolatot nem tudott kiepiteni sehogy (dhcp, static). Lehet, hogy bugos a netinstall cd-m :) pedig vagy 10x nekifutottam.
Vegul feltettem net nelkul.

Igen sokaig pont ilyen konfiguraciot hasznaltam. Nalam gond nelkul ment. Probaltal mas oprendszert? Pl. win alatt megy?

--------------------------
Debian etch, 2.6.18-3

Ez nem mindig szokott jó eredményt adni:
8139cp 21920 0
8139too 25120 0

Tiltsd le az egyik modult, ha úgy sem jó, tiltsd le a másikat. De mindig csak az egyik legyen betöltve.
Ezt megteheted a /etc/hotplug/blacklist fájlban (tudom, lehet máshogy is, de most ez tűnik a legegyszerűbb próbálkozásnak). Miután beírtad ebbe a fájlba, nyomj egy rebootot neki.
Írd meg az eredményt.
Egyébként a mii-tool mit mond?
___________________________________________________________________
Lógnak a pálmafán a kókuszok .... :)