OpenSourceParking dot com

Bruce Perens, ismert nyílt forrással foglalkozó aktivista létrehozta az OpenSourceParking.com-ot. Ennek az oka a következő:

Perens szerint a Microsoft pénzt fizet a nagy domain regisztrátoroknak, hogy azok parkoltatott domain-jeiket Microsoft szoftverrel (IIS) szolgálják ki. Ennek az az oka, hogy a parkoltatott domain-ek átállításával könnyen lehet manipulálni a statisztikákat. Például nemrég a GoDaddy, a világ egyik (vagy talán a) legnagyobb domain regisztrátora állított át 4.5 millió korábban Linuxon parkoltatott domain-t Windows-ra és IIS-re. Ez a statisztikákon meg is látszott, a váltás következtében a NetCraft ehavi jelentésében 5%-os Apache piaci részesedés vándorolt át a Microsoft Server + IIS pároshoz.

Noha a váltás csak látszólagos, mert e parkoltatott domain-ek mögött nincs igazi tartalom, mégis fontos, mert a rálátással nem rendelkező menedzsereket meg lehet győzni ilyen adatokkal.

Perens szerint itt az ideje, hogy az FOSS közösség visszavágjon. Ezért létrehozta a OpenSourceParking.com-ot. A célja a nevében: parkoló nyílt forrású projektek domain-jeinek, amíg azok mögé tartalmat nem tesznek.

Bruce arra kéri a szimpatizánsokat, hogy segítsék a törekvését. Hogy hogyan tudsz segíteni?

A részleteket megtalálod itt.

Hozzászólások

Hátnemtom. A godaddy.com ugye világméretekben dolgozik, nem pedig 1-2 projekt domainjét parkolgatja. Minden esetre ha 100e parkolt domaint elér Mr. Perens projektje, az már nagyon jó lesz. :)

Ennek mi értelme van? Értelmetlen statisztika manipulálásra vágjunk vissza értelmetlen statisztika manipulálással? Jól.

LOL a végén még fizet majd a M$, csak használjunk windozet :)))
Tesco PC 60e Ft,
Tesco PC+windoze 40e Ft.